X9 Paczora

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Boro09
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: Zbąszyń

Post autor: Boro09 »

Woyu
Tak to ten sam profil. Więc lotki nie będą musiały tak sterczeć do góry ;-)

Speed76
Dzięki, trochę się nad projektem nasiedziałem... Teraz jest około 72h edycji dla X9, a dla X14 jest 51h edycji ale to dla tego bo wiedziałem jak już się za to zabrać, a wszytko przez te dzielenie skrzydła ;-)
Pozdrawiam Marcin
woyu
Posty: 385
Rejestracja: sobota 18 cze 2011, 11:56
Lokalizacja: Kaszëbë

Post autor: woyu »

Dzięki Boro za info z lotkami - W Stratosie z Morlocka miałem 14 mm powyżej "zera" i wtedy dobrze latał ...
Zobaczymy jak pójdzie mi z ta x14 tką.

Speed76 silnik który Tobie poleciłem http://abc-rc.pl/p/168/2546/silnik-c353 ... yczne.html używałem jeszcze przez 2 miesiące w RaptorzeFPV i też się sprawdzał (bynajmniej silnik bardziej niż Raptor ;-) ). Tyle że u mnie podstawowym pakietem jest 4s, a to trochę więcej mocy daje w stosunku do 3s.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Speed76 pisze: Pma gdybym ustawił ŚC na 22 cm jak sugerowałeś to model waliłby na dziób i wtedy wziąłbym lotki do góry.
Ciekawe parę postów nizej jests informacja, że s.c. masz na 20cm, ciekawe jakim cudem model ma być cięższy na dziób przy przesunięciu ś.c. do tyłu.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Pma czytaj ze zrozumieniem napisałem gdybym ustawił a nie że ustawiłem na 22cm.
Mam Sc na 20 cm tak jak wcześniej ci pisałem. Skoro Sc jest już ustawione na 20 to jak przesunę go o 2cm do tyłu bez ruszania gratów w modelu to będzie walił na dziób a jak inaczej miałoby być. Nie mam już za bardzo możliwości regulacji bo i tak centropłat jest rozryty.

Woyu fakt ty latasz na 4s ale andrzej-k lata na 3s.

Edit: Sam konstruktor modelu zaleca w opisie sc na 19,5 do 21 cm.
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

[quote="Speed76"]Pma czytaj ze zrozumieniem napisałem gdybym ustawił a nie że ustawiłem na 22cm.
Mam Sc na 20 cm tak jak wcześniej ci pisałem. Skoro Sc jest już ustawione na 20 to jak przesunę go o 2cm do tyłu bez ruszania gratów w modelu to będzie walił na dziób a jak inaczej miałoby być. Nie mam już za bardzo możliwości regulacji bo i tak centropłat jest rozryty.

Jesteś pewien tego co piszesz?? Jakim cudem model bardziej wyważony do tyłu ma padać na dziób? No chyba, że mieżysz ś.c od spływu, a niu od natarcia
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Speed76 pisze:jak przesunę go o 2cm do tyłu bez ruszania gratów w modelu to będzie walił na dziób a jak inaczej miałoby być.
Ale tu akurat pma ma rację. Model bardzo zadzierałby, a nie walił w glebę.
Jesli z wywazonego na SC 20cm przesuniesz rozmieszczenie by równowazył na SC 22cm tzn usuniesz trochę "balastu" z dzioba. Wtedy nie ma prawa walic w glebę. Chyba, że chodziło Tobie właśnie o te zachowania oscylacyjne.
Tak miałem w tym zielonym skrzydle tylko, że ja musiałem rozmieszczeniem lub balastem przesuwać SC do przodu o 2cm.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Skoro już mam sc na 20 to wyobraź sobie teraz sytuację że nie dotykam nic w modelu a sc przsuwam do tyłu to co model zrobi?

Chodzi mi o to że stawiam model na dwòch patykach i jest wyważony na 20cm. Teraz przsuwam go na tych patykach o 2cm do tyłu nie ruszając żadnych elementów na modelu to leci mi do przodu. Po prostu trudno to opisać. Wiem że masz rację ale mi chodziło o inną sytuację. Może gdybym od razu przyjął że sc ma być na 22 to pakiety musiałbym dać dalej od krawędzi. Ale sugerowałem się opisem Boro że sc ma być między 19,5 a 21
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Speed - qrde, mam słabą pamięc do imion facetów - ja wiem o co Ci chodzi. Ale tak jak piszesz, że tylko sprawdzasz sC trochę dalej od dzioba to nie jest jego przesuwanie...
Ale najwazniejsze, że jest po problemie. Skoro toretto miał podobnie to myslę, że też wystartuje gdy troche przytrzyma na gazie gdy wydawao sie - pilotującemu, że zwala sie na skrzydło.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Tak i o o to mi chodziło najważniejsze że problem rozwiązany. Teraz czekamy na efekt Toretto.

Imię Andrzej :)
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Andrzej - małe sprostowanie co do pomiarów silnika. Te ktore podałem dotyczyły śmigła APC 8x6. Natomiast dziś wykonałem pomiar dla śmigła APC 8x4 i tu faktycznie pobór - 32A dla 3s, ciąg 1200g. Dla 4s to już 46,57A i 1800g ciągu.
Dlatego wydaje mi się , że masz założone 8x4, a nie 8x6.
Ale wydaje mi się , że to będzie dobry napęd do odchudzonego Stratosa.
Śmigła 9x6 nie polecam do tego silnika bo go usmażysz !
pakiet 3s 5000, pobór 53,21A przy napięciu 10,81V moc 583W, ciąg 1600g.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Na bank mam 8x6, a na tym silniku i śmigle 9x6 lata andrzej-k w swojej vedze i według jego osd zbiga pokazuje maks do 40A. Po drugie on ma regulator 40A i jak do tej pory go nie sfajczył a czasami też ostro daje w palnik


Edit:
Toretto co tam u Ciebie słychać, jak tam próby były jakieś?
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Witam,

Sorry za post pod postem ale od ostatniego minęło już trochę czasu a interesuje mnie sprawa Toretto czy dał radę ulotnić swoją X-9 no i co z pma który też miał mieć oblot swojej maszynki.

Dajcie znać jak wasze latają, mojego opis i filmiki w temacie spotkań kaszubskich.
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Mój leży w rogu z zmasakrowanym dziobem i chyba jeszcze długo poleży bo nie mam czasu teraz na nic .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Model oblatany.Problemem było to że prawą połowę miałem trochę ciezszą . Teraz lata jak dla mnie idealne,pobór prądu do poziomego lotu 5-6A , to tak jak poprzedni model z tym że obecny lepiej szybuje.
Dorzuce potem filmik z samym osd .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Sory za post pod postem.


Model wczoraj wybrał wolność :lol:

Wina mojego brata bo mi przełączył przez przypadek kanał w monitorku i wszystko zgasło.

W panice zacząłem machać anteną żeby złapać sygnał bo myślałem że z wiązki wyleciał ale nic to nie dało. Posprawdzałem wszystkie połączanie i jak doszedłem do tego że kanał jest zmieniony to już wizji nie było :-)

Nagrywarka naszym zbawieniem :lol:





Dzięki ostatniej w miarę czytelnej klatce z filmiku udało się odczytać współrzędne i pojechać po model :-)


Sam wylądował lepiej niż ja,zero uszkodzeń :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ