MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Pytałem RcTimer co sądzą o ofercie z HK. Ich zdaniem sprzedają taniej bo mają jakiś stary bootloader. RcTimer ma podobno lepszejszy ale kto to wie?
Poza tym nowa wersja v 2.0 ma PPM-sum i dodatkowe pady ale nie mam pojęcia do czego służą. Różnica w cenie 20$ :-?
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

ja tez nie mam pojęcia może Miś ogarnie temat a co do tego ppm sum to na co to komu przecież w V1 tez jest :) jedyne co zauważyłem interesujacego to to

Kod: Zaznacz cały

 •Onboard 16Mbit Dataflash chip for automatic datalogging
acz kol wiek dla mnie to chyba będzie zbędny gadget , na początek fajnie bo pewnie będzie można zobaczyć trasę lotu itd ale czy jest to warte 20zielonych?
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Kolejne testy, tym razem z GPS i porażka :-(
Kopter po załączeniu PH zaczyna żyć swoim życiem - leci sobie gdzie zechce. Przestawiałem PIDy Pos i PosR ale niewiele to pomogło. Efekt jest taki, że albo leci sobie z wiatrem, albo za bardzo kontruje i śmiga pod wiatr ale zawsze niebezpiecznie w kierunku ziemi. W każdym razie na pewno nie można nazwać tego trzymaniem pozycji. Nie wiem na ile wpływ może mieć zakłócanie kompasu, niestety u mnie wpływ jest dość duży. Tylko to może tłumaczyć takie zachowanie i trudność w zawisie "w miejscu".

Druga sprawa to czy ktoś próbował podpiąć zew. kompas zamiast tego na FC ? Wyeliminowanie wpływu przewodów pewnie będzie sporo trudniejsze (z trudnym do przewidzenia skutkiem) niż umieszczenie mag'a trochę dalej od zakłócaczy.
Pozdrawiam
Krzysiek
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

pilot - a za dużo filmów o łukongu się nie naoglądałeś? Też mi się wydawało, że tak ucieka, bo dobre 10-15 odfruwał i to dość szybko. Przełamałem się, poszedłem na większy wolny teren i puściłem PH - odleciał te kilkanaście metrów ale wrócił i już jakoś trzymał tą pozycję - dość mocno wiało, ale tak +-10m sobie wisiał. Ostatnio zacząłem z pidami kombinować, żeby trochę poprawić ale jeszcze nie zrobiłem wszystkiego. Inna sprawa, to, że w bezwietrzny wieczór potrafi się utrzymać +-2m.

Co do kompasu - można, ale stary trzeba wylutować, taka specyfikacja i2c :(
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Madfly pisze:pilot - a za dużo filmów o łukongu się nie naoglądałeś?
Może nie o WK ale NAZĄ miałem okazję latać :lol: Zresztą ma do mnie dotrzeć za niedługo ale do innego koptera jest przewidziana.
Też mi się wydawało, że tak ucieka, bo dobre 10-15 odfruwał i to dość szybko. Przełamałem się, poszedłem na większy wolny teren i puściłem PH ...
Miałem trochę ograniczoną przestrzeń do testów i stąd obawy bo leciał niebezpiecznie szybko w kierunku wszystkiego co tam było - drzew, ogrodzenia i mnie :-)
Inna sprawa, to, że w bezwietrzny wieczór potrafi się utrzymać +-2m.
No właśnie specjalnie poszedłem dzisiaj bo trochę wiało. Jak utrzyma pozycję przy wiaterku to w bezwietrzny dzień powinno być lepiej. Ale jak na razie to kiepsko wygląda.
Co do kompasu - można, ale stary trzeba wylutować, taka specyfikacja i2c :(
Wylutowanie kompasu nie powinno być problemem, a myślałem o podpięciu gotowca np. od Marbalona.

Tak się zastanawiam czy nie zapodać Megapirata dla porównania.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Z tym od marbalona to nie bardzo, bo złącze I2C w AIO jest 5V. Więc na płytce kompasu musi też być LLC. No chyba że się podlutujesz kabelkami w miejsca po wylutowanym kompasie, wtedy nie ma problemu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

miś pisze:Z tym od marbalona to nie bardzo, bo złącze I2C w AIO jest 5V. Więc na płytce kompasu musi też być LLC. No chyba że się podlutujesz kabelkami w miejsca po wylutowanym kompasie, wtedy nie ma problemu.
Dzięki za zwrócenie uwagi, właśnie też pomyślałem, że może być różnica w zasilaniu :-(
Kabelkami raczej ciężko bo pady są "mikroskopijne" i kabelki musiałyby być bdb zabezpieczone. Hmm... chyba, że uda się podpiąć w ścieżki.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Największe pady na SDA i SCL są na rezystorach podciągających te linie do 3.3V, a zasilanie 3.3V jest w kilku miejscach w okolicach złącza uartów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

jak copter z gps leci gdzie chce to problem moze byc z kompasem, na tej plytce jest na stale wmontowany wiec podatny na zaklocenia. Pomaga wylaczenie wszystkich opcji nawigacji korzystajacych z niego, copter jakos tam wraca. Szczerze mowiac, to na ap zbiga samoloty wracaja wrecz do reki i na starych gps a tu na multiwii to jakos tak srednio. No ale wracaja.

Chcialbym zglosic pewien powtarzalny problem zwiazany z algorytmem fastlevel. Latam na wlaczonym fastlevel i zmniejszonych pidach od level bo te fabryczne powodowaly nienaturalnie szybkie wracanie do poziomu.
W momencie gdy zalacze baro lub/oraz kompas to przy locie postepowym quad po jakims czasie nagle przechyla sie na ktoras strone albo wpada w oscylacje. Wyglada to jak nagly strzal niczym wczesniej nie zapowiedziany. Nie jest to zjawisko plywania baro, ktore jest caly czas.

Byc moze to zle ustawione pidy ale nie wiem ktorego ruszyc. Podejrzewam ze D?
Tylko pidy od czego - od level?

Byc moze tez algorytm nie jest doskonaly i ma jakas wade lub podatnosc to powodujaca?
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Witam,
Mam pytanie --- czy ktoś z Was lata na megapirateng , jesli tak to jak w tym ustawić failsafe dla trybu NO PWM/PPM?
Pzdr,
Artur
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
paku
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 11:57
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: paku »

miś pisze:Paku:
1 Na tym forum
2 Nie, pod Arduino IDE 1.00
3 Google
4. Bo ma dobrą obsadę i potencjał (dupny proc z zapasem pamięci)
Chciałem tylko powiedzieć że odpowiedź na punkt 2 od dzisiaj brzmi: TAK.

Zarówno dla MW jak i megapirateNG ...
Pamiętaj - Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany :)
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

tak można wykorzystać do tego AVR studio bez problemu po wcześniejszej konfiguracji :)

Ja np korzystam z Eclipse :) i też bangla..
agozdzik
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 12:32
Lokalizacja: lodz

Post autor: agozdzik »

Witam
Jako nowy... stary bo w sumie kila postów przez te 3 lata na tym forum człowiek przeczytał a czy posunął się do przodu to już inna sprawa..... z samolotu i projektu FPV juz zostały tylko kawałki EPO wiec zamówiłem komplet RCtimer Q450 z silnikami 2830 1000kv regle 30A SimonK teraz czytam ze może z nimi być problem (ale to inna bajka) oraz z HK Multiwii MegaPirate (która sprawdzałem dzisiaj zniknęła z oferty HK ) oraz baterie turmigy Nano-tech 2650 25-50c (jak jakas uwaga co do sprzętu to proszę śmiało)
a pytanie mam coś takiego i zastanawiam się nad wykorzystaniem czegoś co mi zostało:
http://www.fpvhobby.com/75-easy-osd-v12.html
do tego jest dołączony gps
http://www.foxtechfpv.com/10hz-gps-modu ... p-248.html
czy to z AIO bedzie chodziło?
do tego OSD jest 50 A current sensor a kazdy ESC ma 30A wiec to znaczy ze musze miec 120A current sensor?
może pytania są trywialne ale każdy z nas od czegoś zaczynał, z góry dziękuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nie musisz mieć 120A current sensor. Troche źle policzyłeś. To że regulator ma 30A nie znaczy że tyle hapie prądu. Wszystko zależy od silników, śmigieł i obciążenia.

Silnik ma 210W
210W:12V=17,5A

Więc twój silniczek ma możliwości MAX 17,5A
Aby policzyć ile realnie pobierze prądu wejdź na ten kalkulatorek: http://www.ecalc.ch/xcoptercalc_e.htm

Kiedy wpiszesz wszystkie dane, w okienku motor maximum zobaczysz ile mniej więcej pobierze jeden silnik. Pomnóż razy cztery i dowiesz się czy 50A ci styknie.

BTW chyba szykują nową płytkę na HK bo była wrzawa o tą pierdółkę i ludzie nie kupowali :D
agozdzik
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 12:32
Lokalizacja: lodz

Post autor: agozdzik »

zle sie skopiował link wiec to to cudo:
http://www.foxtechfpv.com/10hz-gps-modu ... p-248.html
ODPOWIEDZ