Polskie Forum FPV
https://rc-fpv.pl/

Eachine trashcan zero reakcji po podłączeniu baterii
https://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=47756
Strona 1 z 1

Autor:  kiu86 [ sobota 16 sty 2021, 16:53 ]
Tytuł:  Eachine trashcan zero reakcji po podłączeniu baterii

Chciałem dzisiaj sobie polatać po domu Eachine Trashcan 75mm. Naładowałem pakiety liHV 2s. Podłączyłem pierwszą baterie wszystko działało jak należy dron świetnie latał prawidłowo reagował na każdy ruch drążka. Po około 3,5 minutowym locie normalnie wylądowałem i odłączyłem baterie po czym sprawdziłem temperaturę silników czy nie są za ciepłe. Były chłodne więc postanowiłem podłączyć druga baterię i latać dalej. Niestety nie wiem czemu ale dron w ogóle nie zareagował - zero zaświecenia jakiejkolwiek diody czy dźwięku. Postanowiłem sprawdzić czy dron zareaguje na podłączenie do betaflight. Zdziwiłem się, gdyż dron normalnie łączy się przez USB z betaflight reaguje na każdy ruch drona itp. Co ciekawe po podłączeniu baterii właściwie pokazuje napięcie pakietu jednak po odłączeniu przewodu USB dron "umiera" wszystkie diody gasną zero oznak, że jest podłączona bateria. Czy jest szansa na ożywienie drona czy w rachubę wchodzi tylko wymiana kontrolera lotu (CRAZYBEEF4FR)? Na kontrolerze lotu nie widać żadnych oznak aby coś było uszkodzone.

Edit:

Prawdopodobnie mam problem taki sam jak opisany w tym filmie

Autor:  kiu86 [ wtorek 19 sty 2021, 17:22 ]
Tytuł:  Re: Eachine trashcan zero reakcji po podłączeniu baterii

Po przylutowaniu Matek Micro BEC 6-30V dron ożył :D co prawda nie działają diody (podłączyłem 5V i mase do wyjścia na diody bo tak było mi najłatwiej) nie wiem czy to jest przyczyną, że nie działają ledy ale nie jest do ważne. Liczy się tylko to, że dron ożył i lata jak wcześniej.Edit:
przyjrzałem się dokładnie dronowi pociągnąłem za wszystkie przewody od ledów i okazało mi się, że plus w trakcie naprawy się odlutował nie było tego widać na pierwszy rzut oka). Przylutowałem czerwony przewód od ledów i teraz wszystko działa jak należy włącznie z ledami.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/