Tych rzeczy nie kupujemy !

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Tych rzeczy nie kupujemy !

Post autor: remick »

Przeglądam forum i po raz kolejny widzę jak ktoś się skarży, że kupiona część jest słabej jakości i nie nadaje się do użytku.

A może by tak zrobić wątek, w którym byśmy wpisywali swoje negatywne doświadczenia z zakupionymi towarami.
Innymi słowy - coś czego drugi raz byśmy nie kupili i odradzali innym ten zakup.

Wielu forumowiczów mogło by zaoszczędzić trochę grosza na zakupach. Wystarczyło by zajrzeć tutaj i się przekonać czy na naszej liście zakupów nie ma pozycji, która opisana jest w tym wątku.

To aby nie być gołosłownym, zacznę tę niechlubną listę:

------------------------------
Silniki NTM Prop Drive Series 28-26

Są niby wstępnie wyważone. G... prawda. Telepią się jak Muhammad Ali z parkinsonem.
Do tego "charczą". Jak ktoś zamierza je kupić do swojego quadro - polecam zakup 10sztuk - może 4 jako takie wybierze. (na pewno nie jest to zakup dla początkującego fascynata FPV - Marbalon sobie z nimi poradził w swoim ostatnim quadzie, ja niestety nie potrafię :/)
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sajgon »

Dobry temat ale nie wróżę mu długiego istnienia na tym forum bo widzisz są produkty sprzedawane przez nie które sklepy których krytyka jest tutaj jak by z góry nie do przyjęcia i skazuje samego poszkodowanego na bana a w odpowiedzi u na swoje posty nie zdziw sie jak usłyszysz że skoro kupujesz chińszczyzne ma prawo sie psuć a sklep jako gwarant nie musi Ci tego przyjąć tak węc ostrożnie radze podejść do tematu przywołał bym swój wątek o tej samej tematyce ale nie wiedzieć czemu został skasowany;)
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michal_cz »

Bardzo dobry temat.
Nie kupujemy tanich śmigieł węglowych. Naciąłem się zarówno w RCTimerze, jak i FOXtechfpv - nie da się ich wyważyć. Szkoda kasy lepiej kupić APC i jeszcze pieniądze zostaną. Nie wiem jak jest z drogimi węglowymi - np. T-Motor. Nie kupujemy też tanich plastików - chyba, że na początku nauki latania, kwestią czasu jest urwanie się łopaty i strata maszyny - co przydarzyło się wielu osobom na forum, łącznie ze mną.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

michal_cz pisze:Bardzo dobry temat.
Nie kupujemy tanich śmigieł węglowych. Naciąłem się zarówno w RCTimerze, jak i FOXtechfpv - nie da się ich wyważyć.
A ja się nie zgodzę, używam węglowych 10x4,7 z rctimer i bardzo sobie chwalę. Wyważenie zajęło mi kilka minut, wystarczyły małe kawałki taśmy pakowej na jeden kraniec łopatki.
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michal_cz »

No to może do rozmiaru 10 calowego mają dobrą formę. Kupiłem z RCtimera 9x4.7 i 14x4.7, z tych pierwszych połowa do kosza, a drugie szkoda gadać - lewe i prawe mają inny profil. Dały się wyważyć w miarę sensownie, ale do latania się nie nadają, róźnica w sile ciągu jest dwukrotna!. Testowałem na różnych silnikach i regulatorach bo nie mogłem uwierzyć. Jak ktoś ma ochotę powtórzyć test, wyślę śmigła gratis.
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Ja rowniez jestem zadowolny z weglowek 12x4.5 z rctimera. Wywazenie zajelo godzinke ale stabilnosc lotu jest nieporownywalnie lepsza w stosunku do APC.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

nano-techy....jakaś porażka.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

marcin.gala pisze:nano-techy....jakaś porażka.
Jeżeli piszesz o akumulatorach podpisuję się pod tym. Zakupione w ABC-RC 2 szt 3300mAh wytrzymały po 6 lotów po czym spuchły. O gwarancji nie było mowy, bo sklep stwierdził, że pakiet który jest o 10mm grubszy niż był w momencie zakupu trzyma parametry i jest z nim wszystko w porządku. Spuchnięcie natomiast miało być moją winą. Gorąco odradzam
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

xcichyx
A jakimi prądami cisnąłeś takie pakiety ?

Pytam bo mam w zagim 3x3s 2650mAh i pobieram z nich łącznie max 15A . Na razie nie puchną .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

Loty o których pisałem wykonane były na stockowym F450
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Tych rzeczy nie kupujemy !

Post autor: misiekkk »

remick pisze: Silniki NTM Prop Drive Series 28-26

Są niby wstępnie wyważone. G... prawda. Telepią się jak Muhammad Ali z parkinsonem.
Do tego "charczą". Jak ktoś zamierza je kupić do swojego quadro - polecam zakup 10sztuk - może 4 jako takie wybierze. (na pewno nie jest to zakup dla początkującego fascynata FPV - Marbalon sobie z nimi poradził w swoim ostatnim quadzie, ja niestety nie potrafię :/)
Popieram pomysł.
Mało brakowało a już bym załadował te silniki do koszyka.
A tak będę szukał czegoś innego.

Czarny kolor i dobry opis zrobił swoje - dobry marketing swoją drogą.
Szczególnie to wyważanie....
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Post autor: remick »

sajgon pisze:... widzisz są produkty sprzedawane przez nie które sklepy których krytyka jest tutaj jak by z góry nie do przyjęcia ...
No widzisz tego nie wiedziałem. Ale skoro tak jest, to można się ograniczyć do krytyki sklepów poza granicami PL - chociaż tutaj myślałem bardziej żeby krytykować produkty a nie sklepy.
marcin.gala pisze:nano-techy....jakaś porażka.
A mógłbyś dodać bardziej szczegółowe dane? No chyba że odradzasz WSZYSTKIE nanotechy.
misiekkk pisze:Mało brakowało a już bym załadował te silniki do koszyka.
Mam ich 7 sztuk i zadowolony jestem z 2 :(
Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Post autor: remick »

Myślałem o tym, ale wydaje mi się, że jest ograniczenie na forum co do długości postu (chociaż mogę się mylić co do tego - "organoleptycznie" nie sprawdzałem)
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

NTMy mają kiepskie łożyska -> prawda po kilkunastu lotach i kilku lądowaniach zaczynają terkotać przy niskich obrotach
NTMy nie są wyważone -> nie do końca prawda, tragiczne są adaptery do nich, same silniki na świeżo z jeszcze nie zajechanymi łożyskami pracują milutko.

Reasumując same silniki nie sa złe -> ale to chińskie wiec trafisz i te lepsze i te gorsze

Na wejściu warto założyć porządne łożyska, chociaż mam silnik w którym nowe łożyska nie zmieniły nic w hałasie jaki wydaje ;] i co kaman?

I tak na podsumowanie -> nie chcesz się bawić i stać Cię na Sunnysky albo Tiger Motor to nawet nie myśl o nich :)

___________________________

A ja osobiscie bym powiedział ze tragiczne są śmigła gemfan GF nylon carbon... ostrzejszy zwrot i zbierałem quada z ziemi ;/ nie polecam!
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Jackuzy pisze: NTMy nie są wyważone -> nie do końca prawda, tragiczne są adaptery do nich, same silniki na świeżo z jeszcze nie zajechanymi łożyskami pracują milutko.
Całkowicie się z tym zgadzam jako użytkownik silników NTM w samolotach. Moc porażająca, ale jakość adapterów tragiczna. Zamówiłem kiedyś 6 adapterów, a i tak żaden się nie nadawał. Zrezygnowany "przebiłem" oś na drugą stronę silnika, żeby zastosować adapter zaciskowy - BINGO - całkowicie przestał wibrować :-)
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
ODPOWIEDZ