Pixhawk + X8R + Taranis X9D+ i telemetria

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Pixhawk + X8R + Taranis X9D+ i telemetria

Post autor: paluchgda »

Podpowiedzcie proszę jak ogarnąć taki temat. Mam pixa do którego podłączone jest osd do portu Telem1, telemetria na 433MHz do portu Telem2. Ale chciałbym jeszcze na X9D+ mieć parametry telemetrii włącznie z danymi z modułu FrSky FLVSS. Z tego co zauważyłem brakuje mi już portów telemetrii. Gdzieś w czeluściach internetu wyczytałem, że do telemetrii można użyć portu Serial 4/5. Czy jest to prawdą? Czy aby to uczynić potrzebuję jakieś dodatkowe konwertery czy coś? Te na MAX232 np?
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pixhawk + X8R + Taranis X9D+ i telemetria

Post autor: kiu86 »

Biorąc pod uwagę rysunek z Banggood wychodzi na to, że można kupić i podłączyć pod Serial 4/5 FrSky Yaapu Telemetry Converter. Sam chcę właśnie to kupić i podłączyć w swoim Taranisie X9D+.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pixhawk + X8R + Taranis X9D+ i telemetria

Post autor: Wania »

paluchgda, tak mozesz uzyc serial 4 i5 a nawet serial 3 pod ktory masz wpiety gps. Tak, potrzebujesz MAX232 i diodte
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: Pixhawk + X8R + Taranis X9D+ i telemetria

Post autor: paluchgda »

Wania pisze:paluchgda, tak mozesz uzyc serial 4 i5 a nawet serial 3 pod ktory masz wpiety gps. Tak, potrzebujesz MAX232 i diodte
No i wszystko jasne. Dziękuję bardzo i pozdrawiam sąsiada :)
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
...kuba...
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 06 mar 2016, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pixhawk + X8R + Taranis X9D+ i telemetria

Post autor: ...kuba... »

MAX232 lub MAX3232(ma chyba trochę niższe napięcie po stronie RS232 i są gotowe moduły z kondensatorami Charge-Pump) + dioda prostownicza albo inwerter na tranzystorach na który ja się zdecydowałem i moim zdaniem wyszło bardzo fajnie: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=576257#p576257
ODPOWIEDZ