Mission Planner 1.3.72 - Błąd przy Install Firmware

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Mission Planner 1.3.72 - Błąd przy Install Firmware

Post autor: roniin »

Cześć,

ostatnio dawno nie latałem, więc miałem nieaktualne oprogramowanie. Używałem Mission Planner 1.3.68 więc aktualizacja do 1.3.72. Super. Następnie aktualizacja Copter Firmware z 3.6.9 do 4.0.3. Niestety nie powiodła się, mimo że MP może połączyć się z Pixhawk (telemetria), to przy aktualizacji nie może znaleźć portu...
Testy na zmienionym numerze portu COM, innym kablu USB, innym komputerze i systemie - nic nie dały. Dziesiątki testów i resetów i restartów...

W końcu przypomniałem sobie o "polowym" laptopie ze starym MP 1.3.68. Niestety ten nie "widział" aktualizacji Copter 4.0.3, pobrałem ją ręcznie ze strony internetowej, następnie "Load custom firmware" i udało się!


Teraz MP 1.3.72 łączy się i rozpoznaje Copter 4.0.3. Dlaczego mam takie problemy?? Ktoś już to przerabiał? Może nieaktualny bootloader?

(Mam Pixhawk Radiolink 2.4.8 2MB)
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mission Planner 1.3.72 - Błąd przy Install Firmware

Post autor: jumpertomek »

Też mam 1.3.72, chciałem zaktualizować swojego apm 3.1 do 4.0.3 ale też ten sam błąd. Muszę spróbować ręcznie skoro u Ciebie poszło :)
roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Mission Planner 1.3.72 - Błąd przy Install Firmware

Post autor: roniin »

Muszę spróbować ręcznie skoro u Ciebie poszło :)
Ręczenie i na starszej wersji MP. Ile apm 3.1 ma pamięci flash?

Napisz czy się udało.

Edit:
Oblatałem 4.0.3 i jest ok. Musiałem tylko wykonać raz jeszcze wszystkie kalibracje. Trzeba też było sprawdzić ustawienia. Nie wszystko się przeniosło przy zmianie firmware (mimo że zapisałem je na dysku i przeładowałem). Nie miałem ustawień baterii, funkcji kanałów RC, ale na przykład tryby lotów były i ustawienia silników też.

Edit2:
Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz w MP 1.3.72 !!
Po zapisaniu parametrów na dysku (Full parametr list), lub wyciągnięciu ich z pliku bin, a następnie załadowaniu ich z powrotem do MP występuje u mnie problem "przecinka i kropki" :shock: Mam Win7 język PL, reinstalacja MP nie pomogła. Zmiana języka w ustawieniach MP też nic nie daje!
Blad przecinka.png
Blad przecinka.png (95 KiB) Przejrzano 2887 razy
Po zmianie w ustawieniach Windows: Region i język --> Formaty --> Ustawienia dodatkowe --> Symbol dziesiętny --> "." zamiast "," i przeładowaniu MP jest ok
Blad przecinka - OK.png
Blad przecinka - OK.png (95.68 KiB) Przejrzano 2887 razy
Tylko ja tak mam? Na starszych wersjach było chyba ok. Ktoś może to sprawdzić u siebie :?:
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mission Planner 1.3.72 - Błąd przy Install Firmware

Post autor: jumpertomek »

Chciałem właśnie zrobić aktualizacje. Wgrałem MP 1.3.68, tyle,że nie wiem który soft na stronie wybrać :p mam APM Mini 3.1, tam jest wszystko oprócz tego :( a niby nowszy mp pokazuje, że jest aktualizacja dla mnie.
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mission Planner 1.3.72 - Błąd przy Install Firmware

Post autor: jumpertomek »

Dobra u mnie jednak nie da rady, bo do apm ostatnia wersja to 3.2.1

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ