MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hajeq
Posty: 56
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 16:47
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: hajeq »

hipek pisze:Spotkal sie ktos z taka przypadloscia w aktywnej funkcji ALT_NEW ,ze po naglym zmniejszeniu gazu (chyba tak gdzies <25%) sterownik wylacza silniki ? Dzisiaj mnie to spotkalo, panika w oczach - naszczescie po dodaniu gazu KFC odpalil silniki. Sprawdzalem 3 razy i zawsze sie to powtorzylo. Nie wiem z czego to wynika ? oczywiscie w wylaczonym ALT_NEW takiej sytuacji nie bylo.

Wykonalem pelna kalibracje ACC. Co prawda nie na stole bilardowym ale bylo prosto ;-)
To jest właśnie to , o czym pisałem dwie strony wcześniej .
Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Ok, narazie bede latal na wylaczonym alt_new.

Dzisiaj zmniejszylem acc_z_deadban do 10 ale po zalaczeniu baro na wysokosci 3m quad wystrzeliwywal w powietrze (~10m) po czym bardzo powoli wracal do zadanej wysokosci. Jutro spawdze na zwiekszonym deadband.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Hmmm ale pytanko wam wyłącza silniki czy po prostu zchodzicie przypadkiem poniżej minncommand i silniki wchodzą na wolne obroty ? Kieyd to sie dzieje po chwili opadania czy od razu jak drążkiem zejdziecie poniżej poziomu zawisu.
hipek pisze:Dzisiaj zmniejszylem acc_z_deadban do 10 ale po zalaczeniu baro na wysokosci 3m quad wystrzeliwywal w powietrze
To oczywiście po kalibracji ACC ? No i jeszcze jedno... po kalibracji ACC warto zrestartować IMU.
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Moja przepustnica dziala w zakresie 980-1950. Minimcommand to 1100, o ile panietam silniki gasly przy 20%-30% wiec raczej nie byly ponizej. Po odjeciu gazu kopter nie chcial schodzic w dol, dalem drazek bardziej w dol i silniki doslownie gasly, cisza w powietrzu. Zaktywuje ta opcje jeszcze raz, zrobie proby i opisze to dokladniej.

Imu nie restartowalem po zmianach w deadbandzie. Tak po kalibracji acc. Pojde dzisiaj z deadbandem bardziej do gory zobaczymy czy tez bedzie wystrzeliwywal w gore.
hajeq
Posty: 56
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 16:47
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: hajeq »

hipek pisze:o ile panietam silniki gasly przy 20%-30% wiec raczej nie byly ponizej. Po odjeciu gazu kopter nie chcial schodzic w dol, dalem drazek bardziej w dol i silniki doslownie gasly, cisza w powietrzu.
U mnie podobnie .Po lekkim odejmowaniu gazu kopter nie opadał , a po przekroczeniu jakiej wartości na przepustnicy ok 30% - silniki stop.
Dodam że u mnie też występuje to wznoszenie . Po zatrzymaniu ruchu postępowego (boki przód tył )kopter dostaje kopa w górę , nauczony ostatnim doświadczeniem szybko wyłączam baremetr , wtedy się stabilizuje i bez problemu można go sprowadzić na ziemię .
Deadband ustawiałem poniżej 12 i powyżej i za każdym razem to samo .
Wydaje mi się że Acc skalibrowałem prawidłowo tzn wg instrukcji za pomocą komputera w domu i póżniej nic już nie ruszałem .
Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hipek, zacznij od prawidłowego ustawienia zakresu gazu. 980 to już failsafe. Będziesz miał problemy z takim ustawieniem. Powinno być od 1020 do 1980 (około).
Pzdr. -----MIŚ-----
echoplus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 27 lis 2010, 18:42
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: echoplus »

Mam problem z wpisem GPS'a NMea
Wpisuje w konsoli zgodnie z instrukcją:
feature-GPS_ublox (ENTER)
feature GPS_nmea (ENTER)
save (ENTER)
Sprawdzam feature i nadal mam ublox
Nie wiem co robić.
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Którą masz wersję oprogramowania?
echoplus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 27 lis 2010, 18:42
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: echoplus »

Wersja v49
Domyślnie jest wpisane GPS_ublox
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

echoplus pisze:feature-GPS_ublox (ENTER)
A między feature a - nie powinno być spacji ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Zrób może tak:

Kod: Zaznacz cały

feature -GPS_ublox (ENTER) 
save (ENTER)
exit
#
feature GPS_nmea (ENTER) 
save (ENTER) 
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
echoplus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 27 lis 2010, 18:42
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: echoplus »

Problem rozwiązany powinno być :
Feature [spacja]-GPS_ublox[enter]
Feature [spacja]GPS_nmea [enter]
save[enter]
i teraz jest ok(kłopoty wynikają z mało szczegółowej instrukcji)
Dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam echoplus
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

echoplus pisze:(kłopoty wynikają z mało szczegółowej instrukcji)
nie żartuj...
wiki pisze:Jeśli mamy GPS ublox a obecnie jest uruchomiony nmea (Enabled features: VBAT SPEKTRUM MMGYRO_SMOOTHING GPS_NMEA FAILSAFE) należy wpisać:
feature –gps_nmea
feature gps_ublox
save
Nieładnie jest tak pisać, osoby które w gratisie redagują wiki mogą się popłakać :-x
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
echoplus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 27 lis 2010, 18:42
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: echoplus »

to jest moje spostrzeżenie i nikogo nie chcę urazić
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

Do tej pory w wersji v49 nie mialem problemow z baro, po wgraniu v50 zmniejszeniu na acc_lpf_factor=0 z wlaczonym ALT_NEW i po skalibrowaniu acc tylko na plasko: po zalaczeniu baro odrazu idzie 2m w gore, natomiast po skalibrowaniu na wszystkich bokach i zrestartowaniu IMU po zalaczeniu baro wystrzeliwuje w gore na kilka czy kilkanascie metrow...

...latam na SENSORS_TILT_45DEG_RIGHT czy to moze ma cos wspolnego z tym ? :
marbalon pisze: Edit. Pytanko do tych co mają nadal problemy z baro... Czy korzystacie z feature SENSORS_TILT_... ? Raczej nowa procedura nie będzie się lubiła z tym ustawieniem.
Edit: to bylo bez ALT_NEW
.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 paź 2013, 06:45 przez waszka, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ