Wodnosamolot pod FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Delfino
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 27 sie 2013, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk

Wodnosamolot pod FPV

Post autor: Delfino »

Mam już za sobą proste FPV na Bixlerze, teraz marzy mi się zrobić wodnosamolot. Niestety nie ma chyba żadnej dedykowanej konstrukcji pod FPV. Dlatego proszę o poradę. Myślę m.in. o takim modelu: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... _ARF_.html - wysoko zawieszone skrzydła pozwoliłyby przenieść część elektroniki (m.in. kamerę) wysoko do góry i odsunąć od kontaktu z wodą. Ale możliwości jest wiele - np. poczciwa Cessna z pływakami. A może lepiej pozostać przy piance i wybrać coś tańszego? Niestety nie mam żadnego doświadczenia poza poczciwym motoszybowcem i nie bardzo wiem czego się spodziewać. Spodziewać się jakichś ukrytych problemów?
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Model duży więc da radę zapakowac wyposażenie. Pytanie natomiast w jakim celu? Chodzi o loty nad wodą czy konkretnie starty i lądowania na wodzie - zresztą bardzo widowiskowe. Sam czesto latałem na plaży latajacymi skrzydłami i łodzią latającą Aqua Star. Za niedługo poleci jej kolejna edycja ale ja bardzo rzadko lądowałem czy startowałem z wody.
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: Tytan »

fajna maszyna z tego linku pewnie pomieści sały osprzęt tylko trzeba sie zastanowić nad widocznością z kamery tzn jestem prawie pewny ze jak da sie kamere na skrzydła to beda widoczne śmigła wiec kamere trzeba by było ostawic gdzieś na dziobie albo wysoko nad motorami tak aby na obrazie nie było widac smigieł. No chyba ze ktos woli latac z takim obrazem.
Delfino
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 27 sie 2013, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Delfino »

Starty z wody, loty głównie nad lądem. Nie mam żadnej miejscówki z dobrym pasem startowym i nie chcę się też do takich miejsc ograniczać. Kałuż dookoła mam natomiast pełno. A większego modelu z ręki nie puszczę.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

A większego modelu z ręki nie puszczę.
To jeszcze zależy co rozumiesz pod pojęciem większego modelu. Ja z ręki puszczam skrzydła o rozp. 177 i 185cm i masie do lotu 1700 i 2100g drugi. Inni z ręki puszczają jeszcze większe lub cięższe.
Jeśli zamiast kamerki płytkowej wstawisz np brelok 808 #16 V2 to masz uproszczoną sprwę bo ją łatwiej "uszczelnić".
Delfino
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 27 sie 2013, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Delfino »

No od biedy z ręki puścić można, jak się umie, ale lądowanie chyba jednak na kołach?
Wladek
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 15:02
Lokalizacja: Johannesburg RPA

Wodnosamolot pod FPV

Post autor: Wladek »

Jak sam piszesz,nie masz wiele doswiadczenia
Propozycja jest prosta, Multiplex Mentor + plywaki.
Ladny,prosty w budowie i bardzo przyjemny w lataniu,jest miejsce na kamerke i w przyszlosci FPV.
Tak przy okazji, nie zapomnij kupic jakis pontonik ,bardzo przydatny w sytuacjach awaryjnych na wodzie.

Pozdrawiam Wladek.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Keri

to zapraszamy kolegę z Gdańska na nasze pole pod Pępowem, jakaś kałuża tam jest a nawet dwie.

:)

tylko ciekawe czy się na nich rozpędzi
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
krzpob
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 24 lip 2012, 09:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: krzpob »

A może sky-surfer II 1400mm z pływakami? Kabinka podobna do bixlera a kadłub przystosowany pod pływaki/ kółka? Same pływaki z el. montażowymi też są. Chociaż po to by nauczyć się startu i lądowania na wodzie.
Delfino
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 27 sie 2013, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Delfino »

Ok dzięki za pomysły. To są i tak plany dopiero na przyszły sezon. Na zimę może jakieś skrzydło ogarnę :)
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Kiedyś widziałem wodnosamolot z pianki nadający się do fpv zwało się to chyba OSA i chyba było od Robbe.
Lecę na nielegalu!
Artu

Post autor: Artu »


Delfino
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 27 sie 2013, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Delfino »

Fajny model - a da radę to kupić?
Artu

Post autor: Artu »

FPV nie kupisz, FPV robisz :mrgreen:
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Zrob sobie polarisa, lata genialnie z wody piachu czy sniegu startuje. Jak go powiekszysz wzgledem oryginalnych planow to na fpv bedzie wiecej niz wyztarczajaca miejsca. Powodzenia.
ODPOWIEDZ