Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: downdd »

Witam serdecznie .
Czy Ktoś z was orientuje się może gdzie można kupić regulatory simonk 40A bo mnie krew zalewa gdyż znalazłem nieliczne oferty i to w dodatku gdzie zadzwonie to się okazuje , że nie ma i raczej nie będzie są tylko 30A.

Potrzebne mi są do mojego projektu ktorego niestety nie dam rady opisać dokładnie , ale link do relacji z budowy na elektrodzie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3586041-30.html

Problem polega na tym , że na początku projektu popełniłem duży błąd wybierając zasilanie 11,1 V podczas gdy korzystniej byłoby użyć 14,8 V i pomimo ,że maszyna lata znakomicie to jest bardzo ciężka przez Akumulatory o łącznej pojemności prawie 10000 mAh

Okazuje się , że przy 14,8 V bateria będzie lżejsza o 280 g a to bardzo dużo , a jeszcze estetyka do tego dochodzi bo ten kloc zasilający jest po prostu ohydny.

Lipa polega też na tym , że regle bl heli nie współpracują z APM2.8 ani nawet Pixhawkiem .

Dlatego też potrzebne są albo simonk albo może potrafilibyście mi drodzy forumowicze doradzić jakieś zamienniki , które będą współpracowały z tym FC i tolerować muszą także 14,8V .
Te które mam obecnie mogą być zasilane max 3s lipo.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: pawelsky »

downdd pisze:Czy Ktoś z was orientuje się może gdzie można kupić regulatory simonk 40A bo mnie krew zalewa gdyż znalazłem nieliczne oferty i to w dodatku gdzie zadzwonie to się okazuje , że nie ma i raczej nie będzie są tylko 30A.
W kazdym Chinskim sklepie znajdziesz ich na peczki.

Druga opcja to poszukac czegos z listy kompatybilnych i przeflashowac
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Trzecia opcja to wymienic FC na cos wspolczesnego (z iNAV np.). APM to juz prehistoria i szkoda inwestowac w starocia...
downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: downdd »

APM to wciąż świetna platforma .
Bez sensu jest inwestowanie moim zdaniem w cos co będzie kilka razy droższe tylko po to , żeby zyskać jakiś kilka funkcji z których pewnie i tak nie będę korzystał.
APM ma dla mnie więcej niż potrzebuję.

Edytuj posty!

W sumie to nigdy niczego z chin nie zamawiałem bo rozbraja mnie czas oczekiwania raczej nie będę się w to bawił , ale dzięki za sugestję.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: pawelsky »

downdd pisze:Bez sensu jest inwestowanie moim zdaniem w cos co będzie kilka razy droższe tylko po to , żeby zyskać jakiś kilka funkcji z których pewnie i tak nie będę korzystał.
100PLN to nie jest jakas wielka inwestycja, a na poszukiwania malo juz popularnych ESC wydasz pewnie wiecej pieniedzy i czasu (szczegolnie ze nie bierzesz pod uwage chinskich sklepow). No ale decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie.
downdd pisze:W sumie to nigdy niczego z chin nie zamawiałem bo rozbraja mnie czas oczekiwania raczej nie będę się w to bawił
Zamykanie sie na chinskie sklepy to moim zdaniem blad. Wiele chinskich sklepow ma magazyny w Europie, wiec z tym czasem oczekiwania wcale nie jest tak zle. Pomijam juz ze lepiej kupic i poczekac, niz nie kupic wcale. Ale to oczywiscie rowniez Twoja decyzja.
downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: downdd »

Zamykanie sie na chinskie sklepy to moim zdaniem blad. Wiele chinskich sklepow ma magazyny w Europie, wiec z tym czasem oczekiwania wcale nie jest tak zle. Pomijam juz ze lepiej kupic i poczekac, niz nie kupic wcale. Ale to oczywiscie rowniez Twoja decyzja.

Racja ja wiem o tym , ale w przypadku regulatorów które chcę zdobyć to jest lipa już na amazonie szukałem i na bang good i na ebayu , ale znalazłem tylko na ebayu takie żeby w sensownym czasie przyszły i w dodatku coś to za tanie jest jakoś podejrzanie wygląda bo regulator 40 A za 6 Euro to jakieś wątpliwe mi się wydaje.

Edytuj posty!
pawelsky pisze:100PLN to nie jest jakas wielka inwestycja, a na poszukiwania malo juz popularnych ESC wydasz pewnie wiecej pieniedzy i czasu (szczegolnie ze nie bierzesz pod uwage chinskich sklepow). No ale decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie.
Prawdę mówiąc za APM dałem ponad dwa razy tyle bo nie uznaje klonów w tak dużej maszynie ze względów bezpieczeństwa wolałem kupić oryginalny 3D robotics z ich oryginalnej strony.

I w sumie to chyba kupię inny Fc , a właściwie to na pewno go kupię , ale do następnego projektu.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: kuczy »

downdd pisze:Lipa polega też na tym , że regle bl heli nie współpracują z APM2.8 ani nawet Pixhawkiem .
Co ty człowieku wygadujesz ????
Swoje oba drony (jeden na APM drugi na Pixhawku) zrobiłem na ESC z BLHeli i śmigają aż miło !

dowód? możesz włączyć sobie nawet D-Shota i telemetrię (w Pix, ale APM na 100% wysteruje ESC przez stare dobre PWM):
https://ardupilot.org/copter/docs/common-dshot.html
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Co ty człowieku wygadujesz ????
Poniekad dobrze gada, bylo sporo raportow o tym ze nie wszystkie regle BLHeli lubia sie z APM
kuczy pisze:Swoje oba drony (jeden na APM drugi na Pixhawku) zrobiłem na ESC z BLHeli i śmigają aż miło !
Wiec miales szczescie i jezeli masz sprawdzone regle BLHeli dzialajace z APM to po prostu zaproponuj konkretny model downdd.
kuczy pisze:dowód? możesz włączyć sobie nawet D-Shota i telemetrię (w Pix, ale APM na 100% wysteruje ESC przez stare dobre PWM):
Dowod kompletnie od czapy. To ze na Pixie dziala Dshot nie jest zadnym dowodem ze regle BLHeli zadzialaja z APMem (ktory Dshota nie obsluguje)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: kuczy »

pawelsky pisze:Dowod kompletnie od czapy. To ze na Pixie dziala Dshot nie jest zadnym dowodem ze regle BLHeli zadzialaja z APMem (ktory Dshota nie obsluguje)
Przeczytaj uważnie - dalej jest napisane wszystko w nawiasie, o tym, że chodzi o pix, a staruszek APM może nadal podawać PWM (tak sterowałem ESC z BLHeli w APM).
Poza tym chyba nie zajrzałeś do linka, ponieważ tam właśnie jest mowa o ESC z BLHeli na pokładzie - nie chodzi i D-Shota, który jest ficzerem - jeśli nie chcesz patrzeć to zacytuje:

DShot and BLHeli_32 ESC Support
This articles describes how to setup and use features supported by recent BLHeli ESC firmware
pawelsky pisze:Poniekad dobrze gada, bylo sporo raportow o tym ze nie wszystkie regle BLHeli lubia sie z APM
To, że NIEKTÓRE miały problem - i tu napisałeś prawdę - nie upoważnia kolegi do twierdzenia:
downdd pisze: regle bl heli nie współpracują z APM2.8 ani nawet Pixhawkiem
- Współpracują.
pawelsky pisze:po prostu zaproponuj konkretny model downdd.
- Favourite Little-Bee 30A 2-6S
- RCTimer 20A BLHeli Opto
Z takich korzystałem. Jednak podejrzewam, że oba modele są już troszkę podstarzałe - więc troche wydaje mi się, że bez sensu sugerowac koledza coś, czego może nie znaleźć już w sklepach.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulatory ESC bl heli APM 2.8

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Przeczytaj uważnie - dalej jest napisane wszystko w nawiasie, o tym, że chodzi o pix, a staruszek APM może nadal podawać PWM (tak sterowałem ESC z BLHeli w APM).
Kuczy, pytek ma APMa wiec argumentacja ze cos dziala na Pixie jest bez sensu. Instrukcja konfigurowania ESC w Pixie tez mu niewiele pomoze.
A tego ze DShot jest opcjonalny nie musisz mi tlumaczyc, ale to ze AMP z BLHeli, nawet w (fast)PWM miewa problemy jest faktem wiec obawy downdd ze mu nie bedzie dzialac sa jak najbardziej uzasadnione.
kuczy pisze: - Favourite Little-Bee 30A 2-6S
- RCTimer 20A BLHeli Opto
Z takich korzystałem.
I nie mozna bylo tak od razu? Zarowno jedne jak i drugie sa wciaz do kupienia (rowniez w wersji 40A).
ODPOWIEDZ