Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Zrobiłem kalibrację i to na dworze po złapaniu satelit. Te parametry o których pisałem wyżej automatycznie ustawiły mi się o wartości "1". Zmieniłem je na "0" bo wiem, że przy takim ustawieniu działa RTL po kilku sekundach od wyłączenia pilota. Nie wiem tylko jak ustawić tą opcję na switch SWD. A możesz rozwinąć temat tej autodeklinacji? Czemu ma to służyć? Może właśnie to jest odpowiedzialne za przypisanie do switcha autopowrotu?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:A możesz rozwinąć temat tej autodeklinacji? Czemu ma to służyć?
Masz to wyjasnione w instrukcji - wystarczy ja przeczytac.
uki80 pisze:Może właśnie to jest odpowiedzialne za przypisanie do switcha autopowrotu?
Nie jest.
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

No tak, wystarczy przeczytać. Uwielbiam odpowiedzi zagadkami. To tak jak ktoś by się Ciebie spytał kto to jest Jezus, a Ty mu cyk odnośnik do biblii po hebrajsku. Wystarczy przeczytać.

A tak na marginesie screeny ze "standard params" niewiele mi dają, bo mam coś uwalone i u mnie te pola są puste. Mogę jedynie edytować "full parameter list"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:No tak, wystarczy przeczytać.
Dokladnie tak, zapoznanie sie z instrukcja to podstawa, bez tego bedziesz bladzil po omacku, tracil mnostwo czasu i zadawal wiele niepotrzebnych pytan.
uki80 pisze:To tak jak ktoś by się Ciebie spytał kto to jest Jezus, a Ty mu cyk odnośnik do biblii po hebrajsku. Wystarczy przeczytać.
O Google Translate slyszal?
uki80 pisze:A tak na marginesie screeny ze "standard params" niewiele mi dają, bo mam coś uwalone i u mnie te pola są puste. Mogę jedynie edytować "full parameter list"
https://discuss.ardupilot.org/t/standar ... -3-35/7688
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Mój mission planner to 1.3.70 i rover 2.51 beta więc już więcej nic nie wycisnę ze zmiany softu. Być może wina leży po stronie kabla usb, ale miesiąc temu działało mi wszystko ok a teraz już nie. Nawet w miejscu gdzie są tryby lotu wszystkie pola mam puste więc kombinuję ze wszystkim w "full parameter list". Co do instrukcji to pełno filmów na yt ale akurat to co mi potrzebne to tego nie widzę. Jeśli wiesz gdzie ustawić RTL pod switch, albo dlaczego waypointy zapisywane są zawsze od 2 a pierwszy jest pomijany to podziel się wiedzą a nie będziemy zaśmiecać tego posta i bez końca odbijać piłeczkę bo wcale nie przekłada się to rozwiązanie problemu. O translatorze słyszał, o to się nie martw.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:Mój mission planner to 1.3.70 i rover 2.51 beta więc już więcej nic nie wycisnę ze zmiany softu.
A o CTRL-F -> Param Gen na koncu to juz nie doczytales?
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

No szczerze Ci powiem, że nawet o tym nie wiedziałem. Będę musiał pokombinować. Jak coś uda się ogarnąć to na pewno dam znać.
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Dzięki wielkie. Po wskazanej operacji CTRL+F i param gen moje menu w MP wróciło do normy. A już się bałem, że coś upaliłem. W opcjach "flight modes" wydaje mi się, że wszystko jest ok bo pod SWC mam ustawione manual (0), puste (2), auto (10) a pod SWD save waypoint dla (2) oraz rtl dla (10). Muszę tylko sprawdzić na wodzie, czy łódka wraca do brzegu ze switcha. Po wyłączeniu radia rtl działa. Jednak za cholerę nie mogę znaleźć opcji gdzie waypointy zapamiętywane są od pierwszego, bo jak już pisałem u mnie pierwszy muszę zapamiętywać 2 razy.
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Jakie różnice w GPS m8n a m7?

Post autor: uki80 »

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego funkcja RTL włączana ze switcha SWD przy SWC w pozycji 3 czyli auto działa tylko wtedy jak łódka jeszcze nie skończy swojej misji? W momencie kiedy już dopłynie do waypointu i silniki się wyłączą powrót RTL nie działa ani z SWD ani po wyłączeniu radia
ODPOWIEDZ