Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Keri »

Witam
Czy regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk dedykowany do kopterów mogę również zastosować do tradycyjnego modelu płatowca? Chodzi mi o to czy jest jakiś podział: te do tradycyjnych, te dla kopterów. Pierwszą taka niepewnością jest brak hamulca w tych regulatorach(?), z którego chcę korzystać czy może tak jak w każdym innym i w tego typu wybieram funkcje, które mnie interesują? Myślę akurat o tym konkretnym bo jako jedyny przy niewielkim prądzie 30A w porównaniu do tych np. 80A jest do 5s, a z takimi (x2) ma latać model.
Na sąsiednim forum nikt mi nie odpowiedział więc może tu dostanę odpowiedź. Tyle, że bardzo mi się spieszy więc proszę nie zwlekać z odpowiedzią :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: pawelsky »

Hasla dla Ciebie: RapidFlash lub BLHeli

P.S. W czym Ci przeszkadza 80A?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Verid »

Z tego co pamiętam, na tym właśnie polega urok regli kopterowych - jedyna funkcja dostępna "z drążka" to kalibracja zakresu gazu. Reszta, o ile w ogóle jest, to przez takie czy inne konfiguratory softowe (BLHeli) i są to funkcje bardziej...dla kopterów właśnie.

EDIT

Przypuszczam że te 80A przeszkadza wagą i ceną, szczególnie skoro mają być dwa.
Ten wredny...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Keri »

No właśnie o heli nie wspominałem bo wiadomo. Czyli rozumiem, że dać sobie z tym spokój(?) Dzięki za potwierdzenie moich wątpliwości. W tym modelu miało to siedzieć :-)
Obrazek

Tak, 80A to ciut za dużo :-) Teraz są 2x 20A. A modelik ma rozp 1380 przy planowanej masie do lotu ok. 1400g
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: pawelsky »

Keri pisze:No właśnie o heli nie wspominałem bo wiadomo.
Co wiadomo?
Keri pisze:Dzięki za potwierdzenie moich wątpliwości.
Widze ze nawet nie spojrzales na RapidFlash...
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Majk99 »

Serio nie lepiej kupić jakieś 2 nowe kopterowe esc z blheli, które bez problemu latają na 6S i nawet 40+A i są w prosty sposób konifgurowalne przez kompa (mając fc z betaflight) zamiast pchać się w simonK w 2020 roku? Ja aktualnie mam w lidlowym szybowczyku esc 4in1 50A 6S z koptera i działa bardzo fajnie (lata na 6S z silniki 2307 2800kv).
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Verid »

Przypuszczam że problem polega na tym że esc ma pracować bezpośrednio z odbiornikiem czyli żadne oneShot czy inne wynalazki tylko zwykły PWM no i ma mieć hamulec - przynajmniej jak dobrze rozumiem intencje Keri.
W sytuacji gdy działasz przez jakieś fc to oczywiście nie ma co się z prehistorią pałować
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Przypuszczam że problem polega na tym że esc ma pracować bezpośrednio z odbiornikiem czyli żadne oneShot czy inne wynalazki tylko zwykły PWM no i ma mieć hamulec - przynajmniej jak dobrze rozumiem intencje Keri.
Zarowno BLheli jak i SimonK dziala z PWM. Oba tez posiadaja opcje hamulca.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Verid »

Programowalne z drąga?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Programowalne z drąga?
W BLheli tak. W instrukcjach od niektorych SimonK rowniez widzialem procedure konfiguracji z draga.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Keri »

Kolego Pawelsky, dziękuję i za Twoją odpowiedź. Jak napisałem w pierwszym poście sprawa bardzo pilna więc nie miałem czasu na zaznajamianie się jak to pozmieniać Rapidem. Oczywiście poczytam sobie bo może to mi się przyda kiedyś. Ale wystarczyłoby gdybyś odpowiedział nie jednym słowem, a stwierdzeniem.." tak możesz bez problemu włączyć funkcję hamulca to zdecydowałbym się natychmiast. Tak jak sugerował Verid chodziło o proste ustawienia albo z nadajnika albo z karty. Nie siedzę w wirnikowcach więc wszelkie procedury z tym związane są mi obce.
Jeszcze raz dziękuję za wypowiedzi. Jeśli kogoś będzie interesował oblot modelu to dam znać :-)
Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: Verid »

Keri pisze:Jeśli kogoś będzie interesował oblot modelu to dam znać
Spróbuj nie dać :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulator DYS 30A 2-5S ESC Simonk

Post autor: pawelsky »

Keri pisze:gdybyś odpowiedział nie jednym słowem, a stwierdzeniem.." tak możesz bez problemu włączyć funkcję hamulca
Po pierwsze nie byloby to zgodne z prawda, bo nie mialem w rekach tego konkretnego ESC i nie wiem czy w nim akurat da sie bez problemu wlaczyc hamulec. Po drugie konfigurowanie przez GUI jest o wiele wygodniejsze niz wsluchiwanie sie w piski przy programowaniu z aparatury (mamy juz 2020) a programator jest rownie latwo dostepny (smiem twierdzic ze nawet latwiej) jak karta. Po trzecie ja raczej podaje wedke niz rybe, ale oczywiscie nie ma obowiazku z niej korzystac...
ODPOWIEDZ