Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Qubacen
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 maja 2013, 09:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Qubacen »

Witam!
Jestem tu nowy więc proszę nie bijcie za być może zbyta banalnego pytanie.

Zakupiłem v959 i zaczął się kłopot. Nie jestem tym ustrojstwem w stanie wystartować pionowo np. na wysokość 10 cm i opaść. Nie dość że lata jak wariat to praktycznie kontrola nad zabawką jest praktycznie żadna. Moje pytanie brzmi czy coś jest uszkodzone? Czy czekają mnie godziny nauki?

Jeśli jest ktoś kto chętnie udzieliłby mi kilku porad, rad i zechciał podać nr telefonu na PW to skontaktuję się w godzinach popołudniowych w celu zweryfikowania kilku pytań.

Z góry dzięki.
darektv
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 19 sie 2012, 22:08
Lokalizacja: gliwice

Post autor: darektv »

po pierwsze podłączaj baterie gdy biedronka stoi poziomo na ziemi - chodzi o żyroskopy
po drugie ( jeśli masz oryginalne radio z kompletu ) to po włączeniu radia naciśnij przycisk 3-ci od dołu po lewej stronie - zakres działania 40 % wtedy jest mniej wrażliwy na drążki
po trzecie - powoli dodawaj gazu i lataj na co najmniej 1 metrze
nie bój się przywalić w ziemię - nie tak łatwo ją zabić ;-) :lol:
darek
Qubacen
Posty: 2
Rejestracja: środa 01 maja 2013, 09:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Qubacen »

darektv pisze:po pierwsze podłączaj baterie gdy biedronka stoi poziomo na ziemi - chodzi o żyroskopy
po drugie ( jeśli masz oryginalne radio z kompletu ) to po włączeniu radia naciśnij przycisk 3-ci od dołu po lewej stronie - zakres działania 40 % wtedy jest mniej wrażliwy na drążki
po trzecie - powoli dodawaj gazu i lataj
Dokładnie tak robię - śledzę już to forum od dni kilku i to już wyczytałem. Ale tak jak pisałem wcześniej toto lata jak szalone i nie podnosi się pionowo w górę.
dzikbk
Posty: 10
Rejestracja: środa 01 maja 2013, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów

Kilka pytań do doświadczonych oblatywaczy biedronków

Post autor: dzikbk »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum oraz zupełnie zielony w temacie RC. Cała moja dotychczasowa wiedza opiera się na tym właśnie forum oraz na temacie biedron. Przebrnąłem przez wszystkie 50 str tematu i to naprawdę duża dawka wiedzy:D Bardzo chcę wejść w świat multicopterów i od znajomego entuzjasty RC dowiedziałem się, że biedronki to idealny materiał na początek. Tutaj chciałbym zadać kilka pytań odnośnie pierwszych zakupów jakie planuje, lista poniżej

1. Biedronka stąd: http://besthurt.pl/pl/p/Quadrocopter-2.4-G-RC/28325 tańszej nigdzie nie znalazłem.
2. 5x polecany pakiet stąd: http://rcmaniak.pl/pl/p/Turnigy-600mAh-1s-35C-JST/1557
3. Ładowarka Turnigy Accucell 6 z allegro za ok 140zł + zasilacz do niej
4. Kilka kompletów smigiel z turborc.pl
5. W przyszłości zapewne apka x9

Jeśli ktoś będzie tak uprzejmy i rzuci okiem na ww elementy i ewentualnie wypowie się czy do dość intensywnej nauki taki zestaw jest wystarczający, co można zmienić/dokupić żeby na dłuższy czas wystarczyło. Może ładowarka inna/tańsza/droższa? Czy muszę dokupić jakiś kabelek do ładowarki umożliwiający ładowanie 5-6 pakietów na raz? Jeśli tak to jaki?

Czym różnią się modele v929 z firmy WL Toys od tych z E Fly?
Widzę, że większość użytkowników kupuje na zagranicznych serwisach, ja jednak chciałbym zacząć jak najszybciej i pewnie zestaw złożę w polskich e-sklepach.

Jeśli chodzi o apkę 9x to z czego się orientuję aby polatać z biedroną muszę kupić apke + nadajnik? Zawsze myślałem, że taka "wypasiona" apka w porównaniu ze stockową z biedrony wystarczy a czytając forum chyba jednak nie:p - pewnie to głupie pytanie ale po prostu jestem zielony:)

I na koniec zapytam jeszcze czy może ktoś polecić jakiś dobry sklep modelarski zaopatrzony w biedrony/części w Rzeszowie?
jaco75
Posty: 30
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 17:41
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: jaco75 »

1. Biedronka stąd: http://besthurt.pl/pl/p/Q...-2.4-G-RC/28325 tańszej nigdzie nie znalazłem.
2. 5x polecany pakiet stąd: http://rcmaniak.pl/pl/p/T...1s-35C-JST/1557
3. Ładowarka Turnigy Accucell 6 z allegro za ok 140zł + zasilacz do niej
4. Kilka kompletów smigiel z turborc.pl
5. W przyszłości zapewne apka x9
1. link do banggod - cena za biedronkę 136 PL - jedyny minus 14 dni czekania
w polskim sklepie 189 + czyli koło 200 PLN z przesyłką
do przodu 64 zł

link

pkt 2 i 3

pakiet w hobbyking 5 X 9.2 zł = 46,2zł w polskim sklepie 5 x 20 zł = 100 zł
do przodu 53,8 zł

accuel w hobbyking 78,2 zł - allegro 140 zł
do przodu 61,8 zł

Nie będę pisał o śmigłach bo to można zamówić razem z biedronką tam też dostaniesz kabelek do ładowarki.

kabelek




Kupując w chinach zaoszczędzasz prawie 180 zł - trzeba bedzie odjać jakieś 20 dolców bo z hobbyking przesyłka jest płatna ale za przesyłki kupione w polsce tez trzeba zapłacic

Zyskujesz jakieś 130/140 zł

trochę dorzucisz i spokojnie kupisz w hobbyking apkę Turnigy 9XR

Do apki bedziesz potrzebował modułu

moduł
dzikbk
Posty: 10
Rejestracja: środa 01 maja 2013, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzikbk »

jaco75 - dzięki za rady, a pomijając co gdzie kupię ładowarka o której wspomniałem jest wystarczająca? Czy może polecacie coś tańszego/droższego?
Hexa T960, T-motors MN4014-11, ESC OPTO PRO 40A, gimbal Contur C2 z GH4 + 14mm, WKM, Hitec Aurora 9 + Optic 5, 2xVTX 200mW + 400mW | DJI f450 + Gopro3 Black + Tarot T2D | V929 | Cheerson CX10
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Uwaga ! Na pakiety li-po z hobbyking czeka sie min. 1 miesiac - wiem bo sam kupowałem 5 szt ostatnio nano techa 600 mah.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

kolsek345 pisze:Uwaga ! Na pakiety li-po z hobbyking czeka sie min. 1 miesiac - wiem bo sam kupowałem 5 szt ostatnio nano techa 600 mah.
Miałeś pecha, albo ja szczęście :) u mnie pobili rekord 8dni gdzie zawsze pakiety szły ok 21dni.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
endigarnek
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 09 maja 2013, 18:15
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: endigarnek »

Panowie, pomóżcie. Pół dnia latania V929 i uderzyła o płot. Skutkiem czego było wypadnięcie mocowania silnika z belki trzymającej.. jednak w belce był przewód który za cholerę nie chciał się w niej ułożyć.. Próbowałem nacisnąć mocowanie silnika na belkę i zerwałem kabel...

Jak rozebrać to mocowanie silnika, aby dostać się do przewodu i go ułożyć?
Mówię o tym elemencie: http://tnij.org/vm3q
jaco75
Posty: 30
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 17:41
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: jaco75 »

też w taki sposób urwałem kabelek i tez się głowiłem nad tym połączeniem.

te dwa elementy są ze soba bardzo mocno połączone, ja złapałem za koszyk i wypchnąłem za pomocą śrubokręta, trzeba użyć trochę siły.

trzymając za koszyk pchałem srubokrętem tę prostokątną wypukłość widoczną na zdjęciu
jaco75
Posty: 30
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 17:41
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: jaco75 »

też w taki sposób urwałem kabelek i tez się głowiłem nad tym połączeniem.

te dwa elementy są ze soba bardzo mocno połączone, ja złapałem za koszyk i wypchnąłem za pomocą śrubokręta, trzeba użyć trochę siły.

trzymając za koszyk pchałem srubokrętem tę prostokątną wypukłość widoczną na zdjęciu
endigarnek
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 09 maja 2013, 18:15
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: endigarnek »

Znalazłem instrukcję. może na przyszłość się przyda komuś:
http://rogerparks.com/blog/v929-motor-r ... nd-review/

Szczegółowo pokazana wymiana silnika i rozbieranie tego koszyka mocującego.

Polutowałem kabelki i biedronka cieka jak szalona :)
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Na przyszlosc warto nakleic kropelke superglue na konce ramion z obustron, ciasniej wtedy siedza i sie nie wysuwaja.
kreo
Posty: 59
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:03
Lokalizacja: Białystok

Wściekła biedronka

Post autor: kreo »

Witam wszystkich.

Wylatałem na biedronie kilkaset pakietów. Teraz pojawił się problem nie do przeskoczenia. Biedrona v929 po starcie a nawet przed startem automatycznie flipuje, tj przewraca się na plecki lub na bok lub kręci się jak oszalała a następnie wali w ziemię bokiem. Trymowanie nic nie pomaga, włączanie na przemiennie pakietu i nadajnika też nie. Flipuje nawet na 20% mocy. Płytkę odkręciłem i przejrzałem z każdej strony luty. Po tym działaniu przez 10 sekund było dobrze.. dopóty nie tknąłem sterowania. Na płycie nie zauważyłem elementów odlutowanych, chociaż te 10 sekund daje do myślenia.

Czy ktoś miał podobny problem?
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: brodziek »

Podobno często się zdarza, że puszczają luty żyroskopu. Pewnie i ciebie dotknął ten problem.
A wizualnie nie jesteś w stanie tego zauważyć, bo to montaż powierzchniowy.
ODPOWIEDZ