Mini quady 250 FPV - wyścigi i freestyle [filmy]

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Hehe tak czułem, że się skończy.. Ale i tak długo polatałeś :D
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Wow, zazdroszczę miejscówki i tego latania :). Rzeczywiście wymarzone miejsce by było, zwłaszcza z tą podłogą po której można się poślizgać!
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

jeszcze a propos miejscówek w W-wie, to właśnie dodałem posta o niedzielnym ściganiu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23770
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
adriano
Posty: 220
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2010, 22:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adriano »

dronas, ja tam w realu kiedyś latałem HK250, ale po wcześniejszym małej gadce z ochroną. Jak się im powie ładnie dzień dobry i poprosi o chwilowe nie spoglądanie na monitoring to pozwolą. No przynajmniej wtedy nie było problemu.
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

tak, raz mi pozwolili, ale następnego dnia był kierownik i nie dał marginesu do dyskusji :-/
cytuję: "to jest teren prywatny i bez pozwolenia kierownictwa nie ma opcji, żeby sobie latać dronem" heh
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Jako, że nasze ostatnie spotkanie odbyło się w Wa-wie to wrzucam filmik, jako kolejna miejscówka - na Celulozy (namiar: 52.164743, 21.179677).

ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Mróz, bez śniegu - niezła okazja do poślizgania się quadzikiem :-D
Tym razem na Stawach Koziorożca.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

eee lipa - nie bylo przelotu/ślizgu pod mostkiem ;-)
Michał
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

No niestety :-/ się bałem, że siedząc w aucie stracę zasięg, a po drugiej stronie mostu jeziorko było niezamarznięte, ehh
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Pola Mokotowskie w miejscu zlikwidowanej przeładowni śmieci. Jest tam spory plac, w miarę bezludny.
Tuż obok też jest sporo miejsca i rzadko posadzone drzewa, pomiędzy którymi można sobie polatać.
ps. przy okazji testowałem nowe KISS-y i ustawienia PID.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Kula
Posty: 128
Rejestracja: czwartek 25 lis 2010, 22:01
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Kula »

Cześć,

Po kilku latach przerwy i latania głównie śmigłowcami, wracam do FPV i to właśnie za sprawą klasy 250. Póki co polatałem trochę po lasach i polach na miejscówkach śmigłowcowych.

O tu filmik z Reguł:



Polatałem też ostatnio w Rybniku:



Może uda się spotkać kiedyś w Warszawie :)

Co do filmiku z Pół Mokotowskich... Nie chcę moralizować, ale moim zdaniem, latanie tak blisko ludzi, szczególnie z małymi dziećmi jest niebezpieczne, żeby nie powiedzieć głupie. Sam mam roczną córeczkę i raczej nie chciałbym spacerować po parku gdzie ktoś szaleje szybkim quadem...

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Hej Krzysztof,
fajnie, że wróciłeś do FPV, zapraszam do naszej grupy na facebooku: RACE KOPTER.
Umawiamy się tam na spoty 250tek w okolicach W-wy, także jak dołączysz to na pewno się spotkamy :)

ps. Co do uwagi do latania przy ludziach w szczególności z dziećmi to zgadzam się trzeba zachować rozsądek i ostrożność, nie da się zupełnie uniknąć towarzystwa ludzi - przynajmniej w okolicach stolicy, ale trzeba zachować pewne zasady bezpieczeństwa tj. nie latanie nad, albo na wprost ludzi, generalnie trzymać się od nich w dystansie. To tak w skrócie, bo nie chciałbym w tym wątku rozwijać tego tematu :P
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

dronas pisze:Pola Mokotowskie w miejscu zlikwidowanej przeładowni śmieci. Jest tam spory plac, w miarę bezludny.
Tuż obok też jest sporo miejsca i rzadko posadzone drzewa, pomiędzy którymi można sobie polatać.
ps. przy okazji testowałem nowe KISS-y i ustawienia PID.
Czy możesz przybliżyć, jak sprawują się te regulatory ile ważą itp?
Gdzie kupowałeś?
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Jeden regiel goły (bez kabli) jest malutki i waży tylko 2g, nie potrzeba do niego ani kondensatora, ani radiatora.
Te regle są wyjątkowe jeśli chodzi o szybkość i precyzję działania, każdy najdrobniejszy ruch gazu jest momentalnie przenoszony na reakcję koptera. Są wyposażone w funkcję hamowania, więc obniżenie gazu też spotyka się z natychmiastowym spowolnieniem silników, ta funkcja wykorzystywana jest również w przypadku zablokowania śmigieł czymś zewnętrznym, np. stuknięcie w coś powoduje wstrzymanie obrotu silnika, kilka razy zapobiegło mi to połamaniu śmigieł. Mają też funkcję OneShot, która umożliwia synchronizację z kontrolerem lotu, dzięki czemu działanie jest precyzyjniejsze i są mniejsze wibracje przy wyższych PID-ach.
Mają jeszcze kilka zalet m.in. można wylądować płynnie - bez podbijania przy ziemi, ale mają wadę - niektórzy twierdzą, że są bardzo awaryjne i często się palą. Ja nie miałem jeszcze takiego przypadku i podobno najczęściej wynika to z błędnej ich instalacji przez ludzi - złe lutowanie, nie podkładanie izolacji pod karbon, itp.
sklep
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy jak dam do tych regli silniki
Typu 2204 lub 2206 to będzie przegięcie. Wiem że jesteś świetnym pilotem i masz doświadczenie w temacie. Chętnie wysłucham Twojej opinii.
ODPOWIEDZ