Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Post autor: Dabalwwy »

Witam
Przymierzam się do złożenia pierwszego drona wyścigowego. Prośba o weryfikacje gratów:

Rama: Rooster 230
Fc: Diatone Mamba F722S i ESC 506 50A
Silnik: T-silnik F40 III 2306 2400KV lub Emax ECO 2306 2400KV
Transmiter FPV: RUSH VTX TANK
Kamera: RunCam Racer 2
Śmigła: DALPROP T5045C Cyclone
Odbiornik: FrSky XM Plus Ultra
Antena: Foxeer Lollipop 3
Aparatura: Taranis Q X7



Zastanawiam się nad rama ale zależy mi na czymś o podobnym wyglądzie. Latane ma być na 3s ale rozważam tez 4s . Nie jestem tez pewien co do silników
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Post autor: Adriee »

Cześć, całość wygląda bardzo dobrze.
Zmieniłbym tylko odbiornik na R-SXR: https://www.banggood.com/FrSky-R-XSR-Ul ... 86057.html
Od siebie mogę Tobie zaproponować taką ramę: https://www.banggood.com/GEPRC-GEP-KHX4 ... 88120.html - jest bardzo mocna i także wyróżnia się nietuzinkowym wyglądem.
Silniki - T-Motor będą miały nieco więcej mocy w porównaniu do tych od Emax, ale cena także jest wyższa.
Dlaczego chcesz latać na bateriach 3S?
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Post autor: Dabalwwy »

Co do baterii to odpowiedz jest prosta - po prostu mam kilka sztuk 3s . Ale pewnie i tak kupie 2-3 sztuki czegoś normalnego na 4s . Właśnie też oglądałem tą rame i wygląda całkiem spoko podoba mi się też GEPRC Mark 3 . Ale ma trochę mało miejsca na zwykła kamerę
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Post autor: PiotrSz »

Dabalwwy, uwierz mi że bardzo szybko będzie Ci brakowało mocy na bateriach 3S. Miałem to samo jak zaczynałem przygodę z racingiem, miałem kilka baterii 3S i broniłem się przed bateriami 4S bo szkoda mi było kasy ale jak już się przesiadłem to poczułem większą frajdę z latania oraz większą kontrolę nad quadem przez większą moc.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Post autor: Adriee »

PiotrSz, dokładnie - sam mam jeszcze kilka baterii 3s i używam ich bardzo rzadko. Latanie na 3s bez kamery sportowej jest całkiem ok, ale z kamerą - wyraźnie już brakuje mocy... 3S przy tego typu kopterze mogą służyć do wolniejszych, relaksujących przelotów. Do szybszych - cóż będzie właśnie takie uczucie, jak napisał PiotrSz.
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy racing dron - weryfikacja części

Post autor: Dabalwwy »

Będą dobre ?? Infinity 4S 14.8V 1500mAh 70C . Ma ktoś ta rame GEPRC KHX5 bo nie wiem czy mi się zmieści fc z vtx jako całość bo troche tam mało miejsca.
ODPOWIEDZ