Głowica do FOX 800mW

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Głowica do FOX 800mW

Post autor: lukasz515 »

Witam, dzisiaj doszedł do mnie FOX 800mw zamówiony z linku poleconego na forum.
http://www.banggood.com/FPV-1_2G-8CH-80 ... rrency=USD

Niestety w odbiorniku coś w środku stukało przy poruszaniu nim. Otworzyłem obudowę i okazało się, że złącze antenowe jest oderwane od głowicy i to w taki sposób, że nie można do przylutować (z gniazdem oderwały się ścieżki na PCB). Istnieje możliwość wymienienia głowicy? Jeżeli tak, to gdzie można taką dostać?
Awatar użytkownika
tomasz_kombi
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 14:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomasz_kombi »

Na początek porób zdjęcia, wyślij do Banggood z opisem usterki oraz otwórz spór w Paypal. Czym szybciej tym lepiej.
Jeśli otrzymasz zwrot kasy lub nowy sprzęt (bez konieczności zwrotu obecnego) to wówczas możesz pomyśleć czy reanimować pierwszy zestaw czy zachować na części ;)

Edit: Może najpierw napisz, że coś stuka w środku oraz sprzęt nie działa bo jak zaczniesz od zdjęcia z otwartą pokrywą to mogą reklamacji nie uznać.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nie otwieraj sporu. Po co ich denerwować. Zrob foty i prześlij do BG zobacz co powiedzą. Mi jak nie działał nadajnik 5.8ghz to bez żadnych sporów wysłali drugi nowy. Wystarczy wszystko dobrze udokumentować.
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Myślałem, że na pomoc sklepu nie ma co liczyć, ale spróbuję. Napisałem do nich i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Mitem jest stwierdzenie, że jak się kupuje coś w Chinach to jest bez gwarancji. Przekonałem się nie raz, że wystarczy napisać po ludzku do sprzedawcy żeby ten wymienił towar lub wysłał drugą sztukę gratis. Ostatni przykład to zamówiona mini kamerka. Po kilku lotach przestała działać. Dogadałem się ze sprzedawcą, że wyśle mu zepsuta kamerkę (Poczta Polska - koszt 15zł) a on wyśle mi nową sztukę jak tylko prześlę zdjęcie potwierdzenia nadania przesyłki. Nie dość, że wysłał nową kamerkę tego samego dnia to jeszcze chciał mi zwrócić koszty wysyłki. W Chinach jest duża konkurencja i sklepy/sprzedawcy walczą o klienta. Mało kto z nich pozwoli sobie np na złe komentarze w Internecie.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

I to jest powód kupowania w Chinach, a nie w polskich sklepach gdzie starają się wykręcić od gwarancji to jeszcze bez paragonu od razu zapomnij
Ostatnio zmieniony wtorek 26 sie 2014, 21:04 przez pma_, łącznie zmieniany 1 raz.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Potwierdzam, opisałem sytuację, wysłałem fotki i dostanę nowy zestaw.
Pytanie teraz czy coś da się zrobić z uszkodzonym odbiornikiem, który dostałem. Zawsze się przyda do czegoś :-)
Znalazłem coś takiego:
http://www.dpcav.com/xcart/Comtech-BSS4 ... odule.html

Niestety głowica nie jest już dostępna i nie mogę nigdzie znaleźć sklepu, w którym można ją dostać. Może ktoś z forumowiczów wie gdzie można dostać taką głowicę lub zamiennik?
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

POtwierdzam. Z banggood nigdy nie miałem żadnych problemów. Ich support jest genialny pod tym względem :)
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Poszukiwana głowica jest dostępna w sklepie ReadyMadeRC.
http://www.readymaderc.com/store/index. ... ts_id=3027

Podobno ten zamiennik Comtecha sprawdza się lepiej niż oryginał. Jak przyjdzie, będzie trzeba porównać ;-)
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Głowica doszła. Wymiana bezproblemowa. Jedynie otwór anteny w obudowie trzeba rozwiercić bo nie wchodzi. Jeśli ktoś potrzebuje rozkład pinów do wymiany głowicy to proszę pisać, wrzucę fotkę. Jakość obrazu wydaje się być nieco lepsza niż przy standardowej. Znika także problem zakłóceń. Przy standardowym FOXie jeżeli zbliżę się do anteny odbiornika z Orangerx 1W na odległość ok 10cm pojawiają się lekkie zakłócenia. Przy zmienionej głowicy obraz jest czyściutki. Innych różnic nie zauważyłem. Zestaw który otrzymałem w ramach wymiany idzie na sprzedaż. Jeżeli ktoś jest chętny proszę o wiadomość na priv.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ