RWD 5 jako platforma

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Dorobiłem się właśnie aluminiowej walizeczki po podłączeniu monitorka mam wrażenie że jest więcej zakłóceń w goglach.
Nie wiem czy jakiegoś ferydu na zasilanie nie założyć.(A może to coś da)
Za jakieś dwa może trzy tygodnie dodam filmik z lotów fpv Zamówiłem jxd 990 do nagrywania więc monitorek chyba wyrzucę z walizki.
Puki co mój rekord to 180 metrów od bazy i 78 do góry, kusi mnie do dalszego lotu lecz nie mam nagrywarki, miejsca żeby nad budynkami nie latać ani zbyt dużego doświadczenia. Pozdrawiam wszystkich.

Ps dziękuje koledze który podpowiedział zmianę obiektywu z 3.6 na 2.2mm właściwie dzięki temu latanie fpv zaczęło być możliwe :mrgreen: :lol: :-D :-) Obrazek

Porady z forum ..............bezcenne
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

mariusz1 pisze:
Ps dziękuje koledze który podpowiedział zmianę obiektywu z 3.6 na 2.2mm właściwie dzięki temu latanie fpv zaczęło być możliwe
Mariusz ja też podpowiadam Tobie zmianę obiektywu ale w telefonie :-) bo ten albo jest na maxa porysowany albo telefon łapie Tobie wilgoć i paruje :-)

Co do obiektywu w kamerce PFV nie masz za dużego rybiego oka? Ja latam na 3,6 i jakoś szersze obiektywy bardzo mi mocno zniekształcają obraz... trudniej "wyczuwam" ziemię.
Twoja walizka prosi się o jakiś większy monitor na górną część :-) Jak np u mnie

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

W sumie z obiektywem 2.2mm dobrze mi się lata może za jakiś czas zmienię na 2.8mm A i tak chciałbym kamerkę zmienić bo rewelacji nie ma, a lecąc pod słońce praktycznie nic widać.
Założyłem dławik i obraz się poprawił okazało się że jednak od regulatora siało, od wspólnego zasilania

I o to obiecany filmik nagrany xjd 990

Ostatnio zmieniony czwartek 01 mar 2012, 23:45 przez mariusz1, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

A gdzie ten obiecany filmik uciekł?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Jest już obiecany filmik... Musiałem poprzedni usunąć i przerobić bo byście mnie za muzykę zjedli
Bo podkład disco polo nie za bardzo pasował.
Dobrze że kolega do mnie zadzwonił i powiedział że bym to usuną za nim ktokolwiek to zobaczy.

Wiedz oglądajcie i oceniajcie, to dzięki wam platforma została ulotniona.

Jak oceniacie kamerkę???


Właśnie też mi się wydaje że jakoś tak mało wyraźnie, czy to kamerka do d...
W szczególności pod słońce słabo widać.

Wiem że temat był poruszany milion razy ale jeżeli jest to wina kamerki a pewnie tak jest chętnie kupie coś sprawdzonego. Ceny i kamery się często zmieniają więc nie wiem co było by warto kupić.
Jedne się grzeją i psują a niektóre są nie do zajechania.......

A może ktoś ma używaną na sprzedaż najlepiej w uk

Jeszcze dodam że w domu kamera daje dobry obraz (tak mi się wydaje) i dodając gazu obraz się nie zmienia na łące jakoś to wszystko gorzej wygląda.

:roll: A może to przez prędkość kamerka rozmazuje? po prostu nie daje rady???
Ostatnio zmieniony piątek 02 mar 2012, 15:26 przez mariusz1, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Jakieś takie rozmyte wszystko jest :-/
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Gryzło mnie że obraz to żadna rewelacja i zrobiłem test .... podłączyłem sonny bloggy hd i nagrałem obraz jxd 990 i okazało się że ta chińszczyzna nagrywa w rozdzielczości 352x 224 i nawet potrafi zepsuć obraz z kamery hd ,powiększony do 640 na 480 robi się kiła.

Moja kamera płytkowa to pewnie żadna rewelacja i pewnie przydało by się ją wymienić ale winowajcą sknocenia obrazu jest nagrywarka. kosztowała jakieś 250zł nowa i nie wiem co mam o tym myśleć.
Na razie nie mam funduszy żeby kupić coś lepszego a lepiej zainwestować w kamerkę bo nagrywarka choć żadna rewelacja to jest.

Znalazłem problem , a mianowicie można nagrywać obraz o rozdzielczości 704x448 tylko trzeba za każdym razem uruchamiać funkcje w opcji nagrywania tv in
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Drodzy forumowicze napiszcie mi proszę czy warto tą kamerkę kupić do użytku fpv i czy mogę w niej zmieć obiektyw na mój 2.2mm
Czy obraz będzie wyraźny lecąc pod słońce.

http://www.ebay.co.uk/itm/600TVL-D-WDR- ... 3cbb292e4e
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

kupiłem nową kamerkę 600lini i nie mogłem się powstrzymać żeby się nie pochwalić :lol: wydaje mi się że obraz jest w końcu ok.


Trochę wiało więc nie latałem zbyt daleko
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

A i chciałem się pochwalić bo sony bloggy do es założyłem..... widoczki są z 200m a i latałem 440metrów od siebie a jakoś w hd tego nie widać.
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Ratunku
Na pewno używacie fy 30a i mam pewien problem z tym stabilizatorem mianowicie przy włączonych żyroskopach lata się wspaniale lecz jeżeli włączę trzymaj pozycje leć poziomo, jak zwał tak zwał to easy star skręca mi w prawo , lub nos podrywa , a nie mam już siły z tym walczyć ale fajnie by było jakby działało.
Ustawianie pozycji neutralnej coś słabo działa , już nie mam siły z tym walczyć.
Jeszcze dodam że nie mam lotek może to jest przyczyna????

Zamówiłem już fy 31ap i jak będzie tak samo działać to się chyba załamie :cry:
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

mariusz1 pisze:nagrałem obraz jxd 990 i okazało się że ta chińszczyzna nagrywa w rozdzielczości 352x 224 i nawet potrafi zepsuć obraz z kamery hd ,powiększony do 640 na 480 robi się kiła
Chcę właśnie zakupić jako backup JXD990 i wyczytałem, ze każdorazowo po uruchomienu trzeba ustawiać rozdzielczość nagrywania bo się resetuje po wyłączeniu do domyślnej najniższej.
Ogólnie jesteś zadowolony z tej nagrywajki?
(nie zawiesza się przy utracie sygnału video lub dużych zakłóceniach?, nie łapie BS?)
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Póki co latałem i latam do 800-set metrów z lavmate 1w bo się bałem dalej a z takim palnikiem to przy takim dystansie to zakłóceń żadnych raczej nie mam (tylko chwilowe jak przelatuje nad bazą).
-Z nagrywarki jestem zadowolony, to że trzeba rozdzielczość zmieniać to mi aż tak nie przeszkadza w końcu jest to jedno z tańszych rozwiązań nagrywania obrazu.
Nie mam porównania z innymi nagrywajkami ale osobiście jestem zadowolony w miarę małe lekkie poręczne urządzenie niestety bez dotykowego wyświetlacza.


na tym filmiku widać jakieś zakłócenia ale na innych filmikach tego raczej nie ma.
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Dzięki za info.
A jak tam z niebieskim ekranem czy przerywaniem zapisywnia przy braku sygnału video?
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Jeszcze nigdy mi nie przerwało nagrywania.
ODPOWIEDZ