EvvGC - kontroler 3 osiowy

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

wiem o tym nawijaniu i wiem jak nawinąć swoje silniki - tylko że mi nie chodzi o to aby działał poprawnie, tylko aby działał w ogóle (wystarczy że przejdzie prosty test: przechylenie gyro w jedną stronę kręci silnikiem w lewo, a w drugą - w prawo, nie ważne jak szybko)
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie męcz się ze zwykłymi silnikami bo upalisz kolejną płytkę ;-)
Panowie a może tak ktoś by podesłał - wypożyczył Adamowi gimbal z silnikami? Facet robi dobrą nikomu niepotrzebną ;-) robotę za free... tylu chętnych pewno jest potem aby skorzystać z gotowego rozwiązania....
Znam/y/ pod Wrocławiem takiego jednego co ma gimbali w kolekcji jak mrówków ;-) co nie ECO? Masz blisko - podrzuć coś koledze do testów...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Upalona płytka została zreanimowana :mrgreen: Na razie w plecy jestem tylko jeden procek (ten co się pieścił z 12v) i jeden mosfet (a ten to nie wiem czemu), raptem kilka dolców :-)

Nikomu niepotrzebna? mi potrzebna :) trzeba się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia... stm32 jest dla mnie nowy po zabawie na AVRach (no, prawie, wcześniej tylko odpalałem swoją płytkę stm32f4-discovery i mrygałem diodami) ;-) i póki co w imię tej nauki robię - inaczej przecież bym nie wyżył z ceny do jakiej w dół zjechali na airbocie :-)
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

Adam mam dwa dzwonki do przewinięcia, fi35, na pitcha rolla sie nadają. oddasz jak sobie kupisz lepsze.


ja testowałem na zwykłym przewinięciu i działają ale słabo i się niestety grzeją trochę bardziej niż powinny.

podajcie mi proszę link do sposobu przewijania.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Gawon - ja mam swoje silniki tylko że jeszcze nie przewinięte, na razie zdjąłem z nich oryginalne uzwojenie. Mam 5010-14 z rctimera 3 sztuki :)

Co do silnika - jak dobrze pójdzie to jutro będę miał u siebie przewinięty silnik do testów...
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Gawon pisze:podajcie mi proszę link do sposobu przewijania.
Tu jest skromnie o przewijaniu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=12216
a cała reszta w tasiemcowym wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=10125& ... sc&start=0
Grzegorz
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

dzięki ale mi chodziło o opis przewijania pod Evv CG
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przewijanie jest takie samo zawsze :-) ino trzeba doczytać w wątku na RCG ile tam omów proponują na fazę w tym konkretnym projekcie pod sterowanie MOSfetami i dla konkretnego obciążenia (gopro , nex, cięższe...)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Dzień dobry :-)

Kolejny pracowity weekend za mną i oto wynik pracy pierwszych egzemplarzy, prawie w ogóle bez PIDowania - https://www.youtube.com/watch?v=1K3JhF30CtQ (filmik w HD z dźwiękiem piszczącego silnika). Taki stan kontrolera uważam za sprawny i gotowy do wysyłki. Dziękuję jednemu z kolegów za wypożyczenie silnika :-)

Kontroler na filmiku zawiera minimalną ilość goldpinów niezbędną do przetestowania - czyli uart1, uart4, jumper na boot0, i2c, wyjścia silników. Domyślnie wysyłał będę z wszystkimi goldpinami. Ktoś pisał (Rurek?) że chciał kontroler bez goldpinów - proponuję jednak taką minimalną konfigurację, zawsze można samemu wylutować, a przynajmniej łatwiej będzie sprawdzić czy to to w ogóle działa. Bo o uwalenie mosfetu nietrudno - już jeden tester się przekonał :-) A raczej " :-("

A tymczasem myślę że mogę powoli zbierać zamówienia na wysyłkę. Cenę za kontroler + imu mpu-6050 ustalam na 160 zł + wysyłka (polecony priorytet 7zł, kurier 17zł), we Wrocławiu możliwy odbiór osobisty (szczegóły na PW, bo za tydzień urlop). Przedpłata na konto, jak ktoś sobie życzy możemy to zrobić przez Allegro (wtedy dochodzą prowizje ok. 7,50 zł).

Kilka osób zgłosiło się na PW że są chętni. Co do osób które pisały bądź deklarowały chęć tylko w wątku proszę o potwierdzenie tego na PW. Jutro/pojutrze do tych wszystkich osób z PW powysyłam szczegóły dot. kupna.
Pozdrawiam,
Adam
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

To teraz trzeba zrobić testy w locie a szczególnie loty na boki bo wtedy wyjdzie co kontroler jest warty.
Spędziłem sporo czasu na zabawie z rosyjskim projektem na ARM niestety poszedł do szuflady z uwagi na znaczne pochyły w roll przy lotach właśnie na boki.
Tak samo mocno głupiał gdy trzymając gimbal w ręce obracałem się z nim wokół własnej osi o 360st.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

To o czym piszesz to nie jest kwestia sprzętu tylko kwestia softu - a ten póki co dopiero się rozwija. Nie oczekiwałbym póki co jakichś rewelacji tutaj na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Hej,

Na kilka dni muszę przerwać wszelkie prace - niespodziewany pobyt w szpitalu... dobrze że nie wziąłem kasy od nikogo:)
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

No i wróciłem...

Osobom które się zgłosiły wysłałem już PW z namiarami do wpłaty. Jeden z kolegów miał już okazję pobawić się pierwszym egzemplarzem płytki - mam nadzieję że w tym tygodniu kilka słów napisze :-) Generalnie zdradzę tylko że coś tam działa :-P
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

A oto i widok płytki 1.3ce2 - wersja tzw. community edition, czyli wersja nieoryginalna autora tylko zmieniona delikatnie przez społeczność na rcgroups.

Obrazek

Ja póki co jak ktoś jest zainteresowany nadal mam oryginalną wersję 1.2 - wersja 1.3ce2 będzie w przyszłości.
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Kilka osób ma już te płytki... czy komuś udało się coś ciekawego na nich osiągnąć? Ja póki co mam tylko silniczek, bez gimbala, więc nie wiem jak się sprawuje to w praktyce... A jestem bardzo ciekaw :)
Pozdrawiam,
Adam
ODPOWIEDZ