Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

Post autor: smootny »

mikun pisze:Na MK latanie po waypointach jest ograniczone do 300m od "home" idzie to jakoś ominąć? Podejrzewam że jak Mifau uruchomi moduł navi to nie wpadnie mu pomysł założenia takiego "kagańca" jak zrobili to w MK bo na ich filmiku testowym quad przeleciał 3,5km zaliczając 3 waypointy filmik z przelotu jest na youtube albo vimeo
MK ma to ograniczenie - "na stałe" ?? czy można to już samemu po zakupie zmienić ??
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Mam cyberdrone od Mifau jako quadrocoptera i bardzo sobie chwalę. Lata ładnie nawet na pokrzywionych elastycznych ramach.

Jednak musisz wiedzieć, że da się takie cuś zbudować taniej np KK arduino itp wystarczy poszukać, choć może nie być aż tak perfekcyjne jak cyberdrone czy MK.

Spora część kosztów to silniki regulatory śmigła.
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

Dziękuje wszystkim za pomoc.

"1) Cyberdrones od Mifau'a - polska produkcja, rozwojowa"
rzeczywiście wygląda to obiecująco. Muszę teraz znów poczytać na ten temat. Wiem teraz dzięki Wam z czym porównywać i w końcu mogę zawęzić swoje poszukiwania.
Cyberdrones czy ME V2.1 od Mikrokoptera oto jest pytanie.
Oczywiście rozważę jeszcze coś innego ale myślę że będę to robił coraz mniej chaotycznie.
:-D
pozdrawiam
Janusz
:-D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Wszystko zależy od tego czego sie spodziewasz po kopterze i co chcesz z nim robić. Do szaleństw moim zdaniem najlepiej nadają się konstrukcje budżetowe (KuK, ArduWiino itp) Nie szkoda uwalić przy treningu ewolucji i łatwo wymienić na inny w razie kraksy. Jeżeli chciałbyś coś stabilniejszego, taki stół do noszenia aparatu lub kamery z możliwością dołożenia różnych przydatnych funkcji (AltHold, Navi, stabilizacja kamery/aparatu) to zdecydowanie Cyberdrone, MK lub RCConcept.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Verid pisze: lub RCConcept.
Jak juz przedstawią latanie w trybie stabilizacji, bo na razie wszystko pokazują w trybie HH. W tym momencie kook rowniez musialby byc latającym stołem.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Diem, zejdź już z Klenia. Wiem że każda pliszka swój ogonek chwali ale każda platforma ma swoje mankamenty. Każda.
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

diem pisze:Jak juz przedstawią latanie w trybie stabilizacji
Michał, ja w poniedziałek latałem Hornetem Klenia i tryb stabilizacji jest i działa całkiem dobrze, zresztą wogóle platforma zapowiada się ciekawie, co prawda latałem nim w nocy przy światłach latarni i nie mogłem pozwolić sobie na wielkie "eskapady" ale było bardzo fajnie, a wogóle to skąd te animozje do rcconceptu ?
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

waldorf pisze:skąd te animozje do rcconceptu ?
Nie trawie sie z Kleniem, nie ukrywam :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

diem pisze:Nie trawie sie z Kleniem, nie ukrywam :D
jasne, Twoja wola ...
ale piszmy merytorycznie nie emocjonalnie :-/
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

waldorf pisze:
diem pisze:Nie trawie sie z Kleniem, nie ukrywam :D
jasne, Twoja wola ...
ale piszmy merytorycznie nie emocjonalnie :-/
Merytorycznie nie widzialem zadnego filmu z pokladu w trybie stabilizacji - bo takiego jeszcze nie pokazali. Stad tez moja wypowiedz.

To ze go nie lubie jest czesto kwestia mojego tonu, jednak jak krytykuje to zawsze merytorycznie :D
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ