Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

bunioopl pisze:Nie chcesz pomagać. Odłuż klawiaturę. Chcesz pomagać. Pisz z sensem i na temat.
Tak w temacie czytania ze zrozumieniem którego się bardzo dopraszasz - juz ci napisałem że to gdzie piszę nie podlega pod twoje życzenia.
bunioopl pisze:Tematem wypowiedzi miało być latanie poza limi. Jeszcze nie wypowiedział eś słowa na ten temat.
Ponieważ, jak sam stwierdziłeś, odpowiedź już znalazłeś - przynajmniej w kwestii technicznej. W kwestii nietechnicznej (prawnej i zdroworozsądkowej konkretnie) która również jest związana z lotami ponad limit właśnie jesteś uświadamiany choć tu, jak widzę, przyswajanie wiedzy przychodzi ze znacznym trudem więc jak masz jakiegoś przedszkolaka pod ręką to poproś go o wsparcie.
BTW - jak będziesz kontynuował błazenadę w tym stylu to ewentualnych kolejnych TECHNICZNYCH rzeczy będziesz się dowiadywał z wyszukiwarki ;-)
Ten wredny...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Chestnut pisze:Wreszcie.
Czytam wątek, czytam, i dopiero Krall napisał z sensem.

Co innego podawanie na forum informacji przydatnych typu "jak skonfigurować układ bateria esc silnik śmigło dla najekonomiczniejszych a jak dla najszybszych lotów", a co innego podawać instrukcje jak łamać przepisy, typu "jak zmienić bazarową wiatrówkę w broń palną".

Może taki trochę overkill, ale sorry, wydaje mi się że forum powinno nakłaniać do przestrzegania przepisów, a nie do rozprzestrzeniania informacji jak je łamać czy obejść. Każdy ma swój rozsądek, i to czy lata zgodnie czy niezgodnie z zasadami- jego/jej prywatna sprawa.

Ale jak będzie coraz więcej łamiących przepisy i jeszcze chwalących się tym publicznie- ucierpią na tym wszyscy związani z tematem.
Tylko że ta zmiana nie łamie przepisów. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

Zmiana - nie. Wykorzystanie - już może. A skoro ma nie być wykorzystywana to... po co zmieniać?
Ten wredny...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Nawet bez zmiany miże łamać przepisy i ze zmianą nie łamać. Myślałem że to kwestia bezpieczeństwa a nie przepisów. Zmieniając tą max wysokość przepisów nie łamie, latając eyżej jak 150 m też wcale nie musi. Jak ma dobry wzrok.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

rc.fpv.poland pisze:Nawet bez zmiany miże łamać przepisy i ze zmianą nie łamać.
To właśnie wyżej napisałem.
rc.fpv.poland pisze:Myślałem że to kwestia bezpieczeństwa a nie przepisów
Jedno z drugim jest dość ściśle powiązane. W przypadku latadeł wręcz jedno zrodziło drugie.
rc.fpv.poland pisze:Jak ma dobry wzrok.
Tja. Tak samo jak ten snajper wątek obok co chciał gałązki odstrzeliwać z sosny za pomocą wiatrówki tak żeby nie uszkodzić modelu.
Ten wredny...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Możliwe. Ale ja mam podobnie. Znajomi dziwią się jak daleko i wysoko latam (bez żadnego fpv), twierdzą że nic nie widzą.

Nie wiem jak z widocznością tego drona. Czy na 150m jeszcze go widać?
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Bebop ma mocnego leda w doopie. Jak leci do ciebie tyłem to widoczny jest prawie na dwa kilometry. Wszystko zależy od pogody i pory dnia.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

rc.fpv.poland pisze:Ale ja mam podobnie. Znajomi dziwią się jak daleko i wysoko latam (bez żadnego fpv), twierdzą że nic nie widzą.

Nie wiem jak z widocznością tego drona. Czy na 150m jeszcze go widać?
Chwila - to nie wiesz jak jest z widocznością koptera ale zdecydowanie twierdzisz że "latając eyżej jak 150 m też wcale nie musi"??
Wieź sobie szary krzyżyk o wymiarach Anafiego (wymiary bez trudu znajdziesz w sieci) i zobacz na ile go widać z tych 150m, w którą stronę jest ustawiony i jak szybko znalazłbyś go na niebie na chwilę spuszczając wzrok.
bunioopl pisze:Jak leci do ciebie tyłem to widoczny jest prawie na dwa kilometry.
A jak leci bokiem (jednym lub drugim), przodem albo jest 150m nad tobą to już niekoniecznie.
Ten wredny...
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Przy pułapie 150m bezpośrednio nad operatorem. Jest nawet słyszalny. Piszę o bebopie. Anafi podobno ciszej lata.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Na 150m strzelam sportowo bez optyki :) do celów wielkości paczki fajek. Więc naturalne wydaje mi się że jest widoczny.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

Nie mówimy o strzelaniu. Tylko o lataniu. I o przekraczaniu 150m a nie o osiąganiu tego dystansu.
I wreszcie - mówimy o koledze który jakoś się nie kwapi żeby chwalić się swoimi snajperskimi zdolnościami i sokolim wzrokiem nie o tobie.
Ten wredny...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Ustawa nie jest precyzyjna. Popieram zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

Ustawa jest bardzo precyzyjna - przynajmniej w dyskutowanym aspekcie. Polecam lekturę Rozporządzenia ministra Infrastruktury i Budownictwa, rozdział 3 punkt 1,5,7, rozdział 4.1 punkt 1 i 2, ze szczególnym naciskiem na pkt.5 rozdziału 3. Link do znalezienia tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=45683
Ten wredny...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Infrastruktury i budownictwa? W tym temacie co podałeś.
Jak wysoko moge latac dronem?
Zgodnie z prawem tak wysoko na ile pozwala strefa w ktorej aktualnie latasz, pod warunkiem zachowania ciaglego kontaktu wzrokowego z dronem. :idea:

Na czym poleaga utrzymywanie kontaktu wzrokowego z dronem
Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z dronem, zwane rowniez lotem VLOS (Visual Line Of Sight), to wykonywanie lotu w takiej odleglosci i na takiej wysokosci aby caly czas byc w stanie okreslic (bez uzycia lornetek, lunet, itp.) co dzieje sie z dronem.

Czyli z tego wynika jasno że to autor tematu określa sam dla siebie i max wysokość i max odległość (+ ograniczenie strefy). Mówiąc że nie zobaczy powyżej 150m wchodzimy w kompetencje operatora drona. Są ludzie co na 400 m odległości nie są w stanie sterować samolotem powyżej 1m rozpięrości. :shock:
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: hornet2 »

Kto obecnie by kupił drona który poleci "tylko" 150m w górę i do 400m w poziomie ? Dron "musi" latać jak najwyżej i jak najdalej .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ