APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Moja właśnie idzie na pocztę. Ja wyślę to podeślę ci numer nadania. Co do GPS . Są GPS jest ok. Te kompasy coś nie teges. Kupiłem sam moduł kompasu 5883l bo ponoć działa z płytą i wogole go nie wykrył. Nie wiem może trzeba wpierw jakaś konfigurację zrobić a ja nie zrobiłem .

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ucio94
Posty: 26
Rejestracja: sobota 23 mar 2019, 00:02
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: Ucio94 »

Ja po robocie skocze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Spoko

Edytuj posty!

Ucio pisałem że nasze używasz. Który model i jak się na niej lata ?
Ucio94
Posty: 26
Rejestracja: sobota 23 mar 2019, 00:02
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: Ucio94 »

M lite z modem na V2. Na razie się nie lata bo czekam na silniki od ciebie. Ale jak latałem u kolegi na baaaaardzo podobnym setupie to było... Nudno. W sensie stabilnie i w ogóle wszytko git, ale jakoś tak wolno. Ja to w ogóle od roku się bawię w symulatory typu velocidrone i juz mi się chce racera. Ale na razie coś nie mogę się przybrać :(

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Sorry dla admina za ten mały handel, wyszło to jakoś tak spontanicznie. Wracając do tematu. Zamówiłem GPS radiolinia se100 po podpięciu i ustawieniu na EXTERNAL compas ruszy praktycznie od restartu fc . Kalibracja kompasu przebiegła pomyślnie . Poprzedni GPS m7 nie jak nie chce współpracować (chodzi o kompas) z fc. Czasami coś wskaże ale za po resecie znowu lipa. W przypadku radiolinka ustawiam na automatyczne wyszukiwanie GPS i fc bezproblemowo je znajduje . W m7 musi być Forced EXTERNAL wtedy wykryje ale po resecie wraca do auto i znowu nie chce znaleźć . Taki sam zabieg na apm 2.6 i. 2.8

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ