F-TEK 31AP + F-TEK OSD

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

adamm
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Post autor: adamm »

Andrzej K, mam FY31ap od Feiyu Tech, współpracuje z osd Remzibi i wszystko działa jak należy. Wersja oprogramowania 2.1
Awatar użytkownika
Andrzej K
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Andrzej K »

adamm pisze:Andrzej K, mam FY31ap od Feiyu Tech, współpracuje z osd Remzibi i wszystko działa jak należy. Wersja oprogramowania 2.1
Przepraszam - pomyłka, mój AP-31AP ma również oprogramowanie w wersji 2.1. Wersja oprogramowania 1.6 odnosi się do OSD Hornet. Trochę żałuję, żę pochopnie pozbyłem się OSD Remzibi - lepiej mi się na nim latało i czcionka była czytelniejsza na moim monitorze.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

F-TEK 31AP + F-TEK OSD nie wyświetla zadnych unformacji

Post autor: Dariusz61 »

Witam, koledzy mam pytanie dotyczące OSD F-FEK z F-TEK 31AP
Czy na karcie pamięci wkładanej do OSD jest potrzebny jakiś plik czy program ?
Wszystko działa - jest obraz ale brak jakichkolwiek ikon i napisów.
Co ok 60 sek zapala się niebieska dioda wyświetla się z wersja oprogramowania i napis o inicjacji karty SD. Potem napis gaśnie i jest obraz z kamery i napis PAL. i nic więcej...
Nowy soft wgrałem i nic się nie zmieniło poza tym że teraz wyświetla jw. nowszą wersję.
Podłączenia Autopilota z OSD są fabrycznymi przewodami zgodnie z instrukcją a GPS podpięty do FY31AP
Czy jakoś trzeba uruchomić OSD ?

Czy może OSD jest uszkodzone ?
Bardzo proszę o pomoc
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
Andrzej K
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Andrzej K »

Do gniazda w OSD wkładasz czystą kartę. OSD nie jest uszkodzone, bo na ekranie wyświetla Ci komunikaty. Opisz dokładnie czy zapalają Ci się jakieś diody w autopilocie. Prawdopodobnie masz źle połączonego autopilota z OSD.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dariusz61 »

Andrzej K pisze:Do gniazda w OSD wkładasz czystą kartę. OSD nie jest uszkodzone, bo na ekranie wyświetla Ci komunikaty. Opisz dokładnie czy zapalają Ci się jakieś diody w autopilocie. Prawdopodobnie masz źle połączonego autopilota z OSD.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Podłączyłem GPS bezpośrednio do OSD i działa (z parapetu złapał 5 satelit - ile powinno być ? ) Nie ma strzałki kierunku "dom" a bardzo mi na tym zależy czy jest jakaś możliwość żeby taka strzałka była ?
Jak podłączę GPS do autopilota a z nim OSD dwoma przewodami z zestawu to OSD nic nie wyświetla :-( Może trzeba więcej przewodów 2 piny są wolne. ?
Po podłączeniu GPS do OSD dioda w GPS szybko i jasno miga a przy podłączeniu do FY31AP zapala się na chwilę i gaśnie i chyba dużo ciemniej... GPS do FY31AP podłączam wtyczkę do górnego gniazda wg. instrukcji. Może trzeba do dolnego - tam jest 5V zasilania... ?

Ech już by polatał a tu cięgle pod górkę...
Pozdrowienia Darek
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dariusz61 »

EUREKA !
Ten.... "modelarz" na filmie źle pokazuje podłączenie wtyczki do autopilota ! http://www.youtube.com/watch?v=ZyPeK2SdkHw
Jest dokładnie odwrotnie, to druga wtyczka węższym rozstawem przewodów powinna być podłączona do autopilota a z szerszym do OSD ! przełączyłem i działa ale niema strzałki kierunku dom :-(
Bez niej mogę zabłądzić... sama odległość od miejsca startu może nie wystarczyć.
Czy jest oprogramowanie do HORNET gdzie ta strzałka się pojawi ?
Czy tylko OSD REMZIBI ma taką strzałkę ?
Teraz musiałbym kombinować z softem do REMZIBI żeby podłączyć do
FY 31AP :shock:
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Żeby "home" wskoczyło to odbiornik musi złapać 6 sat. poza tym home w tym osd będziesz miał po przełączeniu ekranu - 5 opcji do wyboru, na którymś jest na pewno.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

Dariusz61, Kierunek do domu pokazuje Ci dodatkowy wskażnik kursu. Gdy zniknie - lecisz prosto do domu.
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Instrukcja Fy31AP + OSD

Post autor: Dariusz61 »

Dzięki za odpowiedzi.
Czy jest gdzieś dostępna instrukcja do FY31 AP i OSD po polsku ?
Angielski u mnie słaby. Nie mam pojęcia jak przełączyć OSD w inny tryb wyświetlania - czy to się robi tym dwu pozycyjnym przełącznikiem w apce ? Klikałem i tylko jest więcej lub mniej ikon i informacji ↑ Home się nie pojawia :-(
Do tego jest jeszcze procedura "wyzerowania" żyroskopów autopilota na ziemi i w locie nie wszystko zrozumiałem jak to zrobić :-/
Pozdr.
Darrek
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
Paczlatam
Posty: 57
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paczlatam »

Mój FY-31 zaczął od pewnego czasu wariować. Nie pomaga init żyra ani re-kalibracja położenia neutralnego. Efekt jest taki, że po włączeniu ABM działa zupełnie przypadkowo - raz dobrze a innym razem wariuje np kładąc model głęboko na skrzydło. W osd widać wtedy, że sztuczny horyzont nieruchomieje w niewłaściwj pozycji, zupełnie nieodpowiadającej prawdziwemu położeniu modelu. Musze wtedy wrócić do trybu RC abu uniknąć rozbicia modelu. FY31 jest dobrze amortyzowany i czerwony LED nie pokazuje wibracji.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy możliwe jest uszkodzenie żyroskopu od np. kreta? Czy nadajnik video może z odległości 20cm zakłócić pracę AP? Z góry dziękuję za opinie i komentarze na ten temat.
Pozdrawiam,

Jerzy
-----------------------------
Raptor FPV 2000 twin motor mod
Awatar użytkownika
Andrzej K
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Andrzej K »

Podczas pierwszego (i jak się później okazało ostatniego) lotu w trybie NAV mój Penguin zakończył swój żywot. Po osiągnięciu okolic drugiego punktu nawigacyjnego wyświetlił się komunikat "coeficient error". Tak to odczytał kolega, który śledził lot na monitorze FPV. Po otrzymaniu od niego tej informacji postanowiłem przejść na tryb RC. Niestety, model był już daleko i przy zawrocie straciłem orientację (oczy już nie te) - efektem gwałtowne spotkanie z ziemią. A mogłem po prostu wyłączyć nadajnik i poczekać, aż Pingwinek do mnie sam wróci :cry: . Model został odnaleziony na drugi dzień, nie przeze mnie a przez powiadomionych o zdarzeniu mieszkańców pobliskiego domu (pomocna była naklejka z numerem mojego telefonu). Ocalały jedynie skrzydła i stateczniki, też nie bez drobnych uszkodzeń (zdjęcia resztek w dziale handlowym). Na szczęście ocalała cała elektronika, łącznie z pakietami :-) . Nadal jednak nie wiem co znaczył ten komunikat, jedynie przypuszczam, że odchylenie od zaplanowanego kursu było większe niż dopuszczalnie (ciekawe jakie jest dopuszczalne?) - wiał wtedy dosyć silny wiatr. Pod wiatr Pingwin leciał 35km/h, z wiatrem ponad 100km/h.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

Panowie. Czy w OSD Hornet można w jakiś sposób zrobić wskaźnik RSSI? Przesiadłem się z Frsky na Rmileca a on w żaden sposób nie chce informować, że za chwilę będzie problem z zasięgiem. No i wczoraj podziało się coś dziwnego co skutkuje dzisiejszymi pracami renowacyjnymi SW.
Awatar użytkownika
Paczlatam
Posty: 57
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paczlatam »

Z tego co mi wiadomo to nie można. Jeśli masz AP to tylko RTH + odpowiednie ustawienie thro, obydwa uruchamiane przez failsafe, dadzą Ci bezpieczeństwo.
Pozdrawiam,

Jerzy
-----------------------------
Raptor FPV 2000 twin motor mod
KYK
Posty: 158
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 13:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: KYK »

Wie ktoś czy ten autopilot F-TEK 31AP będzie dobrze współpracował z małymi modelami jak np funjet? Czy wielkość modelu nie ma dla niego znaczenia?
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Wspolpracowac powinien ale razem z gps i osd to troche waży wiec moze byc ciężkawy do malego modelu.
ODPOWIEDZ