Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

tommyleejones pisze:Osiągnąłem ponad 2 kilometry w Szczawnicy. 2 Kilometry z poziomie. Zmierzone bo z miejsca w którym stałem z kontrolerem jest do bacówki (gdzie doleciałem) 2 kilometry. Bebop nie stracił zasięgu :D
Video, or it didn't happen...
lukassmok
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 08 cze 2015, 13:18

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: lukassmok »

Witam kolegów jestem tutaj nowy , tak że jeszcze nie wiem dokładnie co i jak. Odnośnie Parrot Bebop bo tez takowego posiadam wraz ze skykontrolerem. Kolego piszesz ze 2 km osiągnąłeś bez problemu powiedz na jakiej wysokości leciałeś i jak masz ustawione polske czy inny kraj i jak ustawić jaką częstotliwość bo zbytnio nie wiem czy 2,4 ghz czy 5,8. Dzieki z góry oraz proszę o zrozumienie. Ps teraz kupuje mały tv z wejsciem hdmi bo ostatnio jak latalem to tel mi sie zagotowal i wylaczal bo bylo kolo 30 stopni na zewnatrz :)
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowapoczta1989 »

Czy w aplikacji jest wyświetlana wysokość na jakiej znajduje się dron i prędkość?
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

Jest wysokość, prędkość i odległość od drona.
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowapoczta1989 »

A czy są jakieś opóźnienia w sterowaniu dronem ? I czy można podczas nagrywania filmu robić zdjęcia??
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

Lekkie opóźnienie pojawia się przy większym dystansie, ale ja steruję iPadem, więc nie wiem, jak jest ze Skycontrollerem.
Zdjęcia robić można, ale są w formie rybiego oka - obiektyw obejmuje 180 stopni, przez co u góry, na dole z lewej i z prawej są wyraźne zakrzywienia. Można też zrobić zdjęcie tego, co aktualnie nagrywa (format 16/9), ale wtedy rozdzielczości wynosi 1920x1080, a nie 14 megapikseli.
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowapoczta1989 »

Możesz jakieś zdjęcie podesłać w formacie .raw?? A na jaka odległość udaje Ci się latać na Wifi??
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

Moje wrażenia opisałem na pierwszej stronie tematu.
A tu masz link do zdjęć, jakie robi. Akurat na kompie nie mam żadnych.
http://www.parrot.com/pl/gallery/bebop-drone-users/
DrezDeck
Posty: 4
Rejestracja: środa 29 kwie 2015, 16:45

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: DrezDeck »

Witam.
Podzielę się swoimi doświadczeniami. Owszem planu lotu nie ma, teoretycznie powinno się w miejscu latania podłączyć do internetu i zrobić preload map aby uaktualnić obszar w którym będziemy latać. Potem trzeba się połączyć z dronem i pojawi się opcja FLight Plan. Guzik - nie pojawia się. Zaciekawiło mnie to co piszecie o przestawieniu kraju na USA - muszę przetestować. Ja osiągnąłem pułap ponad 150 metrów ( wskazania oprogramowania ). Tryb FPV - no cóż, miałem przestoje na kilka sekund. CO do powrotu po utracie połączenia , owszem bebop ma taką funkcję ( chyba - było tak daleko że nie wiem czy to on wrócił czy też uzyskałem połączenie dzięki temu że podszedłem kilkanaście metrów bliżej ). Posiadam wersję bez kontrolera i do sterowania używam Ipada, po paru treningach da się do tego przywyknąć i w trybie używania żyroskopu jako przepustnicy lata się całkiem fajnie. CO do baterii znalazłem taki film - https://www.youtube.com/watch?v=M8JFPVtUqG4 , gdzie ten człowiek twierdzi że lata 37 minut - trzeba dodać że po pokoju w miejscu więc na powietrzu to będzie pewnie poniżej 30. Wygląda , jak wygląda ale skoro lata to chyba warto. będę testować
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

DrezDeck pisze:człowiek twierdzi że lata 37 minut
17 minut
DrezDeck
Posty: 4
Rejestracja: środa 29 kwie 2015, 16:45

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: DrezDeck »

Tak, 17 pomyłka
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowapoczta1989 »

Jak należy ustawić w aplikacji aby pokazywało odległość od drona bo mi cały czas pokazuje 0
Mam połączone przez Skycontroller i mi nie wyświetla. Może ktoś ma porady co trzeba poustawiać w aplikacji. Od dzisiaj testuje drona.
Jobdzik
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 21:14

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Jobdzik »

Kupiłem dziś bebopa w mediamarkt i po powrocie do domu i włączeniu go żadne urządzenie go nie widziało. Sprawdzałem na 3 smart fonach i na tablecie. Wróciłem z nim do marketu i usłyszałem od pana specjalisty że parrot to firma raczej kiepska i wszystkie ich drony mają problemy z łącznością i w ogóle współpracą z androidem. Dodam, że jak zobaczył pudełko i drona w środku to po usłyszeniu mojej reklamacji, że nie widzi go telefon zaczął się śmiać i mówić coś że na bluetooth to jest i nie ma wi-fi. Powiedziałem żeby sprawdził i przyznał mi rację. Dlatego chciałem zasięgnąć informacji od was. Czy parrot bebop jest wadliwym urządzeniem i kupowanie go to strata pieniędzy?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

Jobdzik pisze:Kupiłem dziś bebopa w mediamarkt i po powrocie do domu i włączeniu go żadne urządzenie go nie widziało. Sprawdzałem na 3 smart fonach i na tablecie. Wróciłem z nim do marketu i usłyszałem od pana specjalisty że parrot to firma raczej kiepska i wszystkie ich drony mają problemy z łącznością i w ogóle współpracą z androidem. Dodam, że jak zobaczył pudełko i drona w środku to po usłyszeniu mojej reklamacji, że nie widzi go telefon zaczął się śmiać i mówić coś że na bluetooth to jest i nie ma wi-fi. Powiedziałem żeby sprawdził i przyznał mi rację. Dlatego chciałem zasięgnąć informacji od was. Czy parrot bebop jest wadliwym urządzeniem i kupowanie go to strata pieniędzy?
Wadliwy w tej calej historii jest co najwyzej sprzedawca, nastepnym razem popros o rozmowe z kims kompetentnym.

Pewnie ktos sie bawil w sklepie i przestawil pasmo WiFi na 5GHz. W instrukcji znajdziesz informacje jak to zmienic. Mozliwe tez ze ktos zmienil nazwe WiFi na inna niz domyslna.
Jobdzik
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 21:14

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Jobdzik »

Jade jutro do innego marketu i tyle. Dzieki za info bo juz zaczynalem sie zastanawiac nad czyms innym ale w tej cenie 2099zl to chyba najlepsza opcja
ODPOWIEDZ