Eko szczeko najgłośniej

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Eko szczeko najgłośniej

Post autor: Karol »

W odpowiedzi na zaczepki Eco i Ciastka buszującego na forum na kolejnym fikcyjnym profilu... Gratulacje chłopaki, dalej tworzycie forumowy dream-team...

Ramę rysowałem od 0, nie wiem, na ile można koło od nowa wymyśleć, ale dobra :shock: Rysuję okrąg 180mm, offsetuje go 12 mm, robię okrąg 63,64mm, w który wpisany kwadrat ma akurat ścianki 45mm i są to moje otworki pod FC, to offsetuje kilka mm i wyznaczam odcinek między tym a drugim okręgiem, na środku którego powstaje kolejny okrąg, obustronnie zoffsetowany po 6mm... tada kółka gotowe... Następnie robię prostokąt 12mmx180mm, offsetuje go po 1,5mm na śrubki i potem po kilka mm mięsa na zewnątrz, z aktywnym make copy obracam 2 razy, następnie trimem wywalam środki i przecięcia, gotowe, wyszczekana kopia :shock: Co do wymiarów, zgadza się chyba jedynie rozstaw pod FC...

Obrazek

Obrazek

Wyszczekanych nóg nie skomentuje, bo nie każdy musi się znać. Wyciąłem kiedyś podobne z ciekawości, to skończyły jako mieszadełka do epoxydów...

Obrazek

Półkopodpaska jest istotnie podobna :!: Też się wpisuje w okrąg 180mm, jest ograniczona do szerokości pakietu i też ma ażury oraz boczki ze splajna baj kontrol pojnts :shock:

Obrazek

No i tyle mam do powiedzenia w temacie. Eco, Twoje pliki to chyba ostatnia rzecz, z której bym skorzystał. Nie domykasz, nie trzymasz wymiarów względem osi symetrii (TBS), wiem kosmetyka, ale mnie odrzuca takie amatorskie podejście :oops:
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A to ty nie wiesz jak działa mentalność Kalego (znaczy Castellego)?

On zajumać projekt - dobrze.
Jemu zajumać (albo zrobić zbyt podobne) - źle.

Ciekawe że do Andrzeja jeszcze nie skacze przecież też ma okrągłe CP.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Tylko uważaj żeby cię nie wywalili z forum bo okradany jest tu winien (ot taka ciekawa polityka) :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Kefirku nie bądź niesprawiedliwy. Dostałeś po garach bo obiecałeś szczeniakowi łomot a sam powtarzasz że dzieci się nie bije.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Verid pisze:Kefirku nie bądź niesprawiedliwy. Dostałeś po garach bo obiecałeś szczeniakowi łomot a sam powtarzasz że dzieci się nie bije.
Kiedy to powiedziałem że dzieci się nie bije :)
a po drugie ciastek nie jest dzieckiem
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Kefir - bardzo często. :mrgreen:
A jak widać "dzieciństwo" czasami zostaje na dłużej niż wskazuje metryka...
Ten wredny...
dmz
Posty: 529
Rejestracja: sobota 16 kwie 2011, 15:34
Lokalizacja: łorsoł citi at war.

Post autor: dmz »

Dyskusja taka, jakby dało się na tym jeszcze zarobić...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Oj da się - weselnych kamerunów i tych co oglądają "Zdrady" (czy jak to się nazywało) nie brakuje a oni z reguły nie słyszeli ani o HK ani o pilnikach, FR-4 i profilach z Ciastkoramy. Wystarczy kilka hasełek że profi, CNC, FPV, aerial i już możesz do kawałka laminatu i 4 profili alu dokleić trzycyfrową sumę.

Bimbale to jeszcze jak cię mogę bo trzeba wiedzieć co się rysuje (lub kopiuje) a i cięcia sporo i to dokładnego ale CP? Żyła złota Panie.
Ten wredny...
Zablokowany