Początkujący - kilka pytań.

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze:To znaczy, że ja jednak nie mam Phantoma Obrazek a już się martwiłem Obrazek
U mnie, tryby lotu to: Manual/Attitude/GPS, więc to jednak nie Phantom... Kamień z serca Obrazek
Niestety masz, tylko starego z Naza a nie nowego z nowym kontrolerem ktory moze pracowac w dwoch wczesniej wspomnianych trybach.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: Kowal »

pawelsky pisze:Niestety masz, tylko starego z Naza...
To idę dalej pić Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
glodny20
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 06:09
Lokalizacja: Kielce

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: glodny20 »

Zaczyna mnie powoli śmieszyć to forum. Piszę w poście "Początkujący - kilka pytań" i widzę tylko ironiczne odpowiedzi ( o ile odpowiedziami można to nazwać) bo nic merytorycznego nie wnoszą. Zadałem pytanie i skoro tacy są tu wielcy znawcy to wypadało by po prostu rzeczowo odpowiedzieć na pytanie. Tak czytałem instrukcje i przeglądam forum, ale skoro mogą tu pisać tylko super-hiper specjaliści to szczerze powiem, że zrobiłem ogromny błąd rejestrując się bo cwaniactwem i buractwem nie wygram (tak kłóć się z debilem to nie dość, że sprowadzi cię do swojego poziomu to na dodatek pokaże swoją wyższość). Tyle o ile udzielam się na różnych forach związanych z komputerami tak do tej pory nie spotkałem takiej ignorancji i cwaniactwa. Co poniektórzy uważają się za znawców tematu ale w momencie zadania konkretnego pytania wolą strzelić kretyński post naszpikowany ironicznymi emotikonami albo walną sobie podpis typu "mam phantoma przepraszam ".
Zakupiłem phantoma bo złapałem bakcyla jak rok temu polatałem quadem Galaxy Visitor 2. Zakupiłem takiego i szlifowałem technikę oraz precyzyjną kontrolę manetek. Po dość intensywnym lataniu zapragnąłem coś lepszego i bardziej zaawansowanego i padło na Phantoma. Z zakupu jestem zadowolony, ale stwierdziłem, że to dość skomplikowana maszyna i ma sporo funkcji których w małym quadzie nie było i dlatego doszkalam się czytając forum. Zadaję też pytania (może mało precyzyjnym językiem), ale myślę, że zrozumiale i dostaję falę hejtu. Szczerze czasami wolę napisać na zagranicznym forum i prędzej się czegoś dowiem niż tu. Wychodzi cała polaczkowatość czyli "znam się lepiej a reszta to debile nic nie wiedzące" Niektórzy z tego co widzę nie rozumieją zamysłu forum a tym bardziej nie rozumieją tematu w którym zabierają głos powtorzę "POCZĄTKUJĄCY !!!!! - kilka pytań".

Przepraszam za długi wpis, ale po prostu musiałem się wygadać, może ktoś zrozumie i zacznie to funkcjonować tak jak powinno.
I jeśli można to proszę o odpowiedź na pytanie zadane 3 posty wyżej
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: zybyzy »

Ty masz żal, że ludzie nie odpowiadają sensownie, ludzie mają żal że nie czytasz, dupę trujesz i nie pójdziesz na forum odpowiednie
http://djiphantom.pl/forum/index.php
Takich jak Ty jest tu codziennie kilku, przyjdą i zadają pytanie czekając na gotową odpowiedź. Cała rejestracja na forum + napisanie pytania zajmie więcej niż poszukanie odpowiedzi w googlach.

Zeby być w temacie to krótko i na temat:
- możesz się bać, jaki by nie był tryb to Naza może pójść w piz...
- zakładając trackera, zwiększasz prawdopodobieństwo punktu wyżej, ale również zwiększasz szansę że sprzęt się odnajdzie :)


PS
Zawsze można usunąć konto na tym forum, nikt nikogo nie trzyma na siłę. Było sporo ludzi piszących w podobnym tonie i po zniknięciu nikt tego nie zauważył :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: Pietruch »

glodny20 pisze:Cześć,
ja mam takie pytanie odnośnie tzw. ucieczek phantomów, Czytałem trochę na tan temat, ale do końca nie wiem czy zdarza się to tylko w trybie lotu naza czy również w trybie phantom bo troszkę doszlifowałem loty trybie phantom i mam zamiar przejść na tryb naza i nie wiem czy zacząć się bać czy nie. Mam jeszcze pytanie odnośnie gps trackerów ponieważ posiadam takowy zakupiony na chinolskiej stronie (tk-102B) - używany wcześniej w samochodzie pracownika. Jak by się sprawdzał w phantomie. Jakiś uchwyt bym do niego wymyślił czy można go bez problemu używać z phantomem (czy nie będzie żadnych zakłóceń pracy sprzętu ??)
Tryb naza to brama do dodatkowych funkcji w Phantomie jak tryby lotu.
Jak przestawisz na naza będziesz miał do wybory tryby lotu CL i HL (lewy przełącznik w apce) Jak potrzebujesz wyjaśnienia to najlepiej na YT, dużo fajnych filmików jest.
GPS tracker -nie polecam może zakłócać pracę i stracisz sprzęt, chyba że będzie włączony kiedy stracisz kontrolę.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: pawelsky »

zybyzy pisze:Zawsze można usunąć konto na tym forum, nikt nikogo nie trzyma na siłę. Było sporo ludzi piszących w podobnym tonie i po zniknięciu nikt tego nie zauważył :)
Zawsze mozna ignorowac posty poczatkujacych jesli nie ma sie cierpliwosci odpowiadac, nikt nikogo do odpisywania nie zmusza. Kolega glodny20 zadal kilka sensownych pytan i naprawde nie ma powodu zeby traktowac go jako jakiegos natreta. Szczegolnie ze jak wspominal w temacie postu wyraznie zanzaczyl iz jest poczatkujacy.

Panowie i Panie, wiecej zyczliwosci dla siebie :)
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: Pietruch »

pawelsky pisze:Zawsze mozna ignorowac posty poczatkujacych jesli nie ma sie cierpliwosci odpowiadac, nikt nikogo do odpisywania nie zmusza.
Święte słowa. Obrazek
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
glodny20
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 06:09
Lokalizacja: Kielce

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: glodny20 »

zybyzy pisze:Ty masz żal, że ludzie nie odpowiadają sensownie, ludzie mają żal że nie czytasz, dupę trujesz i nie pójdziesz na forum odpowiednie
http://djiphantom.pl/forum/index.php
Takich jak Ty jest tu codziennie kilku, przyjdą i zadają pytanie czekając na gotową odpowiedź. Cała rejestracja na forum + napisanie pytania zajmie więcej niż poszukanie odpowiedzi w googlach.
To po co to forum i dlaczego się forum w ogóle nazywa skoro pytań zadawać nie można a temat "początkujący" powinien być skasowany. Zresztą tak jak napisałem wcześniej szkoda się z kimś kłócić bo i tak nie wygram. I tak ap ropo kolego nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi. Dziękuję serdecznie za odpowiedź i żegnam.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: pawelsky »

glodny20 pisze:
zybyzy pisze:Ty masz żal, że ludzie nie odpowiadają sensownie, ludzie mają żal że nie czytasz, dupę trujesz i nie pójdziesz na forum odpowiednie
http://djiphantom.pl/forum/index.php
Takich jak Ty jest tu codziennie kilku, przyjdą i zadają pytanie czekając na gotową odpowiedź. Cała rejestracja na forum + napisanie pytania zajmie więcej niż poszukanie odpowiedzi w googlach.
To po co to forum i dlaczego się forum w ogóle nazywa skoro pytań zadawać nie można a temat "początkujący" powinien być skasowany. Zresztą tak jak napisałem wcześniej szkoda się z kimś kłócić bo i tak nie wygram. I tak ap ropo kolego nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi. Dziękuję serdecznie za odpowiedź i żegnam.
Panowie, nie ciagnijcie tej dyskusji w takim tonie, prosze. Nic do tematu nie wnosi a tylko psuje atmosfere...
paco_x
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 13:09
Lokalizacja: Flekkefjord

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: paco_x »

Faktem jest to, ze bialy posiada ustawienia w 2 trybach, jeden calkowity basic, a drugi umozliwiajacy zabawe z HL i CL.
Dlatego w asystencie jest zakladka PHANTOM/NAZA.
Dalej natomiast jest jak jest, ja sam skladalem koptera a ty kupiles to bede sie z ciebie smial......
troche zal, ze takie jest podejscie...
Born to sail, Forced to work
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: zybyzy »

paco_x pisze:Dalej natomiast jest jak jest, ja sam skladalem koptera a ty kupiles to bede sie z ciebie smial......
troche zal, ze takie jest podejscie...
Mylisz pojęcia.
Czym mój Legwan się różni od Phantoma? Nie jest w ładnej obudowie - tylko tyle.
Też ma NAZE - którą też trzeba skonfigurować. Dalej będę bronić tezy, że naza jest prosta jak cep, wystarczy usiąść poczytać, oglądnąć parę filmów. W Phantomie odpada nawet podpinanie przewodów - mniej możliwości pomyłki.
Więc nie zarzucajcie niechęć do Phantomów, bo Phantom = NAZA, a na NAZIE lata tu duuużo osób. Tylko oni nie zadają w dziale DJI masy pytań, na które było już setki odpowiedzi, robią to tylko ci co wielce mają pretensje na brak odpowiedzi.

PS
Na starym forum miałem dopisek "NAZA PW support" - niech pierwszy rzuci kamień ten który napisał z pytaniem (nawet najprostszym) i mu nie pomogłem.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
paco_x
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 13:09
Lokalizacja: Flekkefjord

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: paco_x »

Wskaz mi gdzie myle pojecia?
Ze wyciagajac phantoma z pudelka jest w trybie basic?
Lata na podstawowym trybie, bez mozliwosci CL i HL?
Ze trzeba sie przelaczyc i skonfigurowac naze ktora faktycznie jest prosta jak budowa cepa?
Ja nie jestem jakims orlem, ale wyciagajac z pudla fantoma od razu skonfigurowalem sobie naze, wczesniej poczytalem, sciagnalem instrukcje od nazy i w powietrze.
Wiekszosc tematow byla juz na forum, gugiel tez wyswietla wiekszosc odpowiedzi.
Nie kazdy jednak wlada angielskim, by zrozumiec wszystko dokladnie, stad i pytania.
Born to sail, Forced to work
pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: pawelpk »

glodny20 pisze:Zaczyna mnie powoli śmieszyć to forum. Piszę w poście "Początkujący - kilka pytań" i widzę tylko ironiczne odpowiedzi ( o ile odpowiedziami można to nazwać) bo nic merytorycznego nie wnoszą. Zadałem pytanie i skoro tacy są tu wielcy znawcy to wypadało by po prostu rzeczowo odpowiedzieć na pytanie. Tak czytałem instrukcje i przeglądam forum, ale skoro mogą tu pisać tylko super-hiper specjaliści to szczerze powiem, że zrobiłem ogromny błąd rejestrując się bo cwaniactwem i buractwem nie wygram (tak kłóć się z debilem to nie dość, że sprowadzi cię do swojego poziomu to na dodatek pokaże swoją wyższość). Tyle o ile udzielam się na różnych forach związanych z komputerami tak do tej pory nie spotkałem takiej ignorancji i cwaniactwa. Co poniektórzy uważają się za znawców tematu ale w momencie zadania konkretnego pytania wolą strzelić kretyński post naszpikowany ironicznymi emotikonami albo walną sobie podpis typu "mam phantoma przepraszam ".
Zakupiłem phantoma bo złapałem bakcyla jak rok temu polatałem quadem Galaxy Visitor 2. Zakupiłem takiego i szlifowałem technikę oraz precyzyjną kontrolę manetek. Po dość intensywnym lataniu zapragnąłem coś lepszego i bardziej zaawansowanego i padło na Phantoma. Z zakupu jestem zadowolony, ale stwierdziłem, że to dość skomplikowana maszyna i ma sporo funkcji których w małym quadzie nie było i dlatego doszkalam się czytając forum. Zadaję też pytania (może mało precyzyjnym językiem), ale myślę, że zrozumiale i dostaję falę hejtu. Szczerze czasami wolę napisać na zagranicznym forum i prędzej się czegoś dowiem niż tu. Wychodzi cała polaczkowatość czyli "znam się lepiej a reszta to debile nic nie wiedzące" Niektórzy z tego co widzę nie rozumieją zamysłu forum a tym bardziej nie rozumieją tematu w którym zabierają głos powtorzę "POCZĄTKUJĄCY !!!!! - kilka pytań".

Przepraszam za długi wpis, ale po prostu musiałem się wygadać, może ktoś zrozumie i zacznie to funkcjonować tak jak powinno.
I jeśli można to proszę o odpowiedź na pytanie zadane 3 posty wyżej
Ja pytałem sprzedawcę który chwalił się że serwisuje phantomy to odpowiedział mi że w trybie nazy nie powinien uciekać jeśli się prawidłowo skalibruje i przygotuje do lotu oraz nie będzie się latać w "niebezpiecznych miejscach", gdyby tak się stało że uciekać zaczyna to należy się przełączyć w tryb Atti na przełączniku S1 (środkowe położenie). No i oczywiście lepiej się lata w trybie naza bo tak jak Paco napisał masz CL i HL do dyspozycji a w podstawowym tego nie ma.
Key

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: Key »

glodny20 pisze:Zaczyna mnie powoli śmieszyć to forum. Piszę w poście "Początkujący - kilka pytań" i widzę tylko ironiczne odpowiedzi ( o ile odpowiedziami można to nazwać) bo nic merytorycznego nie wnoszą. Zadałem pytanie i skoro tacy są tu wielcy znawcy to wypadało by po prostu rzeczowo odpowiedzieć na pytanie. Tak czytałem instrukcje i przeglądam forum, ale skoro mogą tu pisać tylko super-hiper specjaliści to szczerze powiem, że zrobiłem ogromny błąd rejestrując się bo cwaniactwem i buractwem nie wygram (tak kłóć się z debilem to nie dość, że sprowadzi cię do swojego poziomu to na dodatek pokaże swoją wyższość). Tyle o ile udzielam się na różnych forach związanych z komputerami tak do tej pory nie spotkałem takiej ignorancji i cwaniactwa. Co poniektórzy uważają się za znawców tematu ale w momencie zadania konkretnego pytania wolą strzelić kretyński post naszpikowany ironicznymi emotikonami albo walną sobie podpis typu "mam phantoma przepraszam ".
Zakupiłem phantoma bo złapałem bakcyla jak rok temu polatałem quadem Galaxy Visitor 2. Zakupiłem takiego i szlifowałem technikę oraz precyzyjną kontrolę manetek. Po dość intensywnym lataniu zapragnąłem coś lepszego i bardziej zaawansowanego i padło na Phantoma. Z zakupu jestem zadowolony, ale stwierdziłem, że to dość skomplikowana maszyna i ma sporo funkcji których w małym quadzie nie było i dlatego doszkalam się czytając forum. Zadaję też pytania (może mało precyzyjnym językiem), ale myślę, że zrozumiale i dostaję falę hejtu. Szczerze czasami wolę napisać na zagranicznym forum i prędzej się czegoś dowiem niż tu. Wychodzi cała polaczkowatość czyli "znam się lepiej a reszta to debile nic nie wiedzące" Niektórzy z tego co widzę nie rozumieją zamysłu forum a tym bardziej nie rozumieją tematu w którym zabierają głos powtorzę "POCZĄTKUJĄCY !!!!! - kilka pytań".

Przepraszam za długi wpis, ale po prostu musiałem się wygadać, może ktoś zrozumie i zacznie to funkcjonować tak jak powinno.
I jeśli można to proszę o odpowiedź na pytanie zadane 3 posty wyżej

Jestem "helikowcem" i niestety w naszym hobby często jest tak (choć zaznaczę - nie zawsze :!: ), że ludzie chcą się dowartościować przez to hobby. Często więc Ci "wyjadacze" muszą się do wartościować. Nie przejmuj się więc wytknięciami typu "jaki to ty masz kiepski sprzęt" lub jaki "cienki jesteś w pilotażu", bo problem ich jest taki, że może zbyt szybko osiągniesz ich umiejętności lub może nie daj boże stać Cię na lepszy sprzęt niż oni sami mają. Na forum heli oraz innych podobnych niestety jest podobnie. Nie przejmuj się.
Ja zadałem tutaj chyba tylko dwa pytania....i przeniosłem się na YT. Dużo filmików i ich autorzy z USA nie boją się, że możesz być od nich lepszy :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Początkujący - kilka pytań.

Post autor: baxter321 »

Witam. Jako ze jestem poczatkujacym posiadaczem f450tki z naza v2 , mam jedno pytanie odnośnie rozruchu silnikow, zwiększania i obniżania obrotow silnikow. Mianowicie, zauwazylem ze po rozruchu silnikow i przesunieciu drazkow do pozycji 50% silniki maja pewne stale obroty. Po dodaniu gazu powyżej 50% systematycznie obroty sa zwiększane , ale … po odjęciu gazu poniżej 50% silniki nie zwalniają poniżej wartości obrotow 50% która była na początku czyli po rozruchu silnikow. W takim razie jak kopter ma się obnizac skoro wartosc 50% mocy to zawis. Test ten robilem bez smigiel w domu i na dworze czyli po złapaniu sygnalu z gps i po skalibrowaniu kompasu.
ODPOWIEDZ