w GPS dryfuje w prawą stronę

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

U mnie (i nie tylko) to samo - jak się zacznę obracać w osi yaw to sprzęt jakby "zawiesza się" na chwilę, odlatuje z 5-10m i po chwili wraca tam gdzie być powinien...

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=251502#251502

Nawet sam pisałeś w tym temacie, żeby sobie zainstalować starszy firmware <:
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Przeszukałem kilka zagranicznych for w temacie Nazowego YAW driftu i wszędzie pisza to samo. Nie ma na to żadnego rozwiązania. Żadne kalibracje wariacje nie pomagają i nie ma rozwiązania. Walczyłem dzisiaj z tym jeszcze chwile ale bez rezultatu. Przed chwilą wróciłem jednak do starego dobrego 2.02. Zrobiłem test i YAW driftowi powiedziałem do widzenia. Trzeba czekać na poprawkę do 4.02 - pewnie wyjdzie niebawem.
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Szkoda tylko, że do Nazy Lite poprawek nie będzie pewnie nigdy... Zastanawiam się też, czy wpływ na to może mieć "pionowe" wyważenie koptera - tzn. umieszczenie najcięższego elementu (lipola) na górze lub na dole...
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

A jakie w ogóle softy są do Lite? Ja gdy kupowałem swoją Naze V1 to był właśnie 2.02 i na nim zrobiłem wszystkie rekordy i różne fajne loty - zawsze 100% niezawodności. Potem wgrałem 3.16 - pierwszy start i gleba - hexa death. Po zbudowaniu nowej obecnej także latałem na 2.02 ale skuszony opcją lotu na 5cu śmigłach przeszedłem na 4.02. Niestety od razu po wgraniu widziałem że coś dziwnie ucieka ale nie przeszkadzało mi to na tyle żeby nie latać. Teraz w sumie już nie mam co modyfikować więc wziąłem się za dopieszczanie i problem z odpływaniem. Ostatecznie wróciłem dzisiaj do 2.02 i problemu nie ma. Dzwoniłem dzisiaj do kolegi czy na Naza V2 też dryfuje ale nic takiego nie ma miejsca więc chyba to dotyczy tylko Lite i V1. Na quadzie długolocie z V2 niestety nie zdążyłem zaobserwować choć zapierdzielała ładnie z yawem non stop :)
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Dla lite jest tylko i wyłącznie magiczna wersja 1.00. Innej nigdy nie było i pewnie nigdy nie będzie...
RRBM
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 13:00
Lokalizacja: Głogów

Post autor: RRBM »

Może nie o dryft chodzi.
Może wiecie co jest przyczyną lekkiego rozkalibrowania w osi obrotu.
Dobrze widać to na FILMIE
drażni to niezmiernie. Wiem, że od tego jest trzecia oś w gilmabu. Ale sama hexa na Nazie Lite powinna dobrze trzymać kierunek?
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Lite już zostanie w 1.0.
Ja mam w V1 4.02 i problemu nie mam - ciekawe od czego to może być zależne.
Zakładałem ją do 3 kopterów i zawsze było ok.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Może to problem z gainem , może w nowym sofcie zmieniają sie te ustawienia.
Nie chcę zakładać nowego tematu, też mam problem z driftem ale na starym sofcie p1,t-motor,10 weglowe , odsunięte silniki , 1,2G video,aurora 9 , osd,pmu .
Czy ktoś jest w stanie omówić w prosty sposób właściwości ustawiem gain , czym powinno się objawiać złe ustawienie i jak brnąć w kierunku dobrych?
ODPOWIEDZ