MultiWii /GPS z HK na początek

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

MultiWii /GPS z HK na początek

Post autor: Bambi_461 »

Noszę się z zamiarem polatania koło nogi Qaudro na ramie Tarota. Potrzebowałbym do tego stabilizator i wyszukałem w HK Eu coś takiego:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Jako całkowicie zielony w temacie "multi" poproszę o opinie co do w/w sprzętu i ew.rady.
Podkreślę sprzęt będzie tylko do latania (niekomercyjnego) koło nogi , więc nie chcę za dużo w niego inwestować.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

Widzę że też Cię ciągnie do copterków, ja też myślałem nad tą płytką, jednak zdecydowałem się na nazę m-lite combo ( na razie czekam na kaskę ), kusi mnie też temat amp 2.6 arducopter fajne możliwości jednak o wiele trudniejszy temat w ogarnięciu niż naza, po ucieczce quada z KK 2.0 ( z mojej winy oczywiście kilka stów w plecy ) wszystko co ma baro, gps i kompas będzie lepsze, quad już się odbudowuje mam wszystko na KK2.1 tylko sprawdzę działanie i będę czekać cierpliwie na nazę, chyba że kasy będzie mało to wybiorę MWii megapirate AIO + GPS lub płytkę z linku, lub właśnie AMP 2.6 + GPS

Pozdro i Powodzenia:D
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Bedę miał małego Quadro .Bez wodotrysków i superosiągów .Ot tak podnieść go na kilkanaście metrów ,przelecieć do 100-150m (na razie i jak sie da) i to wszystko .
A kontroler wybrałem z uwagi na "all in one" -nawet jak coś pójdzie nie tak i on "pójdzie" to będzie mniej chlipania i szlochania w rękaw jak po stracie Nazy. Finansowo też jestem na przedwiośniu. :-D
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Bierz to fc
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V2_0.html
Plus gps za 17 dolarow
To fc ma wsparcie Misia i specjalnie do niej Mis wypuszcza softy , znajdziesz na forum w dziale ardu
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Dzięki.Propozycja atrakcyjna: zbliżone koszty, support Misia - bezcenny.
Żeby nie było tak różowo - GPS dostępny jest tylko na International a mi nie po drodze.
"Zielony " jestem w temacie Arduino totalnie,więc wolałbym coś z typu Plug and Play a nie Plug and Pray. Przydała by sie jakaś wyszukiwarka z porównywarką.
Fakenczit ! za komuny było łatwiej - na haku wisiał jeden asortyment i nie było problemu z wyborem ;-)
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

GPS możesz od PitLaba też kupić w PL.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Noszę się z zamiarem polatania koło nogi Qaudro na ramie Tarota. Potrzebowałbym do tego stabilizator i wyszukałem w HK Eu coś takiego:
http://www.hobbyking.com/...warehouse_.html
Również jestem zainteresowany tym zestawem. Ma też służyć jedynie do latania dla przyjemności. Pytałem tu i ówdzie i wszyscy radzili kupić co innego, tylko nikt nie potrafił powiedzieć co złego jest w tym zestawie. Stanęło na tym, że kupiłem KK2.1 i pierwszą zabawkę (coptera) ulotnię na KK. Docelowo jednak chcę mieć coś z możliwością RTH więc stale myślę o wymienionym wyżej zestawie i z uwagą wysłucham kolejnych opinii.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Adasko pisze:Bierz to fc
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V2_0.html
Plus gps za 17 dolarow
To fc ma wsparcie Misia i specjalnie do niej Mis wypuszcza softy , znajdziesz na forum w dziale ardu
Dlaczego konkretnie to ? - poza wymienionym wcześniej wsparciem Misia . Czy różnią się te kontrolery ?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

Bambi_461 pisze:
Adasko pisze:Bierz to fc
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _V2_0.html
Plus gps za 17 dolarow
To fc ma wsparcie Misia i specjalnie do niej Mis wypuszcza softy , znajdziesz na forum w dziale ardu
Dlaczego konkretnie to ? - poza wymienionym wcześniej wsparciem Misia . Czy różnią się te kontrolery ?
Ja myślę że Misiowy soft będzie działał na jednym jak i na drugi, maja ten sam układ Atmega2560, i te same możliwości poza tym że Multiwii AIO Megapirate ma wyprowadzone złącza, a ten czerwony ma tylko miejsca lutownicze na piny, tak mi se tylko wydaje, ale chyba wielkiej różnicy między nimi nie ma.


marekj pisze:
Noszę się z zamiarem polatania koło nogi Qaudro na ramie Tarota. Potrzebowałbym do tego stabilizator i wyszukałem w HK Eu coś takiego:
http://www.hobbyking.com/...warehouse_.html
Również jestem zainteresowany tym zestawem. Ma też służyć jedynie do latania dla przyjemności. Pytałem tu i ówdzie i wszyscy radzili kupić co innego, tylko nikt nie potrafił powiedzieć co złego jest w tym zestawie. Stanęło na tym, że kupiłem KK2.1 i pierwszą zabawkę (coptera) ulotnię na KK. Docelowo jednak chcę mieć coś z możliwością RTH więc stale myślę o wymienionym wyżej zestawie i z uwagą wysłucham kolejnych opinii.
mam już pewne doświadczenie z KK2.0 i KK2.1 , na plus na pewno ekranik i prosta konfiguracja, na minus brak barometru ( trzymanie wysokości wymaga pewnej wprawy w operowaniu przepustnicą ) i odklejający się ekranik ( taśma dwustronna transparentna tesa powerbond i po kłopocie ), ja jednak wybrałbym coś z barometrem i najlepiej z GPS.
A jeszcze jedno zaktualizuj soft na 1.6 dla KK2.1 zachowuje się wtedy całkiem dobrze.
U mnie KK2.1 zostaje jako urządzenie serwisowe do sprawdzania poprawności działania elementów, quada SK 450 na KK2.1 ulotniłem dziś na razie w pokoju (na dworze wiatr), ale w sumie czekam na fundusze i zakup NAZA lite m lub czegoś innego z BARO/GPS , multiwii lub amp2.6 jednak wszystko przemawia za nazą.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Jak pisałem, KK2.1 jest tylko etapem przejściowym i pomoże mi w miarę łatwo wejść w temat. Wgrałem już do niego soft V1.11, zapoznałem się z ustawieniami i jestem na etapie składania pierwszego quadrocoptera w układzie x. Nadal oczywiście myślę jakie docelowe FC.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

marekj pisze:Jak pisałem, KK2.1 jest tylko etapem przejściowym i pomoże mi w miarę łatwo wejść w temat. Wgrałem już do niego soft V1.11, zapoznałem się z ustawieniami i jestem na etapie składania pierwszego quadrocoptera w układzie x. Nadal oczywiście myślę jakie docelowe FC.
V1.11? jest już wersja 1.6 na stronie HK specjalnie dla KK2.1 u mnie działa dobrze.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

11>6 :-) . Versja 1.6 jest już bardzo stara (numeracja jest trochę nietypowa bo 1.6 powinno w tej konwencji być raczej jako 1.06). Jeśli używasz kkMulticopter Flash Tool 0.76 to zaktualizuj sobie repozytorium, a będzieswz miał wszystkie ostatnie wersje softu do KK2.1
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Klamka zapadła i kliknąłem "Kup teraz" - MW Pro .Zobaczymy w praniu jak będzie.Na dzień dobry odkręciłem śmigła :-D
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

Pochwal się jak już będzie gotowy quadzik, ja ostatecznie zdecydowałem się na amp 2,6 + GPS w przyszłym tygodniu zamawiam.
Co do KK 2.1 to już nie bardzo rozumiem z tymi softami jest ich już trochę, jednak myślę że raczej nie idzie to w dół tylko do góry tak jak KK2.0, chyba ze chodzi o soft innego autora bo też tak może być. Jeżeli chodzi o soft 1.6 sprzęt zachowuje się nadzwyczaj dobrze, nie rzuca nim jak na filmikach na YT.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

OK,dam znać. Mam nadzieję,że to "dam" nie przedłuży się w czasie. W HK jest "printed".
W oczekiwaniu na "nowe-nieznane" przekładam regle: z góry,pod spód ramy i bliżej silników.
Pozdrawiam, Jacek
ODPOWIEDZ