Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

warp3r

Post autor: warp3r »

zybyzy pisze:da się, przełącz do atti/manual
Oczywiście że się "da". Testując ten kontroler sprawdzałem to wielokrotnie. Aż funkcja zawiodła.

Myśl, i nie ubliżaj innym.
warp3r

Post autor: warp3r »

Fiszbin pisze: Jak chciałeś się popisać to Ci się udało. FS używałem tylko raz żeby sprawdzić na początku czy wszystko dobrze ustawiłem. Wyobraź sobie pilota który ma w samolocie spadochron i za każdym razem skacze, zamiast normalnie lądować. Problem jest taki ze może się kiedyś nie otworzyć i nic nie tłumaczy tego faktu.
Wyraźnie napisałem jaki był cel oblotów. Czytaj ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

warp3r pisze:
Fiszbin pisze: Jak chciałeś się popisać to Ci się udało. FS używałem tylko raz żeby sprawdzić na początku czy wszystko dobrze ustawiłem. Wyobraź sobie pilota który ma w samolocie spadochron i za każdym razem skacze, zamiast normalnie lądować. Problem jest taki ze może się kiedyś nie otworzyć i nic nie tłumaczy tego faktu.
Wyraźnie napisałem jaki był cel oblotów. Czytaj ze zrozumieniem.
warp3r pisze: Obloty w środku miasta - teren "rekreacyjny", loty miały na celu dobranie parametrów do nowego gimbala na serwach.
I do tego był niezbędny FS w środku miasta. :mrgreen:
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

warp3r, ile postów brakuje jeszcze Tobie do "giełdy", że "trzepiesz" jeden pod drugim :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
warp3r

Post autor: warp3r »

Fiszbin pisze: I do tego był niezbędny FS w środku miasta. :mrgreen:
właśnie do tego, i cyniczne złośliwe Twoje wypowiedzi tego nie zmienią.
Gdy w miejsce Eagle N6V2 a później MultiiWii, kupuje się nowy kontroler, należy się z nim oswoić. Jeśli uważasz i piszesz takie "opinie", to znaczy że jesteś wyjątkowym ignorantem i arogantem zarazem.

Z każdym nowym kontrolerem należy się oswoić i wyuczyć wszystkich jego możliwości.
A szczególnie trybu FailSafe.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

warp3r pisze:
Fiszbin pisze: I do tego był niezbędny FS w środku miasta. :mrgreen:
właśnie do tego, i cyniczne złośliwe Twoje wypowiedzi tego nie zmienią.
Gdy w miejsce Eagle N6V2 a później MultiiWii, kupuje się nowy kontroler, należy się z nim oswoić. Jeśli uważasz i piszesz takie "opinie", to znaczy że jesteś wyjątkowym ignorantem i arogantem zarazem.

Z każdym nowym kontrolerem należy się oswoić i wyuczyć wszystkich jego możliwości.
A szczególnie trybu FailSafe.
W środku miasta?

Spróbuj się uspokoić, przemyśl całą sprawę i wróć za 2dni no chyba ze chcesz resztki sprzedać na forum.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

warp zasluzyles na krawat za pisanie kilku postow pod soba inni juz takie krawaty dostali
Jezeli uwazasz ze zabawka do 25 kilo latajaca nad glowami jest ok to jestes kur... w bledzie
wez worek cementu i go zrzuc komus na glowe
wyladuj mojemu dziecku na glowie
to najpierw Cie zabije
potem poprawie
a pozniej mozesz mnie sadzic
Nie wiedzialem ze 46letni czlowiek moze byc tak naiwny

Dla mnie jestes na poczatek przegrany , teraz staraj sie odbudowac
Twoja pozycje na forum z oszoloma do modelarza
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

warp3r powiedz nam jeszcze na jakim linku leciałeś? Mam nadzieję że nie Turnigy 9x - bo tak podejrzewam i to by wszystko wyjaśniało.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

warp3r pisze: Niestety nie posiadam domku z ogródkiem, i nie mieszkam na pustyni, a model jest w klasie "zabawkowej" czyli poniżej 25kg. Więc latanie w obrębie przestrzeni rekreacyjnej miejskiej, jest jak najbardziej właściwym miejscem.
Dobre... klasa zabawkowa... do 25 kg...

Mòj Heniek waży 3 kg, a Qamikze 1,5 kg i wierz mi nie chciałbym się znaleźć w ich zasięgu.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Radek.J
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Radek.J »

Jeszcze tak co do hipotez dlaczego ten sprzęt tak odlatuje. Ostatnio obserwując stabilizację platform opartych o kontrolery DJI, których to się zbytnio nie PID-uje, wpadłem na myśl, że zastosowali tam sieci neuronowe do stabilizacji, które czasem mogą okazać się złośliwe :mrgreen:

A co do zagadnienia "niebezpiecznych dronów które spadają na głowę", to już trzeba użyć trochę statystyki i prawdopodobieństwa uwzględniając takie czynniki jak powierzchnia zagrożona(głowy, mienie o danej wartości) przez możliwą powierzchnię upadku, wagę drona, działanie silników, możliwości przeciętnej osoby do uniknięcia kolizji z obiektem który z reguły spadając ma przewidywalny kierunek, możliwości pilota(każdy odpowiada za siebie).

Każdy sport niesie za sobą ryzyko, czasami działa coś takiego jak ubezpieczenie.
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

Radek.J pisze:Każdy sport niesie za sobą ryzyko, czasami działa coś takiego jak ubezpieczenie.
Życzę powodzenia w uzyskaniu odszkodowania w przypadku jak taki "dronek" spadnie na czyjeś dziecko.

Do końca życia się nie wypłacisz.
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

Proponuję zorganizować pierwsze starty testy maszyn w Polskim Sejmie .
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Gatou pisze:Proponuję zorganizować pierwsze starty testy maszyn w Polskim Sejmie .

:mrgreen: I to by był patrjotyczny gest , jestem za 8-)


ps. tylko skąd nabrać testerów ...
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

Mogę być pierwszy tylko jak podczepić 25 kilo ołowiu do koptera
ODPOWIEDZ