eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jedrula pisze:jedynie dwa dni wcześniej latałem w deszczu
to jest prawdopodobna przyczyna IMHO...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Też kas sądzę tylko trochę mnie to dziwi, do środka nie mogło się nalać bo nie był w odpowiedniej pozycji, miał sporo czasu na wyschnięcie sądzę że najbardziej prawdopodobne to że woda wyparowała a na płytce została jakaś sól itp.Jak bede w chałupie to go wyciągnę i posprawdzam co nawaliło.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

Mam szybkie dwa pytania, przymierzam się do zrobienia antenki do eleresa, ma to być dipol pół falowy.
1.Wg opisu z TEJ strony przewód antenowy powinien mieć "30cm lub więcej".
I tu mam zdziwko, ja planowałem zrobić 5-7cm , tyle ile mi będzie pasowało bo co tu zrobić z 25cm nadmiarowego przewodu???

2.Jakiej grubości przewodu użyć do wykonania tych 16,4cm dwóch odcinków? Czy mogę po prostu wydłubać żyłę i oplot z przewodu antenowego i z nich zrobić te dwa odcinki?
Andrzej
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Mam zamiar zakupić forumowego eleresa. Powiedzcie mi, czy podpinając go tak jak moduł FrSky do apki z softem er9x mogę obejrzeć zasięg w obie strony na ekraniku apki?
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

cholo pisze:a ciekawe czy te, 1W moduly sa kompatybline programowo :roll:
http://www.hoperf.com/rf_fsk/fsk/RFM23BP.htm


Tak po porównaniu dataszitów przez ok 30 min wychodzi że są prawie identyczne i nawet wyprowadzenia modułów tak samo ustawione. Elektrycznie róznice są bo ten 1W to ok 0,5A może brać i min napięcie 3,3V więc prąd za duży a napięcie na styk. Zasilanie trzeba by pewnie poprwawić. Dużo tego do porównania jest więc tylko tak pobieżnie przeleciałem a poza tym nie znam się na tym.
Nie wiadomo też jak działa część radiowa bo 1W to już trochę mocy jest. Te 100 mW mocy które mamy obecnie nieźle sieje moim zdaniem sądząc po tym wbudowanym skanerze. Tak na kilka słupków szerokości około ustawionego kanału.

Czy za pomocą eLeReSa przy okazji można by dodatkowo oprócz sterowania wysyłać telemetrię prosto z kontrolera MK?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Chciałbym użyć eLeReS'a do połączenia pomiędzy aparaturą, a modułem nadawczym Dragon Link umieszczonym na statywie.
Czy odbiornik eLeReS'a, znajdujący się obok modułu DL nie będzie zatykany? Oba systemy pracują przecież w tym samym pasmie, a promieniowana moc jest spora. Wiem, że najłatwiej jest sprawdzić, ale może już ktoś to przerabiał?

Zastosowanie głowic Lawmate zmusiło mnie do znacznego odsunięcia DL'a od bazy. Na głowicach foxa nie było problemu. Filtr na wyjściu DL'a nie rozwiązuje problemu w 100%.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Jak masz eLeReSa to podłącz go do kompa i zobacz w konfiguratorze na skanerze w jakim zakresie pracuje DL, wtedy ręcznie ustaw eLeReSa na kanały które nie kolidują z DL. Do tego odbiiornik jak najdalej od DL-a i teoretycznie powinno być ok ale w praktyce trzeba to sprawdzić. Pamiętaj też że im więcej klocków tym mniejsza niezawodność całości, więc kabel może nie jest aż taki zły.
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Witajcie koledzy, niektórzy mnie już pewnie znają.

Mówię od razu, że nie przeczytałem tych 140 stron tematu bo po prostu to jest strasznie dużo...

Chciałbym w przyszłości zakupić ten eLeReS i mam w związku z tym takie pytanie, czy będzie on współpracował bez żadnych przeróbek z Futabą 8FG ? Bez przeróbek tzn. chciałbym podłączyć wtyczkę pod "trenera" i najlepiej jak by już działał :)


Poza tym, mam pytanie czy ten zestaw Video:
http://www.ebay.com/itm/15CH-Wireless-7 ... 4156d1539d


...jest w stanie zaklócić pracę omawianego w tym wątku systemu LRS ?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Będzie pracował.
Zestaw AV raczej nic nie będzie zakłócał
Lecę na nielegalu!
neo_1107
Posty: 142
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2011, 12:19
Lokalizacja: Twardogóra

Post autor: neo_1107 »

Malker pisze:...Chciałbym w przyszłości zakupić ten eLeReS i mam w związku z tym takie pytanie, czy będzie on współpracował bez żadnych przeróbek z Futabą 8FG ? Bez przeróbek tzn. chciałbym podłączyć wtyczkę pod "trenera" i najlepiej jak by już działał :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
mam tą aparaturę i po podłączeniu do gniazda trenera działa beż zbędnych kombinacji.
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Panowie, widzę w róznych wątkach plotki o wzmacniaczu ale nic konkretnego nie widzę, jest jakiś wątek o tym?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
pit202

Post autor: pit202 »

konkretnego wątku nie ma , kupujesz odpowiednią kostkę , robisz idiotycznie prostą płytkę i gotowe , nie musisz od razu z 2W latać , dopalenie na poziomie 200-300mW daje zauważalne efekty.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Pit badałeś to analizatorem w sensie ile syfu oprócz prawidłowej nośnej taki dinks wypuszcza w takim wykonaniu? Nie twierdzę że wypuszcza :-) ale wszyscy fachowcy od w.cz. twierdzą że tak hop-siup zrobić płytkę to będzie działać...ale jak Cię namierzą krótkofalowcy jakim syfem siejesz po całym paśmie i w ogóle eterze ;-) to Ci to strącą :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pit202

Post autor: pit202 »

niestety nie , nie mam takiego "sprzęta" , sam rzadko to używam gdyż najczęściej latam w promieniu 200-500m , a jak już dopalam do na 1/10 mocy , chyba tylko jeden raz leciałem na 2W samolotem , który teraz niestety leży rozwalony :(

jakby ktoś blisko miał taki sprzęt to mogę podjechać to sprawdzimy ew. na zlocie.
ODPOWIEDZ