Blokada możliwości edytowania postów?

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy jesteś za (częściową) blokadą możliwości edytownia napisanych postów?

Tak
6
35%
Nie
11
65%
 
Liczba głosów: 17

emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Blokada możliwości edytowania postów?

Post autor: emzet »

Witam
Ostatnio w jednym z tematów wywiązała się dość nieprzyjemna dyskusja, dyskusja ta rozwinęła się dość intensywnie, po czym główny zainteresowany pozmieniał czy pokasował swoje posty. Teraz czytając ten temat nie wiadomo o co chodzi. Sytuacja taka powtarza się dość często, ktoś zaczyna bić pianę, po czym kasuje posta i udaje że nic się nie stało.

Nie mam na myśli tutaj całkowitego blokowania możliwości edytowania postów, ale np. post można edytować dopóki nie pojawi się następny napisany przez innego użytkownika lub post można edytować przez na przykład 10 minut po jego napisaniu.

Techniczne możliwości zapewne jak najbardziej istnieją, na innych forach tak jest i się sprawdza.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

A przy okazji mozna wiedziec o jakiej dyskusji mowa?:)

Jestem za, ale ja bym to np. do przynajmniej godziny ograniczyl - jesli bedzie technicznie wykonalne.

Mielismy jak na razie 2 przypadki z tego co pamietam - oktokopter i bobocopter
pozdrawiam
Michał
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Mam na myśli właśnie oktokoptera http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1598, aż mi się krew w żyłach zagotowała, chociaż udziału w dyskusji nie brałem.

Czas oczywiście do dogadania.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Ja jestem za wprowadzeniem ograniczenie ale do 30min. Nie każdy w 10min wyłapie swój błąd. Czasami jak czytam swoje stare posty sprzed kilku miesięcy to natrafiam na jakieś błędy składniowe itp.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ok, a co z takimi tematami, gdzie w pierwszym poście jest opis (np mojego OSD) i co pewien czas modyfikuję tego posta dopisując kolejne informacje ? W tym przypadku taki sposób ma sens, gdyż cała wiedza jest dostępna w pierwszym poście danego wątku a nie rozwalona po kilku, czy kilkunastu stronach dyskusji, często nie na temat... No chyba że w niektórych działach zostanie możliwość edycji, lub jakiś inny sposób, np założyciel wątku będzie miał możliwość edycji swoich postów w tym wątku.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Hmmm, jak zwykle sa plusy i minusy...

Pytanie... czy na tyle nam przeszkadza to? Takich delikwentów niewiele jest a admin ma mozliwosc przywrocenia postu, nawet po 100 edycjach - zapisywana jest historia edycji. Z oktokopterem nikt tego nie zrobil, zeby nie wyszlo że został wyrzucony bo my ci źli jesteśmy :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Przyznam, że często poprawiam stare posty czy coś dodaję. Zablokowanie edycji spowoduje zamieszanie.
Watki o których mowa powinny być w miarę szybko wyłapywane i sprowadzane na dobre tory.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Częściowa to znaczy jaka ?
Trzeba by było określić jakie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Przychylam się do opinii Diem'a. Jesteśmy małym forum i takie sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko więc chyba nie ma sensu kombinować z zabezpieczeniami mającymi na celu uwiecznienie czyjejś głupoty. Z jednej strony jest to fascynujące jak ktoś robi z siebie idiotę ale czy na pewno musimy znać sposób w jaki to robi? Zmieniając posty tak jak to miało miejsce w przytoczonych wątkach delikwent sam sobie funduje odpowiednią opinię niezależnie od tego co napisał wcześniej. Poza tym w drażliwych tematach zawsze można kliknąć "Cytuj" i wtedy niezależnie jak oryginalny post zostanie przerobiony pierwotna myśl zostanie zachowana w naszym poście....
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ehhh że też nikt nie zacytował ;-) akurat przez tamtejszy atak zimy byłem odcięty od netu przez drażliwe kilka godzin i wiem że nic nie wiem. Ale chyba wiele nie straciłem :-) Ja tam jestem liberalnie ustosunkowany do tego tematu, a niech sobie tacy mistrzowie kasują co chcą, tym samym wystawiając sobie świadectwo...
A na takie przypadki co Miś opisał to chyba fajnym lekarstwem jest przyklejenie z łatką "zawsze do edycji"
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:Ja tam jestem liberalnie ustosunkowany do tego tematu, a niech sobie tacy mistrzowie kasują co chcą, tym samym wystawiając sobie świadectwo...
dokladnie, nie wprowadzajmy tu stanu wojennego. ja sobie chca kasowac to niech kasuja bo to jest ich prawo wolnosci kasowania na internecie :lol:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Czyli tak - zostawiamy jak jest, a gdy zajdzie w szczególnych przypadkach potrzeba, to posta przywrocimy?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No chyba że go ktoś wcześniej zacytuje, to nie będzie potrzeby :-P
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 235
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 09:25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Grzegorz »

diem pisze:Czyli tak - zostawiamy jak jest, a gdy zajdzie w szczególnych przypadkach potrzeba, to posta przywrocimy?
Jest to najprostrzy z możliwych sposobów
Pozdrawiam,
Grzegorz
ODPOWIEDZ