HUBSAN ZINO

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Dronem można normalnie latać ale zablokowany jest dostęp do funkcji lotu po punktach i okrążania wybranego punktu . Z tym "toiled bowl" miałem problem z jednym z poprzednich dronów z Bayangtoys X21 .
Ostatnio zmieniony sobota 14 gru 2019, 11:04 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Same problemy z tym Zino. Gdybym przed kupnem znalazł to forum na Facebook to raczej bym go nie kupil

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

JAKOOR pisze:Same problemy z tym Zino. Gdybym przed kupnem znalazł to forum na Facebook to raczej bym go nie kupil

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Żeby to wiedział że zaraz wypuszczą Zino 2 to by się wstrzymał z kupnem Zino H117S . Tylko 6 stów różnicy w cenie . Zino 2 jest całkiem inny niż zwykły Zino . Lepszy gimbal , lepsza kamera i zapewne lepszy GPS . Ale jeszcze żadnej recenzji o nim nie ma . Na razie Gearbest prowadzi przedsprzedaż na styczeń przyszłego roku .

Swoim jeszcze nie latałem .Załączona instrukcja obsługi to jakiś śmiech na sali . Trzeba było się posiłkować zagranicznymi forami i filmami na YT . W pracy w kanciapie przypadkowo odpaliłem silniki , niechcący na telefonie nacisnąłem palcem ikonkę autostartu . Spanikowałem że dron zaraz wystrzeli w sufit ! A on tylko delikatnie się uniósł do góry tak że mogłem go złapać od spodu ręką i wyłączyć silniki . ;-)

Jakie masz wgrane oprogramowanie sterujące dronem ( flight control firmware version ) Zino_FC_V1.2.05 ?
Był zgłaszany problem z tym "toiled bowl " i w następnych wersjach oprogramowania mieli to usunąć .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Właśnie straciłem drona!!!!! Coś mu [odbiło] i przestał reagować na sterowanie. Nie zadziałał powrót do domu!!! Dwie godziny szukania w tym godzina w deszczu i niestety. Po dronie

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

[MOD - rozumiem frustrację po stracie latadła ale pkt.12 regulaminu nadal obowiązuje]
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

JAKOOR pisze:Właśnie straciłem drona!!!!! Coś mu [odbiło] i przestał reagować na sterowanie. Nie zadziałał powrót do domu!!! Dwie godziny szukania w tym godzina w deszczu i niestety. Po dronie

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

[MOD - rozumiem frustrację po stracie latadła ale pkt.12 regulaminu nadal obowiązuje]
Współczuję straty drona bo grosze nie kosztował . Teoretycznie po utracie zasięgu albo niskiego stanu napięcia aku powinien powrócić do miejsca startu . W najgorszym przypadku sam wylądować . Prawdopodobnie ma on w oprogramowaniu ograniczenie wysokości do 500m i odległości do 1000m . Nie wiem jak to jest w praktyce ? Czy dolatuje do tego 1km i się zatrzymuje pomimo popychania lewego drąga do przodu ? Czy tylko wyłącza się wizja ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Chyba automatycznie wraca po tym kilometrze.Jest jeszcze szansa że go znajdę bo udało mi się ustalić jego ostatnia pozycję z zapisu lotu i namierzyć ja w mapach Google. Tylko nie wiem czy będzie jeszcze działał bo ostro padało. A najdziwniejsze jest to że aparatura ciągle się łączy z dronem. Myślę że to właśnie aparatura nawalila

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

A tutaj jak było ? Było potwierdzenie sparowania ? Ja z tym właśnie miałem problem . Ale po wielu bojach w końcu jakoś mi się udało .

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Ja połączenia Wi-Fi używałem tylko do przesyłania wideo i zdjęć z drona do tableta

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

To co pokazałem na zdjęciu to jest połączenie drona z nadajnikiem (apką ) by móc sterować dronem . Po połączeniu musi się wyświetlać coś takiego :

Obrazek

Brak połączenia :

Obrazek

Na wszelki wypadek włączam w telefonie tryb samolotowy . W Transmitter connection musi być włączone WiFi nie Bluetooth .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Ja włączyłem się przez kabel przez debugowanie USB. Bez wifi

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Ja też mam połączony smartfon z apką po kablu . Ale to chodzi o połączenie drona z apką .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

No dron łączy się z aparatura a ta przez kabel z telefonem.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Trudno jest teraz określić co mogło pójść nie tak ? Skoro udało Ci się "odpalić" silniki to dron musiał być połączony z apką . Nie wiadomo czy był sygnał połączenia drona z apką ?
Ostatnio zmieniony sobota 14 gru 2019, 22:28 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

już wcześniej dwa razy latałem i było ok. Nie licząc toilet bowl. Poprzednio odlecialem na 200 m i 80 wysokości.

Edytuj posty!

A poza tym jak podlaczalem kabel to apka sama się uruchamiala

Edytuj posty!

I to za każdym razem tak włączasz drona? To nie tak powinno wygladac. Po pierwsze to widzę że raczej nie jesteś zalogowany do aplikacji. Jak nie zalogujesz się to nie będziesz miał zapisów z lotów.po zalogowaniu nie będziesz musiał za każdym razem po włączeniu aplikacji zaznaczać pola.Po drugie nie masz włączonego DEBUGOWANIA USB. Po włączeniu debugowania aplikacja sama się uruchamia po podłączeniu kontrolera i dron sam się łączy z telefonem. Czasami trzeba chwilę odczekać. Robi się tak. Włączasz kontroler potem dron a na koniec podłączasz telefon.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Miałeś włączoną funkcję autopowrotu więc sterowanie dronem było niemożliwe . Dlaczego zamiast powrócić do miejsca startu postanowił odlecieć do swego producenta ? Na to wygląda że mógł zaszwankować GPS bądź magnetometr ? Może przy starcie nie zapamiętał sobie dobrze miejsca startu ? Można sobie teraz gdybać .

Edytuj posty!
JAKOOR pisze:I to za każdym razem tak włączasz drona? To nie tak powinno wygladac. Po pierwsze to widzę że raczej nie jesteś zalogowany do aplikacji. Jak nie zalogujesz się to nie będziesz miał zapisów z lotów.po zalogowaniu nie będziesz musiał za każdym razem po włączeniu aplikacji zaznaczać pola.Po drugie nie masz włączonego DEBUGOWANIA USB. Po włączeniu debugowania aplikacja sama się uruchamia po podłączeniu kontrolera i dron sam się łączy z telefonem. Czasami trzeba chwilę odczekać. Robi się tak. Włączasz kontroler potem dron a na koniec podłączasz telefon.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Problem w tym że w żaden sposób nie mogę się zalogować do tej aplikacji .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ