eLeReS-MAX

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Nikt wiecej nie chce? :-(
(nie reklamuje! Usiluje pomierzyc koszty....)

To 1W (ja nie wiem, czy tego na sile wlasnie do 0,5W nie ograniczyc....1W to juz hardcore troche.... i jak ktos chocby na sekunde zapomni o podpieciu anteny, to mogila....), to jest cos co pozwoli eleresowi konkurowac z najlepszymi linkami!
Super pewny i swietnie dzialajacy hopping (watpie, zeby komukolwiek udalo sie to powtorzyc!), fajne funkcjonalnosci, antena sledzaca, LCD..... przeciez to jest cos, czego nikt inny tak dobrze nie zrobil!
Czemu w dalszym ciagu w Polsce mamy uzywac jakichstam DL, czy innych dziwolagow.... nieprogramowalnych, raczej slabo rozwijanych...bez takich ciekawych funkcjonalnosci? Bo nie ma o eleresie na RCG??? A kto powiedzial, ze RCG to wyrocznia? Moze sami przyjda? (no dobra...juz przyszli...SAMI;>)
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

jeden wezmę najlepiej w opakowaniu jr
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

mifau pisze:Mzyla... Poczytaj plz ostatnie kilkanascie/dziesiat postow o piractwie;)
Btw... Zapomniales tez o roznicy cenowej w modulach;)


Krzysiek...odpisze jak bede przy kompie...
Przede wszystkim, to miło by było nie zostawić na lodzie userów poprzednich wersji.
To tak ad FC CD - kupiłeś, obiecalim, spadaj. Jak z wątku obok.

Ad rynku:

Myślę, że opłacalne by było robienie modułów nadajnika obsługujących wszystko:
eleresa, chińczyka, open.

Taki kombajnik 1W, do wyboru z konfiguratora co chcesz to odpalasz.
I oczywiście moduły programowe pozwalające użyć jako odbiornika samego modułu ;-) w dowolnym adruinowym szicie.

Jaki procek i moduł w nadajniku wsio ryba, jak ludnośc zobaczy, że za ~66$ dostaje 1W to lepiej się to komponuje niż 30$ za 100mW. I myślę, że to taki poziom jest akceptowalny, wyżej już warto losować LRS z normalnych nie protez.

Jaki procek obsłuży wszystkie "systemy" - sami znajdziecie, a skoro zmieniacie procek to warto losować odpowiedni.

Zabezpieczenia ogarniecie na poziomie uc.

Hint: Hopfer mówi, że można zamawiać moduły z określoną sygnaturą w 00 i 01 jak się więcej zamówi.
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

Mifau - a moze kompromis 0,5W "standard" + 1W na przelaczniku ? (taki duuuuzy "filmowy" przycisk z napisem EMERGENCY ;) - zartuje oczywiscie)

Jak by to tak wygladalo to dla mnie 1x TX (futaba) + 1xRX (na poczatek)

Tak jak juz kiedys wspominalem, do calosci "szczescia" jak by w komplecie byly anteny to bylbym "wniebowziety".
Taki zestaw anten (sprawdzonych) umozliwilby na prosta rzecz a mianowicie mniej wiecej znany zasieg, okreslenie 5km +/- 1km juz pomaga, bo wtedy wiadomo ze jak przy 2km "cos sie dzieje" (Natanek) to wiadomo ze problem z instalacja.

Moja propozycja (propozycja teoretyczna wynikajaca jak narazie z czytania i ogladania - praktyki brak) to Nagoya na TX i moze dipol a'la rangelink na RX ?

Mifau, mysle ze hurtowe sciagniecie anten to nie bedzie problem, zrobienie dipoli tez nie.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

mzyla pisze: Przede wszystkim, to miło by było nie zostawić na lodzie userów poprzednich wersji.
To tak ad FC CD - kupiłeś, obiecalim, spadaj. Jak z wątku obok.
I znowu nie doczytales....


mzyla pisze: Myślę, że opłacalne by było robienie modułów nadajnika obsługujących wszystko:
eleresa, chińczyka, open.
Podaj 100 powodow, to przemysle to;)
z eLeReS'em bedzie kompatybilne. Arduino mnie nie interesuje. Chinszczyzna wrecz przeciwnie;)
Kupujesz chinski czosnek (bo tanszy)? Ja polski (bo bardziej intensywny, lepszy) ;-)

mzyla pisze: Jaki procek i moduł w nadajniku wsio ryba, jak ludnośc zobaczy, że za ~66$ dostaje 1W to lepiej się to komponuje niż 30$ za 100mW. I myślę, że to taki poziom jest akceptowalny, wyżej już warto losować LRS z normalnych nie protez.
Jak chcesz byc inwestorem, to i za 1$ moge sprzedawac :mrgreen:
mzyla pisze: Jaki procek obsłuży wszystkie "systemy" - sami znajdziecie, a skoro zmieniacie procek to warto losować odpowiedni.
I znowu nie doczytales. Nie zmieniam procka.

mzyla pisze: Hint: Hopfer mówi, że można zamawiać moduły z określoną sygnaturą w 00 i 01 jak się więcej zamówi.
To zamowmy. Masz nadmiar gotowki? :mrgreen:

Rozumiesz, nie?
Ja jestem hobbysta, a nie fabrykantem.
Jestem pewien rzeczy, ktore robie i sam ich uzywam na codzien.
Oczywiscie nie trafiam w gusta wszystkich uzytkownikow....ale to nie jest mozliwe.
To, ze jestem dostepny (czy to na forum - choc rzadko, czy na mailu)...znaczy, ze jednak cos dla mnie ten "swiat" znaczy.
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Najlepsza opcja to switch do regulacji mocy, standard i high, przyczym każda z tych mocy dwfiniowalna w GUI powiedzmy co 100mW...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Madfly pisze:Najlepsza opcja to switch do regulacji mocy, standard i high, przyczym każda z tych mocy dwfiniowalna w GUI powiedzmy co 100mW...
Da sie zrobic....
Switch "ciezko dostepny" pewnie bylby lepszy?
Pomysle nad tym....
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Problem w tym, że sporo osób czeka na konkrety - w tym momencie nie ma nic namacalnego - jest tylko koncepcja.
Ja osobiście śledzę z zaciekawieniem wątek, ale nie chce się deklarować bo nie ma tu żadnego konkretu.

Proponuję zrobić prototyp, pokazać coś konkretniejszego, przetestować w boju, albo dać komuś do przetestowania - wtedy można by zrobić widełki cenowe i zbierać chętnych.

Warto też oddzielić nowy link od eleresa - wkońcu to już nie link średniego zasięgu tylko LRS z prawdziwego zdarzenia - proponuję nową nazwę i nowy temat.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Parę pytań...

1) Czy koledzy którzy tak pałają do nowego pomysłu polecieli choćby na 5km na eLeReSie dotychczasowym i im brakło zasięgu? Bo jeśli nie (znany mi tylko jest JasQ który poleciał i Jego chęć "mania" rozumiem, reszty kolegów...nie za bardzo....)
2) Czy znajdzie się chętny "czarodziej od w.cz." aby opiekować się nowym projektem od tej strony? 1W czy też 0,5 W to już nie przelewki. Jeżeli nie chcemy mieć "na pieńku" z wszelkiej maści radioamatorami to ten eLeReS-Max MUSI przejść autoryzację u takiego fachowca , z przyrządami i doświadczeniem....
3) Czy aby telemetria działała rozumiem to potrzeba DWÓCH modułów...bo co mi z tego że odlecę na 10km jak połowę super funkcjonalności (w tym eLdisP i tracker) będzie można schować do szuflady z powodu nadawania z modelu z mocą 10x niższą....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

mifau pisze:
mzyla pisze: Przede wszystkim, to miło by było nie zostawić na lodzie userów poprzednich wersji.
To tak ad FC CD - kupiłeś, obiecalim, spadaj. Jak z wątku obok.
I znowu nie doczytales....


mzyla pisze: Myślę, że opłacalne by było robienie modułów nadajnika obsługujących wszystko:
eleresa, chińczyka, open.
Podaj 100 powodow, to przemysle to;)
z eLeReS'em bedzie kompatybilne. Arduino mnie nie interesuje. Chinszczyzna wrecz przeciwnie;)
Kupujesz chinski czosnek (bo tanszy)? Ja polski (bo bardziej intensywny, lepszy) ;-)

mzyla pisze: Jaki procek i moduł w nadajniku wsio ryba, jak ludnośc zobaczy, że za ~66$ dostaje 1W to lepiej się to komponuje niż 30$ za 100mW. I myślę, że to taki poziom jest akceptowalny, wyżej już warto losować LRS z normalnych nie protez.
Jak chcesz byc inwestorem, to i za 1$ moge sprzedawac :mrgreen:
mzyla pisze: Jaki procek obsłuży wszystkie "systemy" - sami znajdziecie, a skoro zmieniacie procek to warto losować odpowiedni.
I znowu nie doczytales. Nie zmieniam procka.

mzyla pisze: Hint: Hopfer mówi, że można zamawiać moduły z określoną sygnaturą w 00 i 01 jak się więcej zamówi.
To zamowmy. Masz nadmiar gotowki? :mrgreen:

Rozumiesz, nie?
Ja jestem hobbysta, a nie fabrykantem.
Jestem pewien rzeczy, ktore robie i sam ich uzywam na codzien.
Oczywiscie nie trafiam w gusta wszystkich uzytkownikow....ale to nie jest mozliwe.
To, ze jestem dostepny (czy to na forum - choc rzadko, czy na mailu)...znaczy, ze jednak cos dla mnie ten "swiat" znaczy.
E... Mifau, ja nie atakuję personalnie tylko wyrażam swoje opinie.
I tak moją opinią jest opinia nt FC Cyberdronsa - gdzie masz w pierwszych 3 stronach wątku info od Ciebie jak to Cyberdronsy robiły krok naprzód i wszystkie te bonusy będą też dla userów starszych wersja a na ostatnich trzech stronach żal Mifaua, że on się napracowała a ludność ze starymi FC drze ryja.

I niech Cię krew nie zalewa, tylko prosze spokojnie przejdź mój tok rozumowania.

Narzekasz, że nie opłaca się zrobić softu bo wychodzi za drogo jednostkowo, że robisz to hobbystycznie i w skrócie: nie podoba sie = wypad.

Opłacalne jest to co jest produkowane masowo w tysiącach szt.
Aby wyprodukować i sprzedać tysiące szt trza dać chińczykowi szansę.

I tą szansą może być po prostu sprzedawanie chińczykowi programu i/lub zaprogramowanych procków do rozwiązania które jest popularne na rynku, lub które daje szansę na sukces.

Jak będziesz miał fajne płytki z niespotykanymi fiuczerami i pozytywne opinie na RCG (a do tego trzeba mieć ze 200 sprzedanych za granicę) to masz szansę, że "Pan Wu z Hobbykinga" wyśle email z pytaniem: wujenka zechce przysłać kilka na testy?

Jak Cyberdronsy zechcą, łatwiej jest wstawić towar na Godluckbuy, Banggood czy Aliexpress niż do HK, a wtedy jest już szansa na zorientowanie na rynku (zwłaszcza, ze wysyłkę i tak robisz od siebie).

I teraz: jest produkt interesujący dużo klientów (TX do kilku systemów z dobrymi modułami RX, hard i soft) jest szansa na rozwój.

Wujenka mówi i ma.

MZ
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Rurek pisze:1W czy też 0,5 W to już nie przelewki. Jeżeli nie chcemy mieć "na pieńku" z wszelkiej maści radioamatorami to ten eLeReS-Max MUSI przejść autoryzację u takiego fachowca , z przyrządami i doświadczeniem....
a czy jaki kolwiek inny LRS coś podobnego przechodził?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

mifau pisze:...pozwoli eleresowi konkurowac z najlepszymi linkami!
Super pewny i swietnie dzialajacy hopping...
Mifau, coś ty palił że taki marketing zapodajesz :?: :-P Ja też to chce :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

Nie czuje sie guru od w.cz w mniemaniu Rurka ale mam dostep do miernika (vswr, return loss itd.) i takie pomiary moge zrobic. Niemam niestety oscyloskopu co pociagnalby 430 (i wiecej) MHz.
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

ją potrzebuje takiego linka na dalekie loty. i chciałbym swich 0.5/1 W i nie trudno dostępny tylko taki abym w locie w googlach mógł przełączyc bez komponowania.
Awatar użytkownika
qqror
Posty: 108
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: qqror »

miś pisze:
mifau pisze:...pozwoli eleresowi konkurowac z najlepszymi linkami!
Super pewny i swietnie dzialajacy hopping...
Mifau, coś ty palił że taki marketing zapodajesz :?: :-P Ja też to chce :mrgreen:
Romek.
Nie chcesz.
Uwierz.... :mrgreen:
ODPOWIEDZ