DJI Phantom 2 - fatal error

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

matjas87
Posty: 3
Rejestracja: środa 12 cze 2019, 14:38
Lokalizacja: Warszawa

DJI Phantom 2 - fatal error

Post autor: matjas87 »

Cześć,

Ostatnio podłączyłem mojego Phantoma 2 do laptopa, celem aktualizacji oprogramowania i... najwidoczniej coś popsułem tym zabiegiem... :-/
Od tamtej pory nie mogę wystartować mojego koptera - w ogóle nie wchodzi w tryb kalibracji kompasu, po włączeniu zasilania w sterowniku i kopterze, zapalają się czerwone, stałe (niemigające) diody i to by było na tyle - zero jakiejkolwiek reakcji na ruchy sterownika.
Na stronie DJI wyczytałem jedynie, że może chodzić o "fatal error". Ok, a jak sprawdzić jakieś szczegóły? Może ktoś ma pomysł, albo sam doświadczył czegoś podobnego w swojej maszynie?

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki i sugestie.

Pozdrawiam,
Mateusz
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 - fatal error

Post autor: Verid »

matjas87 pisze:a jak sprawdzić jakieś szczegóły?
Podłączyć do Asystenta (PC) - o ile się da oczywiście bo jak go uwaliłeś to może nie chcieć. Asystent z reguły zwraca słowny komunikat błędu co maszynkę boli.
BTW - co zrobiłeś co miałoby niby uwalić ci kopter? Odłączyłeś w trakcie aktualizacji? Coś innego?
Ten wredny...
matjas87
Posty: 3
Rejestracja: środa 12 cze 2019, 14:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 - fatal error

Post autor: matjas87 »

Hej Verid, wielkie dzięki za odpowiedź. Już spieszę z wyjaśnieniami:
Verid pisze:o ile się da oczywiście
- no właśnie chyba niekoniecznie się da - podłączałem go kilkukrotnie do Asystenta i zero, żadnej reakcji - w ogóle nie widzi że maszynka jest podłączona do PC... :-/
Verid pisze:Odłączyłeś w trakcie aktualizacji? Coś innego?
- to jest równie dobre pytanie, bo nic takiego o czym piszesz nie miało miejsca... W teorii Asystent ściągnął najnowszą aktualizację oprogramowania, po czym kopter już po prostu nie wstał...

Może to błąd podobny w naturze do np. błędnej aktualizacji Windowsa - ściągam i zaczyna sypać blue screenami? :) Nie wiem, strzelam po prostu.
A może przyczyna jest bardziej infantylna - czy jest np. możliwe że DJI nie chce się skomunikować z PC przy pomocy "zwykłego" kabla Mini USB? Może ma politykę Apple'a: chcesz używać - kupuj nasze!

Any idea?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Phantom 2 - fatal error

Post autor: PiotrSz »

matjas87, zasadnicze pytanie... pod jakim systemem operacyjnym odpalasz dji asystenta ?! Jeśli to robisz pod windowsem 10 to nie będzie działało... Miałem podobną sytuację jak dostałem do naprawy Phantoma 2 i za diabła nie chciał gadać z Win10, mam na lapku w modelarni Win7Pro i też zero reakcji na podłączenie P2 do komputera. Pożyczyłem od kolegi netbooka z windowsem XP i dopiero udało mi połączyć przez asystenta w Phantomem 2.
Może masz ten sam problem co ja miałem ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 - fatal error

Post autor: pawelsky »

Rozwiazaniem awaryjnym jest tez aktualizacja firmware ze polaczonymi pinami F1 i F2 w kontrolerze.
ODPOWIEDZ