TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

mm9 pisze:

Rozwiń AVR.. chodzi o kabel? Pytałem już o to ale chyba nikt jeszcze nie wie co dokładnie w trawie piszczy ;)

Przyjdzie pewnie poczekać jak te radia i akcesoria konkretnie do nich się upopularnią :)
Zapewne kolega miał na myśli programator AVRISP, choć w zasadzie dowolny inny (MK II, STK500v2 itp) też będzie ok.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
mm9
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mm9 »

Dziękuję Remix

Dziękuję MatManiak

Czy któryś z wymienionych będzie pasował do wtyczki w tym radyjku? Chciałbym nabyć komplet ale widzę, że te radyjka rozeszły się jak świeże bułki a akcesoria do nich się dopiero rodzą.

No cóż - dzięki za szybką pomoc i będę cierpliwie czekał.

Tyle osób stąd zamawia w Chinach iż następnym razem można pomyśleć o zbiorowym orderze i kupić mały kontener :)

Fajne Forum. Czytam dalej :)

MatManiak pisze:
mm9 pisze:

Rozwiń AVR.. chodzi o kabel? Pytałem już o to ale chyba nikt jeszcze nie wie co dokładnie w trawie piszczy ;)

Przyjdzie pewnie poczekać jak te radia i akcesoria konkretnie do nich się upopularnią :)
Zapewne kolega miał na myśli programator AVRISP, choć w zasadzie dowolny inny (MK II, STK500v2 itp) też będzie ok.
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcin1415 »

Strzyga pisze:Do mnie też dotarła... czuję się jak królik robiący za betatestera.
Moduł Frsky... nie chcę za chiny wejść, widać że wszystko pięknie spasowane... ech - moduł przełożony wprost z młodszego "brata" w którym pasuje idealnie. Widać chińskie łamigłówki w nowy rok gratis, który pin zagiąć co by weszło.
Co te chinole kombinują! Miałem nadzieję że będzie można korzystać z FrSky a tu lipa. Mam DJT z telemetrią i niebędę mógł go przełożyć? Zostaję przy starym radyjku.
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Nie ma z tym problemu... tzn jest ale nie do końca :)

Mi oryginalny moduł turnigy tez nie chciał wejść ale podgiąłem i wchodzi pięknie i od strzała :mrgreen:
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

Jeżeli juz mowa o kabelku to ten bedzie działać z 9x?
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

JaNoT - tak, będzie - ale to nie "kabelek" tylko cały programator :-P , a do tego potrzebujesz sterowniki (to klon USBASP, więc musisz ściągnąć sterowniki z TEJ stronki - zresztą adres też jest na aukcji).

edit
Nie wiem jaki standart jest w apce - 10 czy 6 pinów, więc jeśli 6 to musisz dorobić przejściówkę w.g. TEJ fotki.
mm9
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mm9 »

Rumcajs pisze:JaNoT - tak, będzie - ale to nie "kabelek" tylko cały programator :-P , a do tego potrzebujesz sterowniki (to klon USBASP, więc musisz ściągnąć sterowniki z TEJ stronki - zresztą adres też jest na aukcji).

edit
Nie wiem jaki standart jest w apce - 10 czy 6 pinów, więc jeśli 6 to musisz dorobić przejściówkę w.g. TEJ fotki.

wygląda na 6 link

a programator wygląda tak

ktoś wie co to za programtor??
Pozdrawiam Serdecznie
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

mm9 - też zadziała ;-) . Klony USBASP są chyba najpopulerniesze bo są bardzo proste do zrobienia. Na stronce autora jest schemat i wsad oraz stery, więc komplet wszystkiego co potrzeba do szczęścia - i mieszkańcy CHRL skwapliwie z tego korzystają przyczyniając się do rozwoju potęgi gospodarczej swojej ojczyzny :-D . Kabelek który pokazałeś jest o tyle fajniejszy, że od razu ma "przejściówkę" na 6 i na 10 pinów, więc jest bardziej uniwersalny ;-) ..
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Tak gniazdo ma 6 pin a ten programator jest o tyle fajny że jak widać na zdjęciu ma IDC 10 i IDC 6 tak że piękna sprawa na start
Chyba sam se kupie :)
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
mm9
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mm9 »

remix pisze:Tak gniazdo ma 6 pin a ten programator jest o tyle fajny że jak widać na zdjęciu ma IDC 10 i IDC 6 tak że piękna sprawa na start
Chyba sam se kupie :)

wrzućcie proszę link jak go zlokalizujecie bo jak na razie mam tylko fotkę ale szukam jeszcze co to i gdzie to można kupić :)
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: konrad_p »

Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

konrad_p, Już miałem wysłać ale ty byłeś szybszy,no to sobie zrobie pierwsze zamówienie w hk.
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Chmm - a po co Ci specjalny link?? Taka przejściówka to 3 minuty roboty!!
edit
i ja się spóźniłem :-P - a cena w HK jest arcyciekawa, gdybym nie miał już kupionego brał bym bez wachania :-D
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Ja wiem czy ciekawa..

http://www.ebay.com/itm/New-USB-51-AVR- ... 416f5b4e25

wysyłka free a kabelek to chwila moment sobie dorobić lub:

http://www.ebay.com/itm/1PCS-10-Pin-to- ... 5650f6205e



Tak może nie na temat bo o starszej aparaturze to który kabelek podpasuje i czym się te dwa różnią?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14309
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=13597
Ostatnio zmieniony czwartek 03 sty 2013, 21:16 przez StoQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie kupujcie tego chińskiego szajsu ;-) popierajcie dobre bo Polskie - jest dobry programator usbasp za 37 zeta - po walkach z tym badziewiem kupiłem polecony przez Pit202 i działa od strzała :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ