TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Czy ktoś spotkał się z manualem do opentx dla 9XR w ludzkim języku, np. en. Jakoś nie mogę doszukać się w sieci.
Pozdrawiam
Marek
wojtek.r
Posty: 25
Rejestracja: środa 06 paź 2010, 14:55

Post autor: wojtek.r »

kolega brodziek napisał instrukcję po polsku :-) http://chomikuj.pl/brodziek/Modelarskie/Turnigy_9XR
kajojj
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 23:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kajojj »

Mam kilka pytań przed-zakupowych odnośnie aparatury:
1) Czy będzie współpracowała z symulatorem AeroSimRC?
2) Jaki najtańszy moduł do niej wsadzić żebym mógł się zbindować z biedronką V929?

I jeszcze jedno pytanie, może niezwiązane mocno akurat z tą aparaturą. Gdzie można kupić porządne gimbalie/joystick'i do aparatur? I tu uprzedzę że nie zamierzam modyfikować Turnigy, to na inny użytek. Zależy mi na dobrej "mechanice" i porządnych potencjometrach. Znalazłem http://www.robotshop.com/en/axis-joystick-gim.html miał ktoś z nimi styczność?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

wojtek.r pisze:kolega brodziek napisał instrukcję po polsku :-) http://chomikuj.pl/brodziek/Modelarskie/Turnigy_9XR
Autorowi tematu chodziło o instrukcję do softu opentx a nie do samego 9xr.
Jeśli chodzi o sam soft opentx i muszę przyznać że są spore różnice między nim a er9x. Mi również przydał by się opis kilku funkcji :-/
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

kolega brodziek napisał instrukcję po polsku :-) http://chomikuj.pl/brodzi...kie/Turnigy_9XR
To jest manual do oprogramowania er9x, który znam. Ja pytałem o opentx dla 9xr.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
zenon
Posty: 57
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 09:49
Lokalizacja: Polska :-)

Post autor: zenon »

WindCatcher pisze:
jedrus pisze:Tyle, że to nie jest zwykły LiPo. To jest pakiet z wbudowowaną prostą elektroniką zabezpieczającą przed przeładowaniem lub zbytnim rozładowaniem pakietu. Nie wiem jak tu, ale w Spektrum do którego jest na HK analogiczny pakiet pozwala to także na bezpieczne ładowanie pakietu brzpośrednio przez aparaturę, a nie poprzez osobną ładowarkę z programem LiPo.
Dokładnie o to w tym chodzi tylko pytanie czy każda ładowarka naładuje? czy zrobią specjalną ładowarkę turnigy 9xr ;)
To ja też dokładam się do pytania jak to jest z tym ładowaniem pakietu przez 9XR. Tak wszyscy chwalili i w końcu do mnie mikołaj równiez zawitał. :-)
A poważniej, to:
- czy faktycznie musi być oryginalny lipol do tego sprzętu (bo lipol to lipol)?
- czy oryginał ma elektronikę balansującą i ogniwa są "równo" ładowane?
- czy może 9XR sama balansuje, bo gniazdo jest na 4 druty?
Nie chcę rozbierać swojej (może ktos już temat zglębił), a nie bardzo chcę kupować oryginalnego lipola, bo mam tego u siebie od groma i ciut ciut. Chętnie zatem zasięgne opinii innych, jak rozwiązali temat ładowania lipoli (czy się nie rozjeżdżają). Może ktoś ma pomysł na sprawę prócz kupienia oryginała. Może zdjęcie płyty apki ktoś ma dobrej jakości.
Pozdrawiam i czekam na posty.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

9XR nie balansuje pakietu..ani dedykowanego ani żadnego innego :-) Pakiet do aparatury podłączony jest tylko swoim zwykłym złączem zasilającym, wtyczka balansera wisi sobie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

Rurek pisze:9XR nie balansuje pakietu..ani dedykowanego ani żadnego innego :-) Pakiet do aparatury podłączony jest tylko swoim zwykłym złączem zasilającym, wtyczka balansera wisi sobie.
Akurat w 9XR zasilanie idzie przez złącze balansera:
Obrazek
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

O fok :oops: :oops: :oops:
Mam zaćmienie ;-) oczywiście że przez złącze balancera, coś mi się mózg zlasował i pomerdałem ze 9x. Przepraszam!
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: brodziek »

Co nie zmienia faktu, że tak jak napisałeś : 9XR nie balansuje pakietu.
Awatar użytkownika
macowca
Posty: 23
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 23:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: macowca »

Dzisiaj udało mi się przejrzeć 67 stron tego tematu. Czemu przeglądałem ? Bo chciałem znaleźć info na temat wgrywania softu er9x i ogólnie, co inni o nim sądzą.
Niestety OT jest sporo i łatwiej zapamietać, kto zamawiał paczkę z apką z HK, niż to jaką wersję softu polecacie.
Ale przechodząc do sedna sprawy. Dla mnie oryginalne oprogramowanie było trochę nielogiczne, a z racji tego, że chwaliliście ten soft, to stwierdziłem, że nie będe gorszy i wgrałem sobie er9x ( chyba najnowszą wersję ) Jednak zdziwiłem się trochę, gdy zobaczyłem, że jest podobny w 90% do oryginału...
1. Czy tak powinno być, czy może to ja gdzieś popełniłem błąd, bo podczas wgrywania, eePe coś nie chciał współpracować
2. Czy polecacie ( może jakieś nowe opinie, sam nie wiem ) Radioclone ?
Warto bawić się i go zainstalować, czy lepiej zostawić er9x ?
Mówi się trudno i kreci się dalej.
------------------------------------
Turnigy 9xr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Fabryczny soft 9XR to jedna z wersji rozwojowych er9x więc nie dziw się że są podobne :-)
Radioclone jest najbardziej elastyczny i konfigurowalny ale z tego powodu jest też najtrudniejszy w opanowaniu. To taki system dla informatyków :-)
No i oczywiście Radioclone jest zupełnie inny do przyswojenia niż er9x. Trzeba się wszystkiego od nowa nauczyć.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Ja ostatnio wgrałem opentx. Ten soft jest również bardzo podobny do oryginalnego z 9XR - ta sam filozofia i te same parametry do ustawiania. Ma może nieco więcej możliwości i pewnie mniej błędów, choć nie jest od nich wolny. Jako edytora użyłem companion9x, który współpracuje zarówno z wersją er9x jak i opentx. Eepe niestety nie chce czytać softu opentx.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
macowca
Posty: 23
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 23:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: macowca »

Więc spróbuję swoich sił w Radioclonie. Jeśli nie będzie mi pasował, to wracam wtedy chyba do oryginału, bo niby różni się tylko minimalnie od er9x, ale to na nim latałem przez cały rok ;)
Mówi się trudno i kreci się dalej.
------------------------------------
Turnigy 9xr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Fabryczny jest jakąś tam wczesną wersją openTX. Z kolei er9x/openTX/TH9x i coś tam jeszcze to ten sam system w różnych stadiach rozwoju.
Radioclone to zupełnie co innego. Do tego jest to POLSKI soft :-)

Edicao: Macowca, na naszym forum się tak nie bawimy , Twój post poprzednio brzmiał:
Macowca pisze:A co z Open 9x ? Warto wgrywać, czy lepiej pobawić się z Radioclone albo er9x ?
a teraz brzmi tak:
Macowca pisze:Więc spróbuję swoich sił w Radioclonie. Jeśli nie będzie mi pasował, to wracam wtedy chyba do oryginału, bo niby różni się tylko minimalnie od er9x, ale to na nim latałem przez cały rok ;)

Wygląda tak jak wygląda i moje odniesienie/odpowiedź na pytanie trafiło w próżnię. Nie rób tak.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ