Xiaomi FIMI A3

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

handrew
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2019, 21:53

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: handrew »

Witam. Tez mam Fimi a3 i.. tez padły mi wszystkie 3 baterie. Opisane w tym watku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=31&t=46811. Mam 3 ładowarki,- oryginalną , URUAwa i Imaxa b6. Dzis po naładowaniu imaxem w trybie balans postanowiłem zrobić kolejny test. Bateria po włożeniu i odpaleniu drona pokazuje na aparaturze 12,4-12,3 v. Zaraz po starcie spada skokiem do 11,5 po 30 sek 11,1 następne kilkanaście sekund i jest 10,8 (ok min do półtora po starcie. Po około następnej minucie (2,5 min po starcie zaczyna mrugać słaba bateria, nastepne 30 sek i juz pika. napięcie cały czas 10,8- 10,7. Jeszcze 30 sek (3 min po starcie) włącza auto loding ale nie pozwalam mu siasc ciagle go podnoszac na 2metry nad ziemia. I tu ciekawostka- potrafi tak próbować siąść nawet przez 6 kolejnych minut ciagle z napieciem ok 10,8- 10,7v. Potem napięcie spada juz sinusoidalnie czli w kilka nascie sek spada do 10,1 przy ktorym pozwalam mu lądować. swoja droga ciekawe dlaczego przy tym samym napieciu 10,8 jeszcze lata, bez sygnalizacji słabej bateri a potem pika, pika z auto lądowaniem. Skąd wie kiedy ma lądować jeśli widzi ciągle te samą wartość. Powyższy opis dotyczy wszystkich 3 baterii. Wcześniej baterie ładowałem URUAwem do niby 4,35 i jakos to chodziło, baterie nie padały . Jak pisałem w w/w wątku raz zrobiłem im discharge na ok 9,6v. Potem storage i 1,5 miesiaca lezały. Po tym zaczęły sie problemy. Baterie uwazam za padnięte ale fajnie by było zrozumieć mechanizm zdechnięcia aby uniknąc kolejnych. Zamówiłem na ali kolejne 3 ale juz dmucham na zimnie i mam pytanie- myślę dokupić coś zewnętrznego- jakieś dobre lipo 3S miedzy 2200 a 3500mah ale jaką powinny miec wartość C i jakie firmy polecacie. Inna rzecz czy da sie a jesli tak to jak (hehe-rym) zmierzyć ten opór na celach zwykłym miernikiem i jaki powinien byc.
Ps. Dronik fajny tyle ze pól roku walczyłem z parowaniem kamerki a jak mi sie udało to ... padły baterie. To 2 filmiki zrobione zabawką https://www.youtube.com/watch?v=znboteWz2jI
https://www.youtube.com/watch?v=znboteWz2jI
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Na parowanie szybki przed obiektywem jest znane ostateczne rozwiązanie i to nie jest problemem.
Na rosyjskim forum pokazują loty na 4s do pół godziny. Tyle, że to taka "paztyzantka" z pakietami przyczepionymi pod brzuchem.
________________
Cobra
handrew
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2019, 21:53

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: handrew »

Ok. Wole partyzantkę niz kupno nowych lipo co 20 lądowań. ja pozostane przy 3S, ale pozostaje pytanie- jaka pojemność, ile C i jaki producent
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Ogniwa jak najtwardzsze. A3 bierze coś w okolicy 6,5 A, więc nie w C tu problem. Zobacz, w którym miejscu charakterystyki rozładowania Lipoli jest napięcie 10,8 V (dla 3S) - tu moim zdaniem tkwi problem.
A to, że oryginalnym ogniwom wzrasta mocno rezystancja wewnętrzna, to inna sprawa.
________________
Cobra
handrew
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2019, 21:53

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: handrew »

Rozumie że trwałe nie twarde np Tatru 3000mah, ale jak niby sprawdzić te charakterystykę ? I wracam do pytania czy rezystancję poszczególnego ogniwa można zmierzyć miernikiem?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Twarde - jeśli chodzi o charaktrystykę rozładowania. Czyli o niskiej rezystancji wewnętrznej i wysokiej wydajności prądowej.

Mając woltomierz i amperomierz, oraz rezystor o odpowiedniej mocy, łatwo jest obliczyć. Prawo Ohma się kłania.
Opis w linku:
http://uczymy.edu.pl/wp/blog/2017/10/15 ... niw-18650/
________________
Cobra
handrew
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2019, 21:53

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: handrew »

Fajnie że pomagasz ale trochę to w stylu jaki se kupić samochód ? - najlepiej czerwony Dodam jeszcze że wszystkie 3 baterie po tych rozładowaniach do 10,1v podłączone po 3 godz do imaxa pokazały 11,3v . Wiem że napięcie po rozładowaniu rośnie ale bez jaj.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Podajesz napięcie pod obciążeniem, a potem bez obciążenia. A3 ma prąd w zawisie koło 6 A.
11,3 V - 10,1 V = 1,2 V
R = 1,2 V / 6 A = 200 m Ω, czyli ok. 66 m Ω na celę. W rzeczywistości pewnie mniejszy opór wewnętrzny.

Wiem, że to z grubsza, ale włącz myślenie (z jajami, czy bez)!

P.S.
U mnie nowe miały ok. 10 - 12 m Ω na celę, a teraz ponad 30.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

handrew pisze:Fajnie że pomagasz ale trochę to w stylu jaki se kupić samochód ? - najlepiej czerwony Dodam jeszcze że wszystkie 3 baterie po tych rozładowaniach do 10,1v podłączone po 3 godz do imaxa pokazały 11,3v . Wiem że napięcie po rozładowaniu rośnie ale bez jaj.
Jeśli masz Imaxa B6 V2 (lub mini) to jest w nim opcja pomiaru rezystancji wewnętrznej każdej z cel.
Ładowanie URUAWem do 4,35/celę załatwiło Twoje baterie.
Ładujemy do 4,25 maximum i ani kropelki więcej. Jest to w tym wątku przecież :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
glider33
Posty: 5
Rejestracja: sobota 21 gru 2019, 12:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: glider33 »

Witam wszystkich,

trafiłem do Was trochę przypadkiem bo przed zakupem pierwszego drona szukałem trochę informacji w necie ;) Ostatecznie wybór padł na Xiaomi Fimi A3, którego mam od kilku dni. Moja przygoda z lotnictwem zaczęła się około 20 lat temu, a było to szybownictwo, także jakieś pojęcie o lataniu mam...może nie koniecznie o lataniu modelami zdalnie sterowanymi :) Ale do rzeczy. Przeczytałem cały wątek o Fimi A3 oraz instrukcję obsługi drona i mam do Was kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:

1. Po włączeniu drona, z później aparatury sterującej, zawsze na wyświetlaczu pojawia się komunikat "System przegrzany...", który znika po około 30 sekundach, Czy to normalne ? Oczywiście bateria i dron w temperaturze pokojowej. Później już ten komunikat się nie pojawia.

2. Czy u Was też po włączeniu drona na dworze, trzeba czekać około 2-3 minut na prawidłowy sygnał GPS ?

3. Posiadam ładowarkę modelarską Redox Alpha V2. Czy można ją wykorzystać do ładowania baterii Fimi A3 ? Jak podłączam kabel bateria-złącze balancera ładowarki, ustawiam opcję ładowania LiPO BALANCE 3S, to ładowarka wyrzuca błąd CONNECTION BRAKE. Czy trzeba jakoś przerobić kabel żeby ładować baterie Fimi A3 tą ładowarką ?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: rika2017 »

Komunikat normalny, gps raczej szybciej łapie ale to zależne będzie od miejsca. Musisz dorobić wtyczkę dla złącza dla balansera

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
glider33
Posty: 5
Rejestracja: sobota 21 gru 2019, 12:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: glider33 »

rika2017 pisze:Musisz dorobić wtyczkę dla złącza dla balansera
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. A poratujesz schematem takiej wtyczki ?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: rika2017 »

Proszę ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
glider33
Posty: 5
Rejestracja: sobota 21 gru 2019, 12:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: glider33 »

Dzięki. Czyli jak dobrze rozumiem oprócz połączenia balancer ładowarki - bateria fimi, muszę podłączyć do baterii ładowanie pakietu ze złącza OUTPUT (wtyki bananowe) w ładowarce REDOX ?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: rika2017 »

Tu masz Obrazek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ