oczyszczacz powietrza do domu

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

oczyszczacz powietrza do domu

Post autor: Rumburak »

Witam,
Zima się zbliża a w Krakowie to sezon chodzenia w maskach przeciwgazowych ;)

Czy ktoś z forumowiczów używa lub używał jakiegoś domowego oczyszczacz powietrza ? I może coś polecić lub przestrzec ?

Najlepiej aby był niedrogi , oczyszczał pokój około 20m2 z wszystkich syfów które wydostają sie z palenisk w zimie.

Na razie myślę o takich:
http://allegro.pl/markowy-oczyszczacz-j ... 20587.html

http://allegro.pl/markowy-oczyszczacz-j ... 98152.html

Ewentualnie czy ktoś robił taki oczyszczacz we własnym zakresie? np. Elementy z Castoramy (wentylator itp) + samochodowy filtr kabinowy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Możesz zrobić samemu (filtry są ogólnodostępne), możesz kupić. W obu przypadkach zwróć uwagę na 2 rzeczy. Szczelność owego pokoju - bo najlepszy zestaw filtrujący nic nie da jak syf będzie non stop walił do środka a także poziom hałasu generowany przez urządzenie.
Dali nam kiedyś do biura klimatyzatory przenośne - wszystko cacy, chłodziły jak należy tylko po godzinie siedzenia przy czymś takim miałeś ochotę zabić za dźwięk szpilki upuszczonej na dywan.
Ten wredny...
janstefan
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:32
Lokalizacja: wwa

Post autor: janstefan »

z różnych wynalazków które widziałem i/lub testowałem najlepiej wypadała konstrukcja sprzedawana pod nazwą "venta airwasher":
wentylator pcha powietrze przez obracane zanurzone do połowy w wodzie bębny o dużej powierzchni. syf z powietrza zostaje w wodzie, a że powierzchnia parowania spora to przy okazji nawilża powietrze
Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

Może nie będzie tak źle, ponieważ od października wprowadzają zakaz palenia węglem w Krakowie. A w przyszłym roku nawet drewnem w kominkach.
Kilka wirników i dwie łopaty.
fabian.ziol
Posty: 1
Rejestracja: środa 23 paź 2013, 14:04
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: fabian.ziol »

można tego venta kupić na [wymoderowano]
Ostatnio zmieniony środa 29 sty 2014, 11:31 przez fabian.ziol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ