Czy ktoś z Krakowa lub okolic ma google FatShark

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Czy ktoś z Krakowa lub okolic ma google FatShark

Post autor: ideatb »

Witam,

Planuje zakup gogli FatShark. Waham się między FatShark BASE a FatShark Dominator 3rd

Problem w tym że Dominatory nie mają regulacji rozstawu i nie wiem czy mi podejdą tj czy mój rozstaw gałek ocznych jest wg standardów producenta gogli ;)

Jeżeli ktoś ma FatShark Predator to też może być bo zakładam że rozstaw jest znormalizowany i będzie taki sam jak w Dominatorach.

Czy ktoś z Krakowa lub okolic ma owe gogle i pozwoli przymierzyć?
Może polecacie coś innego w podobnej cenie?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Przymierz i oceń zanim kupisz.

Rozstaw i rozmiar ekranu (jak nosisz okulary to soczewki też ) ma znaczenie.
FPV dla mnie izolacja od otoczenia wielki w miare wyraźny obraz z 700tvlinii , obecnie tylko

Fatshark BASE mają 45st FOV, reszta nowszych modeli już ma FOV mniejszy ale niektórzy mówią że lepszy i ostrzejszy obraz.

Miałem MyVuCrystals gdzie FOV to 21stopni, to jak patrzenie na obraz przez długi tunel z kartonu zupełnie tego nie czułem, w fatsharkach base to inna bajka :)
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Mam wersje Base; gdybys byl w okolicy Nowego sacza moge pokazac dzialanie.
Pzdr
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

No właśnie tez nastawiałem się na BASE ze względu na w miarę duży FOV ale podobno widać piksele, dlatego wziąłem pod uwagę również Dominatory.

W dominatorach soczewki podobno są szklane, w base plastikowe. Świrem nie jestem i jeżeli w obrazie nie ma większej równicy to raczej jestem skłonny kupić właśnie BASE.

Dzięki pirzol za propozycję. Czasami bywam w okolicach Nowego Sącza więc może akurat się uda zsynchronizować.

Co do kamery to mam na razie płytkową 520lini ale chyba przesiądę się na Mobiusa więc i rozdziałka będzie lepsza do Gogli
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Zwróć uwagę na to, że nowa wersja BASE SD nie ma 45 stopni FOV tylko 35. Dominatory mają 5 stopni FOV mniej od BASE SD. Też rozglądam się za goglami.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Fakt, teraz sprawdziłem i faktycznie 35stopni. Pytanie czy owe 5 stopni robi różnice...
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Myślę, że te 5 stopni nie będzie robiło różnicy jednak wersja BASE ma duży plus za regulację rozstawu ekranów LCD. Dominatory mają szklaną optykę a co za tym idzie lepszy obraz.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Mam ten sam dylemat więc gdyby Dominatory pasowały z rozstawem to jedynym argumentem za BASE była by niższa cena o 40 USD
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

pablo80 pisze:Myślę, że te 5 stopni nie będzie robiło różnicy...
A moim zdaniem robi różnicę :-) Porównywałem Dominatory (FOV 30) oraz AIO (FOV 32) i widać znaczną różnicę. W Dominatorach obraz bardziej oddalony i przez to, na pierwszy rzut, wrażenie jakby był sporo mniejszy. Kiedyś miałem na głowie również Base starej wersji i tam wielkość obrazu powala, niestety odwrotnie proporcjonalnie do jakości.

Ideatb, a nie bierzesz pod uwagę FS Attitude SD ? Cena wprawdzie wyższa ale w komplecie headtracker, nadajnik i wbudowany odbiornik 5,8Ghz.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Brałem, ale:

1. Uzywam już transmisji na 1.2GHz poniewaz tego samego zestawu uzywam do lądowego Behemota i 5.8GHz totalnie nie nadaje się do transmisji na ziemi a 1.2GHz daje rade z transmisją przez przeszkody.
Chyba że zostawię 1.2GHz dla Behemota a 5.8GHz zastosuje do Coptera... za przekonuje mnie niewielka kończynka w stosunku do wersji dla 1.2GHz pytanie tylko o zasięg jaki mozna osiagnąc na transmiterze z zestawu FatSharka.

2. Headtracker do coptera wydaje się zbędnym gadzetem, Multikopter jest wyjątkowo zwrotnym "stworzeniem" i moze latać bokiem :)
Oczywiście sterowanie kamerą góra dół ma uzasadnienie, ale czy do tylko samego sterowania w jednej osi Headtracker ma sens?

Do Behemota natomiast Headtracker by mi się przydał :)

Drugim problemem jest brak wolnych 2 kanałów w apce, jeden moze sie znajdzie (mam tylko FrSky więc raptem 8), czyba że przesiade się na LRSa

3. Cena już trochę zniechęca ale oczywiście biorąc pod uwagę ze jest wszystko w pakiecie już tak nie boli.


Pytanko uzupełniające, czy Attitude SD ma optykę szklaną czy plastikową?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Jak narazie mój najlepszy obraz i najwięcej szczegółów to połączenie kamery 700tvl za 35$ i F. Base.

Mobius daje chyba 640x480px , jakościowo pod względem jasności kamery CCD wypadaja lepiej, przy zachodzie słońca gdy już robi się ciemno obraz nadal jasny ... także mały szok po zdjęciu gogli

Do Fatsharków Base tez można dołożyć odbiornik (15$) 5.8GHz i Headtracker (moje gogle):
Obrazek
Obrazek

Edit:

Ja stosuje Video 5.8GHz do latania przy nodze FPV razem z nadajnikiem 200mW w modelu,
w Stacji Bazowej mam upalony nadajnik 200mW który nadaje video z GroundStation Zbiga&Pitlaba i wystarcza żeby nie podłączać kabla Video ze stacji do gogli
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Dzieki za fotki. Z tego co się orientuje Headtracker jest Twój :)

No i modelu Base 922 już się nie kupi.

Pilot zamącił mi w głowie, gdybam jeszcze nad FS Attitude SD ale to ponad 300PLN więcej a przesiadka na 5.8Ghz nie do końca mnie przekonuje.
Kupiłem sobie Boscam 200mW i od pół roku leży w pudełku jak zrobiłem testy porównawcze z 1,2Ghz 800mW.

Pytanie czy Attitude ma dokładnie tą samą optykę i monitory co BASE.
Wydaje mi sie ze jedyna różnica pomiędzy tymi goglami to dodatkowe wyposażenie attitude w transmiter i headtracker i tyle.
Mylę się?
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Zastanawiam się jeszcze gdzie zrobić zakup. Wcześniej myślałem o HK ale przy takiej paczce pewnie urząd celny zaszczyci mnie Vatem i cłem.
Fatsharki można kupic tez w dobrej cenie w Hiszpani w sklepie http://www.electronicarc.com

Jeżeli się nie mylę to przy zakupie w UE Urząd celny nie dolicza chyba Vatu a jedynie cło.
Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

ideatb pisze:...No i modelu Base 922 już się nie kupi.
No starą wersję raczej tylko z drugiej ręki.
Pilot zamącił mi w głowie, gdybam jeszcze nad FS Attitude SD ale to ponad 300PLN więcej a przesiadka na 5.8Ghz nie do końca mnie przekonuje.
Kupiłem sobie Boscam 200mW i od pół roku leży w pudełku jak zrobiłem testy porównawcze z 1,2Ghz 800mW.
Zamąciłem bo z dość pewnego źródła wiem, że gogle są warte zakupu :-)
5,8GHz nie jest takie straszne i do koptera spokojnie się nadaje. Ja mam nadajnik 400mW i latam po 300-400m na wysokości kilku metrów i obraz z koniczynkami jest całkiem niezły. Na większej wysokości poleciałem >1200m i też tragedii nie było. Na zestawowym 250mW myślę też powinieneś uzyskać niezłe wyniki, no ale też wiele zależy gdzie i jak latasz kopterem.
Pytanie czy Attitude ma dokładnie tą samą optykę i monitory co BASE.
FOV mają inny więc chyba coś tam pozmieniali. Optyka raczej plastik, chyba jedynie Dominatory mają szkło.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

FOV jest taki sam jak w BASE, stary model miał 45st, nowy BASE ma 35.

Oglądałem kilka testów transmitera Video 5.8Ghz, 250mW Fatsharka i osiągane zasięgi to 1200 a nawet 1500m. Dla mnie to aż za dużo :)
Za przemawia zgrabniejsza koniczynka, na minus większa wrażliwość.

Chyba jednak skuszę się na Attitude SD. Ale cena troszkę boli, zwłaszcza jak dojdzie VAT.
Na FPV latam rapem od tygodnia na monitorze i podgląd jest dramatyczny, zwłaszcza w dzień a z kocem na głowie latał nie będę :)

Wcześniej monitor mi nie przeszkadzał jak używałem go w Behemocie bo pojazd lądowy jest zdecydowanie wolniejszy a i kontakt wzrokowy z Behemotem jest niezbędny np gdy koszę nim trawę :) nie wyobrażam sobie tego na goglach, no chyba ze kosił bym u sąsiada parę domów dalej ;)
ODPOWIEDZ