znowu... równi i równiejsi

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Cóż, jak ja byłem moderatorem na forum firmy Egosoft, to sam nie mogłem dać bana (jako moderator) robił to admin, moderator mógł nadać ZTCP 3 ostrzeżenia maksymalnie, z czego tylko 2 ten sam moderator, 4 ostrzeżenie od admina powodowało blokadę konta - czasową lub stałą. bardzo podobnie było na forum pewnej gry, też sam moderator nie mógł kogoś zbanować. Myślę, że taki system powoduje większą przejrzystość działania administracji bez zarzutów o "prywatę".
Ps. forum tej gry o której mówię było też na Przemo, więc nie mówcie, że tu się tak nie da :P
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Smootny, Ty chyba nie rozumiesz dlaczego masz banowane kolejne konta ? Dostałeś zakaz pisania, który łamiesz zachowując się gorzej nić kiedyś Ciastek. Byłeś wielokrotnie upominany ale nic sobie z tego nie robiłeś, dlatego zostały wobec Ciebie podjęte takie a nie inne środki.
pozdrawiam
Marcin
zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 lip 2013, 08:46
Lokalizacja: Stolno

Post autor: zbanowany »

meteor pisze:Smootny, Ty chyba nie rozumiesz dlaczego masz banowane kolejne konta ? Dostałeś zakaz pisania, który łamiesz zachowując się gorzej nić kiedyś Ciastek. Byłeś wielokrotnie upominany ale nic sobie z tego nie robiłeś, dlatego zostały wobec Ciebie podjęte takie a nie inne środki.
Wyjaśnij mi zatem oficjalnie - dlaczego dostałem pierwszego bana jako zakaz pisania na forum.
Cóż takiego "ciężkiego " uczyniłem. ??
Nie mów mi tylko, że chodzi o wpisy typu "poszło na PW" w giełdzie.

Jeżeli chodzi o rozumowanie - to chyba Ty w tej całej sytuacji nie "ogarniasz" swojej roli na tym forum.

Kończę i słucham twojego wyjaśnienia .
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Smootny , które to już ? :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 lip 2013, 08:46
Lokalizacja: Stolno

Post autor: zbanowany »

Do skutku.
Nie interesuje mnie opcja równych i równiejszych - albo razem albo rozpierdol.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Ja też nie rozumiem upartości Meteora :) Ban w sumie za błahe rzeczy :/ wiem że regulamin regulaminem ale ban od razu na wszystko? troszkę bez sensu. Mogliście mu zablokować pisanie w giełdzie na jakiś czas po prostu :)
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

I by się na tym skończyło, a tu kolejne upominania i nic.
Więc meteor dał bana, nie miał być na zawsze, no ale cóż rozpoczęła się wojna... zakładam nowe konto a Ty mnie banuj. Zamiast odczekać swoje to jest zabawa w kotka i myszkę.
I teraz Smootny chyba będziesz musiał przeczekać swoje niestety.

Administracja działa już w poprawieniu regulaminu i giełdy.
Skończą się w końcu docinki,aluzje, bany.

Pozdro
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

ReMo pisze:Więc meteor dał bana, nie miał być na zawsze, no ale cóż rozpoczęła się wojna...
ReMo ale nie można było tak odrazu? Masz bana na.... 3, 6mies itp po połowie kary możesz się starać o warunkowe zwolnienie.
Człowiek wie na czym stoi i siedzi cicho.
Z Ciastkiem też było taż że gdyby forum się nie upomniało to z gęby była by cholewa, bo niby był na zlocie ale przecież nie podszedł i nie zapytał w swojej sprawie (dla mnie z boku nie polizał 4liter)
Kary, ostrzeżenia powinny być, ale ban to jest ostateczność jak dla mnie, dałbym za notoryczne obrażanie, wyzwiska i oczywiście oszustwa.
BQB pisze:byłem moderatorem na forum firmy Egosoft, to sam nie mogłem dać bana (jako moderator) robił to admin, moderator mógł nadać ZTCP 3 ostrzeżenia maksymalnie, z czego tylko 2 ten sam moderator, 4 ostrzeżenie od admina powodowało blokadę konta - czasową lub stałą. bardzo podobnie było na forum pewnej gry, też sam moderator nie mógł kogoś zbanować. Myślę, że taki system powoduje większą przejrzystość działania administracji bez zarzutów o "prywatę"
zgadzam się z tym w 100% - dużo zarzutów by wtedy odpadło
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 lip 2013, 08:46
Lokalizacja: Stolno

Post autor: zbanowany »

ReMo pisze:I by się na tym skończyło, a tu kolejne upominania i nic.
Więc meteor dał bana, nie miał być na zawsze, no ale cóż rozpoczęła się wojna... zakładam nowe konto a Ty mnie banuj. Zamiast odczekać swoje to jest zabawa w kotka i myszkę.
I teraz Smootny chyba będziesz musiał przeczekać swoje niestety.

Administracja działa już w poprawieniu regulaminu i giełdy.
Skończą się w końcu docinki,aluzje, bany.

Pozdro
Remo - mam inne zdanie na ten temat - jeżeli ktoś ma za mały zasób argumentów - to sypie bana (bardzo proste, to tylko jeden przycisk i po kłopocie). W takiej też sytuacji nie powinien być modem !!!
Dodatkowo, jak wyżej wspomniałem - jeżeli ban poleciał za "wysłałęm na PW" - wybacz proszę, jest to żałosne.
Poczekam na rzeczowe wyjaśnienie ze strony moda METEOR'a.
Jeżeli znów poleci ban a METEOR nie poczuje się do całkowitego wyjaśnienia sytuacji (lub zbanuje mnie i wtedy coś wyduka jako wyjaśnienie na forum bez możliwości mojej reakcji - rezygnuję z uczestnictwa na forum z taką administracją.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Smotny -jak już posiadam 2 ostrzeżenia to ja bym siedział cicho i poczytał sobie dokładnie regulamin. Tu nie chodzi o "wysłałem na PW" tylko o podbijanie.
Tacy koledzy są na forum że już były docinki czemu nie dostał pkt za to że złamał regulamin. A druga sprawa ileż można upominać człeka 1raz 2 razy 3 razy?? Który sobie nic z tego nie robi... To potem się dziwić że pkt karne lecą.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 lip 2013, 08:46
Lokalizacja: Stolno

Post autor: zbanowany »

ReMo pisze:Smotny -jak już posiadam 2 ostrzeżenia to ja bym siedział cicho i poczytał sobie dokładnie regulamin. Tu nie chodzi o "wysłałem na PW" tylko o podbijanie.
Tacy koledzy są na forum że już były docinki czemu nie dostał pkt za to że złamał regulamin. A druga sprawa ileż można upominać człeka 1raz 2 razy 3 razy?? Który sobie nic z tego nie robi... To potem się dziwić że pkt karne lecą.
Dla mnie takowe tłumaczenie jest bez sensu w przypadku (notabene wyjaśnianym ogólnie wcześniej) gdy coś wystawisz - ktoś odpisze ( w tej sytuacji już jesteś pierwszy) a zaraz z rozpędu sam odpisałem (nie zmieniając pozycji ogłoszenia).
Napisz mi szczerze gdzie tu widać podbijanie ogłoszenia.

Z waszego punktu widzenia to chyba bana powinien dostać ten co mi napisał w ogłoszeniu (podbijając je jednocześnie) - choć miał czytelne info by pisać tylko na PW !!!

Mam rację ? czy niestety nadal się mylę ?
Siedzieć cicho ?? to nie PRL. :mrgreen: wybacz.
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Problem jest z regulaminem - wchodzę w dział:
http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=36
W przyklejonych: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1456
Żadnego info, że dodatkowo obowiązuje jakiś regulamin mieszczący się gdzieś tam indziej. Który regulamin obowiązuje w tym dziale? Regulamin całego forum, regulamin ten przyklejony w danym dziale, a może jeszcze inny i trzeba sobie poszukać i zastosować ten o który chodzi administracji (domyśleć się, który jest właściwy)?
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Ja o takiej sytuacji nie mówię gdy:
-odpisujesz od razu gdy kupujący napisał Tobie w ogłoszeniu
( a nie po ok 4 godz, czy też po 2 dniach odpowiedzi " wysłałem ..poszło na pw i inne ")


Druga sprawa to sami sobie wszyscy jesteście winni, każdy zgłaszał posty.
Czy nawet bezczelnie pisał "czemu on nie dostał za podbijanie a tamten dostał"

Po raz drugi napiszę, nie do nas te pretensje .
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

1. W tytule posta, na początku, umieść odpowiednio:
- nazwa sprzedawanego sprzętu
2. gdy ogłoszenie nie jest już aktualne niezwłocznie poddaj je edycji zmieniając tytuł,
np. regulator Turnigy 25A - SPRZEDANE!
3. Zakazuje się podbijania postów
4. Jedno ogłoszenie na tydzień

Więcej w regulaminie forum:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8210
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 lip 2013, 08:46
Lokalizacja: Stolno

Post autor: zbanowany »

Powtórzę raz jeszcze ( w sumie pewnie nasty) - zablokować wszystkim odpisywanie w giełdzie - tylko pozwolić edytować autorowi w/w post.
Jak widać proste i w 100% skuteczne. Zero podbić zero problemów - znikną nawet problemy z tym iż ktoś podbił sobie świadomie ogłoszenie 3h34m43s przed oficjalnym terminem 7 dni. Po prostu wystawi nowe ogłoszenie.
Prościej już się nie da. !!!!

Po pierwszym ostrzeżeniu myślałem, że "sam" się upilnuję w tym odpisywaniu, jak widać nie da rady. Wiele for - wiele regulaminów. Z czego ten jest najdziwniejszy.

Cóż pozostało mi teraz czekać na bana od meteoryta. :mrgreen:
Zablokowany