umiejscowienie FC

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

umiejscowienie FC

Post autor: cholo »

rozwiazuje wlasnie problem drobnej niestabilnosci mojego latadla, ktorej wydaje mi sie, ze na poprzedniej ramie nie bylo.

zastanawiam sie, czy moze miec znaczenie, ze plytke czujnikow mam 3cm na gornym centerplatejtem. wczesniej mialem nizej i wydaje mi sie, ze dzialalo to nieco lepiej.

w sumie, na chlopski rozum (ktory, w przypadku kopterow juz nie raz mnie zawiodl) czujniki powinny byc w osi obrotu ramy czyli chyba na przecieciu ramion.
w takim przypadku do obrotu czujnikow nie powinna sie dolaczac skladowa postepowa ?
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

w sumie, na chlopski rozum (ktory, w przypadku kopterow juz nie raz mnie zawiodl) czujniki powinny byc w osi obrotu ramy czyli chyba na przecieciu ramion.
No najlepiej by tak było. O ile w przypadku żyroskopów to nie ma to chyba większego znaczenia to akcelerator umieszczony nie w osi będzie dawał zafałszowane sygnały.
W pierwszym kuku maiłem fc umieszczone ok 3cm nad przecięciem osi i do tego żyroskopy były z przodu płytki.
Wiadomo jak kuk latał więc w drugiej wersji dałem fc tuż nad centerplatem oraz płytkę cofnałem do tyłu albu zbliżyć żyrka do przecięcia osi.
Zmian nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Przyjmę taktykę Chola - Tak to już jest z żyrami z ST. Może po prostu jeden kabelek źle dotyka płytki i niestabilność gwarantowana :mrgreen:


A tak mniej zgryźliwie... może jakiś filmik? Zdjęcia?

ps. poważnie miałem taki problem po zmianie kabelków na żyrach st :)
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

diem pisze:Przyjmę taktykę Chola
kto to jest ten cholo, ze ma taka taktyke ;-)

jak bede mial jaks film to wrzuce.
to w sumie jest lekkie bujanie i raczej niezalezne od wibracji bo nie zmienia sie przy zmianie poziomu filtracji odczytow z czujnikow.

zrobie po prostu test i zamontuje imu na poziomie centerplate'a. zobaczymy czy bedzie lepiej.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tylko że center masz na poziomie śmigieł. Ponadto to i tak zależy od tego jak wysoko masz SC. Generalnie nie zauważyłem różnicy przy zmianie położenia FC 10/15/20mm.

Rame masz mniejszą lżejszą? Gdy środek ciężkości jest powyżej poziomu śmigiel to kopter zaczyna dziwnie reagować.
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

diem pisze:Tylko że center masz na poziomie śmigieł. Ponadto to i tak zależy od tego jak wysoko masz SC. Generalnie nie zauważyłem różnicy przy zmianie położenia FC 10/15/20mm.

Rame masz mniejszą lżejszą? Gdy środek ciężkości jest powyżej poziomu śmigiel to kopter zaczyna dziwnie reagować.
no wlasnie, skoro model wisi na smiglach to srodek obrotu powinien byc na poziomie smigiel i tak wlasnie mam teraz plytke. ale nic to, zrobie test i zobaczymy.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Srodek ciezkosci powinien być poniżej poziomu śmigieł. Umiejscowienie FC raczej nie bedzie miało żadnego znaczenia.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ciekawe czy ten offset uwzględnia np MK w swoim sofcie...pod swoją fabryczną ramę, pod silniki które oferują, wychodzi im jakieś tam powiedzmy 6cm i w sofcie na stałe zadają ten parametr do korekcji obliczeń, wyliczenia wirtualno-rzeczywistej osi obrotu....tak pytam, ciekawe czy ktokolwiek w jakimkolwiek sofcie do kopterów uwzględnia taki offset położenia sensorów względem płaszczyzny śmigieł...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

najgorsze, ze na poprzedniej ramie bylo bez tych drgan - teraz zrobilem rame bezkompromisowa i drgania sie pojawily :-/

no ale po to jest zycie zeby rozwiazywac problemy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

teraz zrobilem rame bezkompromisowa
....czasem trzeba iść na kompromis... :mrgreen:
ODPOWIEDZ