DJI Phantom 1.1.1 czyli coby tu pozamieniac :)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Artu pisze:Powracając do Twojego pytania: nie, nie da się zbindować TGY9x z odbiornikiem Phantom-a.
Nie chce byc zlosliwy, ale czytaj ze zroumieniem - nie ja pytalem o parowanie TGY9x z odbiornikiem Phantoma, ja pytalem o mozliwosci zamontowania Turnigy ze Frsky do Phantoma.

:)

BTW - wlasnie dokonalem pierwszego oblotu, krzywdy nikomu nie zrobilem, nawet przetestowalem FS i model wrocil. Wiec chyba nie jest tak zle.

Pozostaje jeszcze pytanie jak zamontowac Tarota, ale to moze sam poszukam w necie, bo jesli znowu mam zamiast odpowiedzi i pomocy, oberwac kilkoma postami wszystkowiedzacych to wole nie.
Artu

Post autor: Artu »

kendy pisze:Nie chce byc zlosliwy, ale czytaj ze zroumieniem - nie ja pytalem o parowanie TGY9x z odbiornikiem Phantoma,
A gdzie jest napisane, że Tobie odpowiadam :roll:
kendy pisze:Pozostaje jeszcze pytanie jak zamontowac Tarota, ale to moze sam poszukam w necie, bo jesli znowu mam zamiast odpowiedzi i pomocy, oberwac kilkoma postami wszystkowiedzacych to wole nie.
Mimo wszystko odpowiem: Tak jak przewidział producent w instrukcji montażu :mrgreen:
borik
Posty: 6
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 14:06
Lokalizacja: Poznań okolice

Post autor: borik »

Artu Po twoich wypowiedziach wnioskuję, że moja inteligencja jest dużo większa od twojej więc mnie nie obrażaj. Nie każdy jest "orłem" we wszystkim. Zobacz od kiedy jestem zarejestrowany na tym forum. To , że ty akurat na dzień dzisiejszy masz większą wiedzę w tym konkretnym temacie to nie znaczy, że zawsze tak będzie. Zamiast pisać głupie posty idź polatać i może się trochę odstresujesz.

Dowiedziałem się czego chciałem więc nie musisz i nawet nie jest wskazane żebyś mi odpowiadał.
kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Po pierwszych lotach jestem mile zaskoczony. Bardzo fajnie sie pilotuje.

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, a w zasadzi tok rozumowania projektanta.

Czy ktos mi wyjasni dlaczego diody koloru czerwonego sa 'z przodu' czyli w kiedunku lotu a nie z tylu modelu? Troche to abstrakcyjne.

I przy okazji pytanie - czy te diody na ramionach mozna wylaczyc jakos 'programowo' czy tylko mechanicznie? Zawsze to jakas oszczednosc energii.
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

diody to tyl możesz odlutować ( diody są sterowane z regulatora )

( czerwone z przodu - to chyba kwestia przyzwyczajenia chodź też się zgadzam żeby czerwone były z tyłu jak w samochodzie
Artu

Post autor: Artu »

A w czym problem zamienić miejscami regulatory, do których są przylutowane diody :roll:
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

kendy pisze:Po pierwszych lotach jestem mile zaskoczony. Bardzo fajnie sie pilotuje.

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, a w zasadzi tok rozumowania projektanta.

Czy ktos mi wyjasni dlaczego diody koloru czerwonego sa 'z przodu' czyli w kiedunku lotu a nie z tylu modelu? Troche to abstrakcyjne.

I przy okazji pytanie - czy te diody na ramionach mozna wylaczyc jakos 'programowo' czy tylko mechanicznie? Zawsze to jakas oszczednosc energii.
Tak sobie wymyślili że czerwony z przodu i zielony z tyłu, kwestia przyzwyczajenia.
kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Pieknie sie tym ustrojstwem lata :)
No i pierwszy krecik delikatny zaliczony, a po kreciku...zgasly zielone diody w jednym ramieniu :(
Rozkrecilem, ale nie ma tam filozofii...przylutowane na plytke regulatora i tyle. Silnik pracuje normalnie, nic sie nie dzieje niepokojacego, ale diody przestaly swiecic

Niby tak chcialem, no ale we wszystkich a nie w jednym :) A metoda 'kretowania' nie chce ich wylaczac. Wie ktos jaki moze byc powod?
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Proponowałbym Ci to dobrze sprawdzić. Mi po ostatnim "kreciku" jeden regulator czerwony złamał się na pół a zauważyłem to dopiero po wykręceniu go z obudowy. W rezultacie też mi zgasły na nim diody a silnik zaczął wariować. W razie czego w abc regulatory mają w cenie 76 PLN.
kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Dzieki zasugestie, obejrzalem go dokladnie, wykrecilem i nie jest uszkodzony. A krecik byl przy starcie, za wolno pociagnalem drazek i sie obalil na jedna strone.
morty
Posty: 11
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie o turnigy-9xr-modul-frsky-z-telemetria

Post autor: morty »

Witam

Kendy mam pytanie czy wsadziłeś do swojego Phantoma odbiornikl-frsky-z-telemetria

i spiąłeś z turnigy-9xr.
Wrażenia z sterowania ?

Zastanawiam sie nad zakupem zestawu nadajnik-turnigy-9xr-modul-frsky-z-telemetria + odbiornik. Chyba że mozesz polecić juz inne rozwiązania do telemetri.
Wiem ze jest mini IOSD ale do tego jeszcze trzeba miec FPV :) A to bardzo chetnie ale nieda sie wszytkiego naraz :)

Wstepna cena to 490 za nadajnik i moduł + odbiornik do dokupieni dodatkowo. Nie wiem czy to dobra cena :)

Bardzo dziękuję za info. Dodam ze przejrzałem wpisy i nie zauważyłem informacji o tym :)
Powoli ale do góry. Phantom 1.1.1+ Śmigła od Vision 2+Mobius - I wiele planów na przyszłość
kaczor
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 20:17
Lokalizacja: jezierzany

DJI

Post autor: kaczor »

A pro po diod.
Producent je dobrze umiescil.Pzrewidzial ze phantom moze sam ZMUTOWAC I URWAC SIE Z KONTROLI. :mrgreen:
Dlatego tez dal czerwone ostrzegawcze diody z przodu. By ostrzegly potencjalna ofiare zmutowanego phantoma ze jest atakowana :mrgreen:

A ogolnie i to juz nie zartem , ma to wlasnie taki sens. Czerwone z przodu jako ostrzgawcze. Że cos sie zbliza i moze byc niebezpieczne.
Poza tym oko z wiekszej odleglosci gorzej widzi barwe czerwona. :!: Natomiast lepiej zieloną. Wiec latwiej i lepiej ocenic pozycje obiektu swiecacego w zielonym kolorze. Jest lepiej widoczny i dla oka znacznie jasniejszy . Wydaje sie przez to blizej niz przy czerwonym kolorku. :-P
ODPOWIEDZ