APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bialagora
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 mar 2018, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: bialagora »

Witam - posiadam APM 2.8 z GPS i Telemetrią.

Z poziomu laptopa udaje mi się połączyć Mission Planner'a z APM za pomocą telemetrii, jednak potrzebuję móc sterować zestawem RC z poziomu telefonu. Mam zarówno Iphone 7 jak i jakiś Samsung Galaxy i niby oba obsługują OTG.

Posiadam "niby" działające przejściówki OTG USB > Micro usb/lightning.

Mam zainstalowaną (na obu telefonach) aplikację QGroundControll ale po podłączeniu telemetrii do telefonu, żaden z nich nie reaguje. Diody świecą i wydaje się, że wszystko jest OK natomiast żadna z aplikacji nie wyświetla informacji o połączeniu.

Dodam, że APM ma wgrany APM Rover.


Proszę o pomoc - może powinienem wykorzystać jakąś inną aplikację lub może problem leży w urządzeniach/przejściówkach.
mati1690
Posty: 26
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 15:05

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: mati1690 »

Witam, czy udało się rozwiązać problem po czasie?
Mam podobny problem, z apm2.6 dlatego pytam. Przez pc łączy się lecz przez telefon już nie.
Ponadto może ktoś pomoże kupiłem bluetooth hc-05 moduł łączy się z pc u telefonem przez bluetooth, ale wygląda na to że moduł nie łączy się z apm. Ktoś może pomóc?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: maxiiii »

Do sterowania łódką najlepszy jest program na androida TOWER.
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: palibrzuch »

Niestety mi na mi9 tower rozłącza czasami połączenie usb.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: maxiiii »

palibrzuch pisze:Niestety mi na mi9 tower rozłącza czasami połączenie usb.
To może zmień kabelek bo najprawdopodobniej szwankuje.
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: palibrzuch »

Kurde, sprawdzałem 4 i na każdym to samo. Na lapku jest ok.

EDIT - scalenie

Znalazłem jakiś stary tablet na którym nie da się już internetu używać. Apka działa nieźle, zostawiam go do obsługi łódki ;)
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: Speedaco »

Jest nowa aplikacja na urządzenia mobilne a mianowicie Carp Pilot Pro

https://play.google.com/store/apps/deta ... ppilot.pro

https://youtu.be/0q46BgH15QQ

Aplikacja jest płatna jak również jej subskrypcja rozszerzająca jej możliwości funkcjonalne do wersji Premium, ale jest to kwota o ile pamiętam 23 zł za apkę i 40 zł za subskrypcję roczną czyli do przełknięcia.
Poznaję ją powoli jestem po pierwszych testach na wodzie ale już mi się podoba ... :-D
Może warto sprawdzić ??
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: palibrzuch »

Przez apkpure da się ściągnąć carp pilot z zieloną ikoną i jest to ulepszona wersja towerpro.

Carp pilot Pro kosztuje 23zl i 45zl subscription na rok.

Fajnie, że kupując apke mogę ją instalować na każdym urządzeniu mając tam swoje konto google.

Jutro jadę na kilka dni to sprawdzę dokładnie co i jak.

Ma ogrom funkcji i też na sucho mi się podoba ;)

Edytuj posty!

Apk daje radę. Warta każdej złotówki ;)

Edytuj posty!

Pytanie za 100pkt.

Jak zmienić pozycję home w apce tak, aby odległość od home w miejscu zaznaczenia była pokazywana poprawnie?

Włączając łódkę nie zawsze home jest tam gdzie powinien. Np. 14m od miejsca w którym stoję.
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: Speedaco »

Z tego co gdzieś doczytałem to przy zastosowaniu APM punkt Home jest/będzie tam gdzie łódka złapie fixa.
Tylko w przypadku użycia Pixhawk można ustawić dowolnie punkt domowy przesuwając znacznik w aplikacji. To ostatnie info pochodzi od autora aplikacji Carp Pilot Pro.
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: palibrzuch »

To lipa I to duża. Ciekawe czy można zrobić np włączenie apm z aparatury tak np. wypływam 5m od brzegu i włączam apm aby to w tym miejscu złapał fix. Muszę to potestować.
petino
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 04 mar 2021, 16:52
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: petino »

Witam. Czy ktoś z kolegów korzysta i podłączał do apm otwieranie serw w apk Carp pilot pro?
Ktoś podpowie jak to podłączyć? Kolega Speedaco widzę że to testowałeś. Możesz powiedzieć czy warto zastąpić tą apką Tower beta?
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: Speedaco »

Ta aplikacja została stworzona jako dedykowana do łódek zanętowych.
Tower beta była raczej przeznaczona dla jednostek latających i nie jest już rozwijana.
Nie zastanawiałbym się nad wyborem bo jest on moim zdaniem oczywisty.
Carp Pilot Pro zasługuje na uwagę mimo, że jest to aplikacja płatna.
Jest ciągle rozwijana. Jeszcze w kwietniu ma się pojawić kolejna odsłona czyli wersja V.3
https://youtu.be/VMvrrM3RcBI
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: palibrzuch »

Nowa wersja już jest. Obecnie konfiguruję wszystko bo oczywiście zimą nie było czasu ;) u mnie działa otwieranie klap. Ja mam na jednym serwie.
Aplikacja bardzo fajna, dużo nowych rzeczy.
Jak ogarnę wszystko to dam znać.

Ja zimą pozbyłem się apm na rzecz pixa 4 oczywiście klona. Mam już go w łódce i na balkonie łapie fixa ale masa jeszcze konfiguracji nad wodą została.
Jeśli klapy mają się otwierać jednym serwem to trzeba to ustawić w aplikacji w sensie ograniczyć ich ruch. Patrzyłem da się to zrobić bez problemu. Dodatkowo apka ma możliwość sterowania oświetleniem proporcjonalnie tzw halogenem. U mnie to działa bez problemu. Moja łódka ma jeden silnik i jedno serwo od klap.
Pix będzie sterował klapami, silnikiem, sterem i halogenem. Reszta kanałów fpv czy inne oświetlenie idzie bezpośrednio z odbiornika.
Na dniach kupuję deepera i też trzeba będzie go połączyć odpowiednio z apk.
Dużo zabawy ale teraz po wymianie baterii lipo na lion będzie można trochę dłużej pływać. Miałem 8000mAh a teraz mam 20000mAh a z tych 8 po 6 latach zrobiło się 4, to teraz można pływać :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Speedaco
Posty: 106
Rejestracja: sobota 23 lip 2016, 20:14
Lokalizacja: Myślenice

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: Speedaco »

Jeśli komuś nie odpowiada aplikacja Carp Pilot Pro to można wypróbować ciekawą i również płatną, alternatywną ale też dedykowaną do łódek zanętowych aplikację Baitboat autopilot. Wersja na androida dostępna w sklepie Google Play.
Tutaj krótki jej opis:
W przeszłości nie było aplikacji zaprojektowanej specjalnie dla łodzi z przynętą. Najczęściej używaną aplikacją była aplikacja Tower. Lata doświadczeń z platformami do autopilota pokazały, że aplikacja „Tower” była po prostu zbyt trudna dla większości karpiarzy. Aplikacja Tower została również pierwotnie zaprojektowana dla dronów z kamerą, a nie dla łodzi z przynętami. Dlatego podjęliśmy inicjatywę opracowania najłatwiejszej w obsłudze aplikacji na łodzie z przynętą na świecie. Pierwszym pomysłem było zmodyfikowanie Tower tak, aby można ją było wykorzystać na łodzi z przynętą. Po krótkiej analizie postanowiono przebudować całą aplikację, ponieważ bloki konstrukcyjne Tower są po prostu za stare.
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: APM 2.8 - aplikacja na iOS / Android do sterowania łódką

Post autor: palibrzuch »

Nowa wersja, nowe możliwości. Tu z deeperemObrazek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ