Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Reinemar_von_wro
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 30 sty 2020, 18:11
Lokalizacja: Wroclaw

Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: Reinemar_von_wro »

Hej,
Niniejszym przedstawiam moj 1 build. Celem byl dron fpv klasy 250, z przeznaczeniem do freestyle z mozliwoscia rozbudowy po zmianie ramion i silnikow do 7" cruiser/LR (miedzy innymi z tad wybor ramy). Soft na ktorym hmm "latam" to Inav 2.4 .Jako poczatkujacy w temacie prosze o wyrozumialosc :) Ponizej zasadnicze komponenty:
Rama TBS Source One V3 5inch
ESC 4in1 T-Motor F55A PROII 55A
Silniki Emax ECO Series 2306 2400KV
FC Matek F722-SE
FPV cam RunCam Micro Eagle
VTX Eachine TX805
FPV antena Foxeer 5.8G Lollipop 3
GPS Matek M8Q-5883
Pakiety AHTECH Infinity 1500mah 100C-200C 4S1P
Załączniki
8.jpg
8.jpg (347.32 KiB) Przejrzano 4867 razy
5.jpg
5.jpg (253.82 KiB) Przejrzano 4867 razy
1.jpg
1.jpg (122.54 KiB) Przejrzano 4867 razy
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: pma_ »

No i piknie, teraz jeszcze dołóż gopro i będziesz co latać.
Jeśli freestyle to GPS nie jest ci potrzebny w sumie.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:Jeśli freestyle to GPS nie jest ci potrzebny w sumie.
Nie zaszkodzi, a moze sie przydac gdyby zaginal.
Reinemar_von_wro
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 30 sty 2020, 18:11
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: Reinemar_von_wro »

Jak wspomnialem - latam na Inavie wiec gps + magnetometr jest konieczny. Angle mode pod jednym palcem i RTH pod drugim :D. Mam jeszcze maluszka eachine cinecan, tu juz mniej stresu wiec BF i acro ;). Jedno wiem na pewno - jeszcze duuuuzo lotow zanim na tym 5" inch wykonam jakis przyzwoity lot freestyle. No ale przeciez nauka latania to tez fun :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: pma_ »

W BF też masz angle, też ma rescue mode (to nie jest RTH ale zawsze coś)
Do tego iNav działa bez gps/mag jak dobrze kojarzę.

Ale to nie powód, że zmieniać fw :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Reinemar_von_wro
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 30 sty 2020, 18:11
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: Reinemar_von_wro »

Powiem Ci ze zaczalem od BF. Jak juz przebrnalem przez budowe tak zeby mialo to jakies rece i skrzydla, konfiguracje BF na podstawie internetow, to udalem sie na swoj 1 lot. Na szczescie obok mam orlika z ta gumowa nawierzchnia, ale i tak pare solidnych katastrof zaliczylem. Wiadomo - 1 raz, 2 raz ... 10 raz. Ok kupilem sobie sima - DRL i Liftoff, polatalem, znowu powoli i nisko na BF. Za cholere nie bylem w stanie opanowac drona i nie mowie tu o acro ale o angle i zadaniach typu start i lot po kwadracie/okregu. Uznalem ze potrzebuje wiecej przestrzeni bo to oznacza wiecej czasu na manewry - pole Tescia :D. Roznica byla taka, ze teraz dalej musialem chodzic po drona po kraksie. To serio bylo deprymujace, co lot to porazka i zero progressu. Zmienilem soft na Inav - tak jak bym mial innego drona. W miedzyczasie doksztalcilem sie w zakresie PID i co wazniejsze Rates (moim zdaniem to 1 rzecz o ktorej świeżak powinien sie dowiedziec, rowniez w simach). Na Inav w koncu czuje ze kontroluje sytuacje - ok mistrzem fpv nie jestem, ale lece tam gdzie planuje i tak sobie powoli podnosze skilla, z bezpiecznikiem RTH pod reka. Wiem juz ze BF jest stworzony dla wymiataczy do racingu i tak jest zoptymalizowany. Inav moim zdaniem robi robote do nauki - i to jeszcze z obnizonymi rates ktore sobie potem zwiekszasz w miare rozwoju skilla.
BTW: RTH dzisiaj uratowalo mi tego 5 calowego gnojka. Konkretnie to latalem sobie moim maluchem, potem przesiadlem sie na 5cali i po starcie 20m odemnie gogle zgubily obraz. Nie ze problem vtx - dla mnie wyglada jak problem z odbiornikiem w goglach - nie wazne, wazne ze zero wizji w goglach. W tym czasie dron juz byl kaaawal drogi odemnie nad totalnie zarosnientym polem. Jeden ruch palcem i za pare minut dron wyladowal w miejscu startu.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: pma_ »

Jak ci pasuje iNav to nim lataj :)
BF tak samo da się ustawić jak iNav więc raczej tu miałeś problem.
W angle nie lataj bo będziesz miał złe nawyki.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Reinemar_von_wro
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 30 sty 2020, 18:11
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Moj pierwszy build: 5inch freestyle

Post autor: Reinemar_von_wro »

Jestes bardziej doswiadczony w temacie - co widze po stazu na forum :), wiec zakladam ze masz racje, ba - mnóstwo ludzi nie wie nawet co to Inav i trzyma sie BF i lata. Z tad wniosek, ze chyba ja cos nie tak robie, albo nie umiem drania skonfigurować. Inav poprostu jest dla mnie rozwiazaniem ktore pozwala mi miec jakis fun z latania. Miedzy innymi dlatego dolaczylem do forum - fajnie by bylo sie skumac z kims z wro lub okolic i tu wymienic doswiadczenia (znaczy w moim przypadku nauczyc sie czegos :) ) W kazdym razie - jak pisalem na poczatku: intersuje mnie freestyle i LR, racing raczej nie - no przynajmniej do momentu kiedy FS i LR mi sie nie znudza ale to odlegla przyszlosc :) Wiem jedno: drony diy to jest to :)

sooo excited :) dzis troszke rates podkrecilem - 1 raz :) - teraz jestem na poziomie bardzo powolnego slimaka atakujacego lisc salaty ;)
ODPOWIEDZ