Xiaomi FIMI A3

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

BAss25
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 28 sty 2020, 16:20
Lokalizacja: Krakow

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: BAss25 »

Witam.
Czy można wyładować tak baterie podczas lotu że dron po prostu spadnie? Czy fimi ma jakieś zabezpieczenia, że kiedy bateria jest już w złym stanie to dron samoczynnie wyląduje? Na razie widziałem tylko monity żeby szybko lądować bo bat jest słaba. Zaczyna pojawiać się to gdzieś przy 10.9 V więc nie wiem czy to już tak naprawdę jest niebezpiecznie. Jakie macie z tym doświadczenie?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Czy można wyładować tak baterie podczas lotu że dron po prostu spadnie?

Tak.
________________
Cobra
BAss25
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 28 sty 2020, 16:20
Lokalizacja: Krakow

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: BAss25 »

cobra pisze:
Czy można wyładować tak baterie podczas lotu że dron po prostu spadnie?

Tak.
Czyli nie ma zadnego zabezpieczenia?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

No jest - myślenie operatora. Pod warunkiem, że jest włączone.
________________
Cobra
BAss25
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 28 sty 2020, 16:20
Lokalizacja: Krakow

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: BAss25 »

cobra pisze:No jest - myślenie operatora. Pod warunkiem, że jest włączone.
To przy jakim napieciu dron spadnie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: hornet2 »

Jeżeli jest to aku 3S to pomiędzy 10 a 9V . No chyba że jeśli bateria jest do d..py to może to nastąpić znacznie wcześniej . Dron nie posiada systemu ostrzegania o niskim napięciu aku ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
BAss25
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 28 sty 2020, 16:20
Lokalizacja: Krakow

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: BAss25 »

hornet2 pisze:Jeżeli jest to aku 3S to pomiędzy 10 a 9V . No chyba że jeśli bateria jest do d..py to może to nastąpić znacznie wcześniej . Dron nie posiada systemu ostrzegania o niskim napięciu aku ?
Pojawia sie informacja o niskim napieciu ale tak jak pisalem pojawia sie juz przy 10,9 - 10,8V i wydaje mi sie ze to troche za szybko

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Verid »

Alert pojawia się wcześniej żebyś miał szansę zareagować. Na co ci alert jak kopter już leci tylko w jednym kierunku - do gleby?
A krzywa rozładowania lipo nie jest liniowa więc tym bardziej musisz reagować z wyprzedzeniem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Akku wszystkie moje pięć sztuk zaliczyły malfunction, znany od dawna w świecie A3. Bateria od 11V do ZERA wyładowuje się w ciągu pięciu- ośmiu sekund. Małe szanse na wylądowanie :-)

Tak więc jak się po kilku/nastu dniach wznawia sięlatanie to bezpiecznie jest powisieć na danej baterii metr nad ziemią i patrzeć na woltarz. Gdy po starcie z full naładowaną baterią po kilkunastu sekundach robi się 11V to bateria do kosza bo po kilkunastu następnych sekundach dron SPADA. Nie ląduje z automatu mimo że ma wbudowane mechanizmy ale z braku soku nie ma jak i leci jak cegła :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
BAss25
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 28 sty 2020, 16:20
Lokalizacja: Krakow

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: BAss25 »

Rurek pisze:Akku wszystkie moje pięć sztuk zaliczyły malfunction, znany od dawna w świecie A3. Bateria od 11V do ZERA wyładowuje się w ciągu pięciu- ośmiu sekund. Małe szanse na wylądowanie :-)

Tak więc jak się po kilku/nastu dniach wznawia sięlatanie to bezpiecznie jest powisieć na danej baterii metr nad ziemią i patrzeć na woltarz. Gdy po starcie z full naładowaną baterią po kilkunastu sekundach robi się 11V to bateria do kosza bo po kilkunastu następnych sekundach dron SPADA. Nie ląduje z automatu mimo że ma wbudowane mechanizmy ale z braku soku nie ma jak i leci jak cegła :-)
Czym ladujesz te baterie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

BAss25 pisze:...Czym ladujesz te baterie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Wszystko jest na poprzednich stronach, cała historia moich dociekań jak czym i po co ładować.
Ostatnio używam albo Imax B6mini albo Turnigy Reaktor 200W.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Gruchi
Posty: 35
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 07:32

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Gruchi »

Witajcie, z góry przepraszam że odkopuje tak stary temat jednak nie chce zakładać nowego ponieważ moje pytanie tyczy się ładowarki którą chciałbym dokupić do Fimi A3 ? Otóż znalazłem taką oto ładowarkę https://gearpro.pl/product-pol-1223-Lad ... e_shopping i wg. Opisu wydaje się ok jednak chciałbym poznać wasze zdanie, być może mieliście z nią styczność. Czy ta ładowarka będzie ładować lepiej od tej w zestawie a przy tym co najważniejsze nie uszkodzi baterii ?

Pozdrawiam
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: kiu86 »

Zainwestuj lepiej i kup od razu cośl epszego np. ImaxB6 lub Turnigy Accucell 6 do tego zasilacz np. od laptopa. Oprócz fimiego przyda Ci się w przyszłości w modelarstwie lub do podładowania akumulatora w samochodzie :P
Gruchi
Posty: 35
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 07:32

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Gruchi »

Wybrałem jednak tą ładowarkę o której wspominałem powyżej, doszedłem do wniosku że wystarczy mi w zupełności a jak bardziej Zagłębie się w temat to ja wymienię ;) Napisałem też do Fimi maila odnośnie błędów w tłumaczeniu komunikatów. Np. system przegrzany - komunikat który mamy przed startem i informacja o rozładowanej baterii kontrolera gdy chodzi o baterię drona tak naprawdę. Nie wiem czy ktoś już do nich pisał w tej sprawie - w każdym bądź razie moim zdaniem te błędy są niedopuszczalne i powinny zostać poprawione. Na tą chwilę poprosili o zdjęcie z firmware aparatury, filmik odnośnie komunikatu z baterią, numer seryjny drona oraz screenshot z potwierdzenia płatności za drona. Zobaczymy co odpiszą bo dostali wszystko :)

Edit:

Po bardzo długiej i ciężkiej korespondencji z FIMI, ciężkiej bo chcieli wszystko, filmy, zdjęcia drona - dokładne z każdej strony i każdej śrubki, fakturę za drona, pliki z czarnej skrzynki drona itp. itd

Odnośnie tłumaczenia oni nie widzą żadnych problemów - jeśli na aparaturze otrzymujemy informację o słabej baterii kontrolera to chodzi o drona tak to jest i według nich wszystko jest w porządku. Ja się osobiście już poddaje :-/
tolkos
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 17:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: tolkos »

Jako że jestem tu nowy chciałem się przywitać, a więc Witam wszystkich.
Jakiś czas temu zakupiłem A3 i mam pewien problem z kamerą, i chciałem Was podpytać czy ktoś się spotkał z takim problemem - mianowicie wszystkie wykonane zdjęcia czy kręcone filmy są mocno prześwietlone na środku a tym samym środkowa część zdjęć czy filmów ma zupełnie inną barwę niż boczne części kadru. Próby zmian ustawienia kontrastu nie dają żadnego skutku a w przypadku zmian nasycenia na większe problem jest jeszcze bardziej widoczny, natomiast przy zejściu w dół efekt prześwietlenia jest nieco słabszy ale tym samym zdjęcie jest prawie biało-czarne... Co ciekawe przy zmianie ustawień ISO i Migawki innych niż Auto zdjęcia są zapisywane ale z jakimś błędem bo nie można ich otworzyć i mają tylko 200Kb. Będę wdzięczny za wskazówki.
Załączniki
IMG_20210320_104226_0004.jpg
IMG_20210320_104226_0004.jpg (589.33 KiB) Przejrzano 1703 razy
foto
foto
IMG_20210318_151655_0013.jpg (585.7 KiB) Przejrzano 1703 razy
ODPOWIEDZ