Aktywność słońca

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Aktywność słońca

Post autor: shaggee »

Może pod logiem forum da się umieścić aktywny obrazek z aktywnością słońca? Będzie mniej ucieczek i kretów. A jak nie to wrzucić w jakiś przyklejony temat.
Dobrze że dzis spojrzałem na aktywność bo miałem kalibrować nową maszynę a tu STORM!

Obrazek
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

Był już poruszany ten temat ale wtedy brak odzewu ze strony naszych "senatorów"... ;-) może teraz wszak wybory tuż, tuż.... :mrgreen:
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

+1
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

No długo gps dzisiaj łapał fixa :-)
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

klocolus pisze:No długo gps dzisiaj łapał fixa :-)
ja tam latałem dziś

https://www.youtube.com/watch?v=Ygs9FAD0YCk
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Śmieszny pomysł, po co komu pogoda na słońcu, chcecie robić łączności na tysiące kilometrów? Lepsza byłaby kontrolka z meteo.pl automatycznie wybierająca lokalizację na podstawie hosta.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Byczek pisze:
klocolus pisze:No długo gps dzisiaj łapał fixa :-)
ja tam latałem dziś

https://www.youtube.com/watch?v=Ygs9FAD0YCk
Ja też latałem i żadnych problemów nie było. Fixa mógł łapać dłużej z wielu innych powodów.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

na jakość pracy gps składają się głównie dwa czynniki,

1. rozkład i widoczność satelitów (wg. mnie najważnieszy czynnik) - tutaj należy używać gps mission planner aby wykluczyć dziury w sygnale w danej lokalizacji geograficznej - jakość sygnału
link do aplikacji online (u mnie chodzi dobrze tylko na IE)
np. dziś o godz. 21 nastąpi w mojej lokalizacji nagły spadek maksymalnej liczby widocznych satelitów do 5 i gwałtowne krótkotrwałe pogorszenie dokładności gps mimo ze jonosfera będzie się wyciszać - polecam obserwacje dobowego DOP i liczby satelitów. Mapy jonosferyczne też są ciekawe...
Jest to bardzo racjonalny czynnik dokładności GPS, żadne magiczne promieniowania tylko czysta geometria - jeśli w danym momencie mamy prawo zobaczyć maksymalnie 5 sat a niech ze dwa zostaną zasłonięte lub zakłócone to możecie sobie wyobrazić dokładność pozycji..... +- 5 km2 ;)

2. zakłócenia jonosferyczne - czyli doraźnie używamy monitorów aktywności słonecznej co do możliwości wystąpienia zakłóceń sygnału (lub powyższej aplikacji)

(oczywiście dochodzą do tego czynniki prozaiczne jak jakość instalacji elektrycznej i samego odbiornika w modelu oraz horyzont w miejscu startu no ale to już czynniki zależne tylko od nas)
Ostatnio zmieniony piątek 14 mar 2014, 09:04 przez kojak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ja też latałem i żadnych problemów nie było. Fixa mógł łapać dłużej z wielu innych powodów.
A ja nie latałem i to na pewno przez słońce - córce się zachciało spacerów po ogródku przy ładnej pogodzie. :mrgreen:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ