Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lasek5
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 08:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lasek5 »

W sumie nie myślałem o reklamacji. Ale jak piszą koledzy podobno nie ma większych problemów z Bandggoodem więc może faktycznie reklamacja. Najgorsze to że jeden miał być na prezent no i to czekanie na przesyłkę. Te dotarły do mnie wczoraj a zamawiałem je 23 września.
Pewnie skończy się na reklamacji.

Dzięki
Paweł
CopterX 450, Wow, Mugol, BLADE mCPx BL, ECX Torment, Parapet, BadCat.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Znając życie, po przesłaniu filmiku i wyjaśnienia problemu, dostaniesz nowy komplet. Miałem tak przy biedronce, był problem z zasięgiem od początku, niby działał, ale zdychała w różnym momencie. Dostałem nowy nadajnik i odbiornik. Po tym, lata aż za daleko heh
Z BG reklamacja to szybka akcja. 2 reklamacje, zakończone sukcesem, dosłali działający produkt, chociaż kwota nie była mała.
Jedynym minusem to czas. Ale patrząc na podejście Chińczyków do reklamacji, to nie jeden sprzedawca mógłby się od nich uczyć.
Jak już coś będziesz wiedział, to daj znać, może komuś się ta informacja jeszcze przyda ;-)
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

NeXuS pisze:Z tego co mi się wydaje maluchy są robione na dwóch rodzajach płytek PCB - czerwone i zielone. Do jednych i drugich są inne nadajniki.
...jest tak jak pisze Nexus, teraz jest poprawiona wersja i aparatury roznia sie i nie sa kompatybilne miedzy soba...tez sie na to zlapalem bo latam w mode 3 i musze je przerabiac.
mjentos
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 17:33
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: mjentos »

Właśnie dotarł do mnie Cheerson CX-10 i mam pytanie. Czy jest możliwość ładowania go przez ładowarkę telefonu? Mam taką od Nokii 5V 1.3A i Lenovo 5V 700mA
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Jeśli pytasz, czy możesz zasilać oryginalny przewód-ładowarkę z takich źródeł napięcia z gniazdem USB, to odpowiedz brzmi - tak.
Pozdrawiam, Jarek
mjentos
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 17:33
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: mjentos »

bagger pisze:Jeśli pytasz, czy możesz zasilać oryginalny przewód-ładowarkę z takich źródeł napięcia z gniazdem USB, to odpowiedz brzmi - tak.
Dokładnie taką ładowarką chciałbym ładować zamiast przez port USB w komputerze/laptopie
Obrazek
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Tak, możesz ładować z takiej ładowarki.
Pozdrawiam, Jarek
pafnucy10
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 gru 2014, 12:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pafnucy10 »

Cześć.
Kilka dni temu dotarł do mnie cheerson cx-11, wiem, że temat jest o cx-10 ale one są chyba bliźniacze(tak mi się wydaje).
Mam problem z kontrolerem, po włączeniu działa przez chwile i przestaje, dopiero jak sobie poleży wyłączony godzinę to zaczyna znów działać przez minutę i tak w kółko.
Baterie są dobre, sprawdzałem na kilku nowych zestawach baterii.

Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić? albo posiada niepotrzebny kontroler który będzie współpracował z tym latadełkiem?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Jeśli kupione w BG, reklamuj, dostaniesz nowy kontroler/zestaw.
pafnucy10
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 gru 2014, 12:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pafnucy10 »

Niestety, nie kupione w BG. Dostałem go za darmo, bez możliwości reklamacji. Był nowy, nieużywany.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Cześć, ja zniecierpliwiony czekaniem z przesyłką z BG, zakupiłem na allegro:
http://allegro.pl/nano-dron-quadrocopte ... 67306.html

minidronika, pomimo że tam jest chyba tylko żyro, to można go tak wytrymować że stoi niemal w miejscu, (no ale przecież chodzi tu o latanie). Ciężko go zgubić bo ma 4 bardzo jasne diody czerwone z tyłu biało-niebieskie z przodu, mruga gdy jest słaba bateria, widać go niezależnie czy wylądował równo czy leży na pleckach, wygląda delikatniej niż CX10, ale po tylu glebach straty wydać tylko na śmigłach, pomimo to nadal zachowuje się świetnie.
Też polecam, ja go dostałem na 3dzień od zakupu.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: doubleud »

Jeżeli został dostarczony w takim pudełku, jak jest na zdjęciu to jest to dokładnie model: Lian Sheng LS-111.

Dostępny w Chinach tutaj:
http://www.tmart.com/LS111-Mini-2.4G-6-Axis-Gyro-RC-Quadcopter-Mode-2-Green_p266851.html

lub tutaj:
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_113087.html

Z fajnych rzeczy, to w 3-cim trybie yaw rate jest lepsze, niż w każdym innym nanoquadrocopterze. Ponadto to prawie jota w jotę kopia Hubsana Q4, czy Estes Proto X. Nawet pudełko udaje tego ostatniego - zamiast "Q4" jest "QH" :P

Czy Twoja aparatura też jest taka "sztywna" ? Nie wiem jakie sprężynki musieli dać przy manipulatorach, ale u mnie chodzą one wyjątkowo ciężko.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

doubleud pisze:Jeżeli został dostarczony w takim pudełku, jak jest na zdjęciu to jest to dokładnie model: Lian Sheng LS-111.
Czy Twoja aparatura też jest taka "sztywna" ? Nie wiem jakie sprężynki musieli dać przy manipulatorach, ale u mnie chodzą one wyjątkowo ciężko.
Tak, jest dokładnie w takim pudełku, jak na fotkach, bardzo praktyczne, nic się nie zgniecie w transporcie.
Co do sztywności - na pewno wydaje się bardziej sztywne niż w mojej aparaturze Dx8, ale może to przez to że drążki są takie króciutkie, jak dla mnie jest ok, to nieco niweluje drgania paluchów i ułatwia sterowanie.

Co do modelu, mam pytania czy w CX10 silniczki są raczej sztywno zamocowane? Bo w moim mikrusie są tak wciśnięte że właściwie to one się delikatnie ruszają (może dzięki temu drań nie przenosi na ramę. hmm?)
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: doubleud »

W CX-10 silniczki też są wpuszczone w otwory w PCB (tam siedzą dość ciasno), ale są całkowicie sztywno trzymane przez górną i dolną część obudowy. Z kolei kiedy się obluzują to zaczyna nieco wariować akcelerometr (było już chyba wspomniane wcześniej) i wtedy należy okleić je taśmą kaptonową, żeby zmniejszyć luz.

W klonach Hubsana Q4 te plastikowe mocowania faktycznie są dość luźne. Nie wiem, czy to ze względu na wibracje, ale jakoś konstrukcyjnie to do mnie nie przemawia.

Budowa CX-10 na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
szuler
Posty: 20
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 17:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: szuler »

dziś na aliexpress cx-10 jest za 10$
ODPOWIEDZ