Error 25

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Error 25

Post autor: griszka »

Podczas realizacji zadania w logach wyskakuje mi error 25 czyli teoretycznie:

25 "Waypoint range"

1 .The aimed waypoint is out of range and will not be reached
2. the distance between Home-Position and the waypoint is larger than 250m (or the max-range of the NC-license)
set the waypoint closer or start from a closer position.

Rozumiem, że ograniczenie 250 m tyczy się promienia od home posytion, a nie całości pokonanej trasy. Kopter z pewnością nie przekracza tej granicy. Po pokonaniu jakiegoś dystansu między waypointem A i B i zatrzymuje się w miejscu gdzieś po drodze i pozostaje tam dopóki nie ruszę go manualnie.. Nie wiem o co chodzi?
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Poziom sygnału GPS lub ilość satelit cały czas taka sama? Im mniej satelit tym większa rozbieżność w obliczaniu przebytej trasy i tu może pojawiać się błąd... sprawdzałeś podczas lotu jak się zachowuje GPS?

Przy 4 satelitach dokładność to około 100m a to prawie połowa max dystansu dla lotach po waypointach.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Ilość satelit nie spada poniżej 6.
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
ralpch
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ralpch »

Jak rozpoczynasz misję to zanim załączysz AH drąg gazu weź na środek (mk toolu sprawdź czy masz na środku 127) jak już gaz masz na środku (bardzo ważne u mnie dolatywał do 1 Waypointa albo przerywał misję) dajesz AH , CF, PH i CH. Powinno pójść. I nie waż się ruszać drąga gazu podczas wykonywania misji. :-)
ODPOWIEDZ