Wybór pomiędzy systemami LRS

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Rurku, ja rozumiem reklamowanie naszych lokalnych rozwiązań, ale czasami przesadzasz, a ludzie czytają z różnym poziomem zrozumienia,

Dla mnie eLeReS jest systemem plug&pray i do tego porzuconym przez producenta.
Jeśli coś wyjdzie z nowej wersji z misiowym softem zmienię zdanie na razie ten system jest dla nikogo i inwestowanie w niego jest ślepą uliczką.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pma_ pisze:Jeśli coś wyjdzie z nowej wersji z misiowym softem zmienię zdanie na razie ten system jest dla nikogo i inwestowanie w niego jest ślepą uliczką.
Nie rozumiem ani jednego stwierdzenia z tego zdania :shock:
To że Mifau nie wspiera nie oznacza że eLeReS nie działa. System jest praktycznie dopracowany i działa, nie rozumiem co ma oznaczać "jest dla nikogo" i że jest "ślepą uliczką"
Jest przecież Miś który cały czas czuwa i reaguje na zgłaszane bugi czy też nowe pomysły... chociaż tu już nie ma co poprawiać bo jest wszystko okej. Czemu tak piszesz - nie rozumiem...
Żeby było jasne - ja nie mam żadnych profitów i nie jestem w żaden sposób powiązany z Cyberdrones. Nigdy na oczy nie widziałem Michała ani Maćka z Cyberdrones. Ba, nawet nigdy nie rozmawiałem w sposób inny niż mailowo-postowy z w/w :shock: [Edicao: a przepraszam, chyba raz - chociaż nie jestem pewien - rozmawiałem z Maćkiem - QQRor'em na temat prowadzenia wiki bo kiedyś jak wiki startowało to szukana była osoba która spolszczy i poprowadzi wiki...i to cały mój kontakt werbalny z CD]
Z czystej chęci pomocy wspieram ten projekt i tyle bo uważam że jest bardzo dobry, rozwinięty, funkcjonalny i wyposażony w fajne przydaśki (tracker, eLdisP, szukacz) i w całym komplecie kosztuje POŁOWĘ najtańszego chińskiego rozwiązania.
Co innego moja znajomość z Miś'iem :-) ale to chyba nie jest powód do rzucania kalumni na eLeReS'a...
Więcej się nie wypowiadam w temacie bo mi tylko ciśnienie skacze jak czytam że projekt jest ślepą uliczką i dla nikogo. Ciekawe co na to powie np Marbalon który wyposaża swoją kanapkę do KFC fabrycznie w eLeReS'a..... też uważasz że popełnił błąd i wszedł nie do tej rzeki co potrzeba?
Ale jaja....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
GaBB
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GaBB »

Dzięki za odpowiedzi :)
Po tym co przeczytałem w tym wątku na eleresa się nie zdecyduję z jednego powodu, dzieli ludzi i wywołuje negatywne emocje :P

Wybór raczej padnie zatem na RangeLinka i będę miał spokój i łatwość użycia :)
--------------------------
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

_pma - czegoś nie rozumiem. Z jednej strony zachwalasz na wszystkie strony sprzęt od Arsova nad którym przeciętny nie-programista musi spędzić 3 dni zanim połączy toto z kompem (o konfiguracji nie wspomnę) a z drugiej strony wyrzucasz Rurkowi że poleca eLeReS'a.

Fakt - eLeReS nie jest plug'n'play jak RL, CL czy DL. Trzeba samemu polutować jeden (!) kabel i zrobić mocowanie do aparatury. Niewiele ale faktycznie p'n'p tegonazwać nie można. W CL i pokrewnych trzeba polutować tylko kabel.
Fakt - eLeReS oferuje daleko szerszy wachlarz opcji niż wszystkie wyżej wymienione razem wzięte
Fakt - do odległości podanej przez kolegę wystarcza w zupełności
Fakt - zestaw TX/RX kosztuje 1/3 tego co powyższe nawet doliczając anteny i kabelek do kompa a każdy następny moduł kosztuje połowe tego co odbiornik któregokolwiek z powyższych

Fikcja - system plug'n'pray. Spróbuj któryś z powyższych przeprogrmować kablem od prodiża to bęziesz miał ten sam problem co większość userów eLeReSa. Wystarczy zastosować osprzęt producenta lub zalecany przez producenta i problemy z softem magicznie znikają.
Fikcja - sprzęt bez wsparcia, porzucony przez producenta. Bzdura totalna i wobec niektórych wręcz krzywdząca. Nie dawniej jak miesiąc temu miałem kłopoty z zasięgiem - wsparcie ze strony twórców w czasie poniżej 4h i to w godzinach wieczornych. Tego nawet Chińczyki nie potrafią. BTW - problemem okazał się nie sam eLeReS a przetarty ekran anteny.
Fikcja - system jest ślepą uliczką. Taaa - no jasne. Tylko chciałbym zobaczyć traker dedykowany do CL'a, monitor do telemetrii i aplikację na Andka pozwalającą na śledzenie modelu w komórce/ tablecie. O ciągle pojawiających się nowych pomysłach jak eleres MOD baggera czy niedawno dodana obsługa dodatkowych kanałów przy włączonym PPMSum nie wspomnę. Jeżeli to jest ślepa uliczka to chciałbym wiedzieć co nie jest...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Verid pisze:_pma - czegoś nie rozumiem. Z jednej strony zachwalasz na wszystkie strony sprzęt od Arsova nad którym przeciętny nie-programista musi spędzić 3 dni zanim połączy toto z kompem (o konfiguracji nie wspomnę) a z drugiej strony wyrzucasz Rurkowi że poleca eLeReS'a.

Fakt - eLeReS nie jest plug'n'play jak RL, CL czy DL. Trzeba samemu polutować jeden (!) kabel i zrobić mocowanie do aparatury. Niewiele ale faktycznie p'n'p tegonazwać nie można. W CL i pokrewnych trzeba polutować tylko kabel.
Fakt - eLeReS oferuje daleko szerszy wachlarz opcji niż wszystkie wyżej wymienione razem wzięte
Fakt - do odległości podanej przez kolegę wystarcza w zupełności
Fakt - zestaw TX/RX kosztuje 1/3 tego co powyższe nawet doliczając anteny i kabelek do kompa a każdy następny moduł kosztuje połowe tego co odbiornik któregokolwiek z powyższych

Fikcja - system plug'n'pray. Spróbuj któryś z powyższych przeprogrmować kablem od prodiża to bęziesz miał ten sam problem co większość userów eLeReSa. Wystarczy zastosować osprzęt producenta lub zalecany przez producenta i problemy z softem magicznie znikają.
Fikcja - sprzęt bez wsparcia, porzucony przez producenta. Bzdura totalna i wobec niektórych wręcz krzywdząca. Nie dawniej jak miesiąc temu miałem kłopoty z zasięgiem - wsparcie ze strony twórców w czasie poniżej 4h i to w godzinach wieczornych. Tego nawet Chińczyki nie potrafią. BTW - problemem okazał się nie sam eLeReS a przetarty ekran anteny.
Fikcja - system jest ślepą uliczką. Taaa - no jasne. Tylko chciałbym zobaczyć traker dedykowany do CL'a, monitor do telemetrii i aplikację na Andka pozwalającą na śledzenie modelu w komórce/ tablecie. O ciągle pojawiających się nowych pomysłach jak eleres MOD baggera czy niedawno dodana obsługa dodatkowych kanałów przy włączonym PPMSum nie wspomnę. Jeżeli to jest ślepa uliczka to chciałbym wiedzieć co nie jest...

Wooow aleś mnie podsumował :)
MP jest najlepszym Ap jaki jest dostępny i jest tani neistety nie nadaje się dla początkujących i zawsze mówię, że jeśli ktoś się nei czuje na siłąch to ma AP od Zbiga

Generalnie uważam, że P&P w FPV nie istnieje ale to inna bajka.

Sorry może ciebie inaczej traktują ale trochę osób miało problemy i jedyną pomocną osobą był wtedy Miś, a nie producent, który wziął za to kasę. I to dla mnie jest powód żeby tego nikomu nie polecać.

I jak już napisałem jeśli powstanie wersja mod z softem od Misia, za którą zapłacę ze świadomością, że w razie czego otrzymam wsparcie to się wpisuję na listę.

Żeby nie było po raz kolejny sprzęt jest genialny tylko nie w wydaniu tego producenta.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Wybór raczej padnie zatem na RangeLinka i będę miał spokój i łatwość użycia :)
Dobra decycja :-) Będziesz Pan zadowolony :mrgreen:
Awatar użytkownika
GaBB
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GaBB »

Mam nadzieję - czeka mnie tylko przebrnięcie przez podłączenie headtrackera. Bo nie wiem czy go podłączać przez port trenera apki czy bezpośrednio do RangeLinka - wyjdzie w praniu :)
--------------------------
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Bezposrednio do Rangelinka.
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

GaBB pisze:czeka mnie tylko przebrnięcie przez podłączenie headtrackera.
O właśnie….
Skąd wziąć headtrackera, nalepiej mifauowego? Samego mifaua na forum brak, nie logował się od miesięcy, na stronie z projektami kontaktu zero. Ktoś, coś…?
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

o ht to zagadaj do profesora
---------------
BLACK SW 1900, osd/ap Zbig&Pitlab, fox 800, sony 600tvl, sony action, 9xr+Rangelink, FS Base, archos 705, biqad. max 12000m/1000m.
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

databank pisze:o ht to zagadaj do profesora
Tzn?
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Ja to bym sobie nawet eLeResa kupił, tylko nie ma gdzie...
CD na maile nie odpowiada, nie wiem, może mają jakiś okres niezaglądania w maile, ale choć automatyczną zwrotkę na maila by można ustawić, bo tak to wygląda na olewactwo.
starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: starszy »

W "Panoramie Firm" znajdziesz do nich telefon i zadzwoń.
starszy
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

starszy pisze:W "Panoramie Firm" znajdziesz do nich telefon i zadzwoń.
Chyba sobie jaja robisz, jak firma nie jest zainteresowana klientami (a o tym świadczy brak reakcji na majle) to ktoś się ma o łaskę dopominać?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

eLeReS'a miałem, się pozbyłem i raczej nigdy do niego nie wrócę. Rangelinka mam, latam, jestem zadowolony i mogę polecić. To tak w skrócie :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ