Pixhawk telemetria na 868MHz?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pixhawk telemetria na 868MHz?

Post autor: Wania »

Tak to ten typ.
Nie otwiera mi sie ten link do fejsa.
Netis ma dodatkowo 5,8ghz jezeli Ci bedzie potrzebne to ta karta dziala z EZ bo sprawdzilem.
Mamy profesjonalne kamery i chcemy miec z nich podglad w HD, tyle.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pixhawk telemetria na 868MHz?

Post autor: lemar »

Netis też musi mieć konkretną wersję, na co zwrócić uwagę ?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Pixhawk telemetria na 868MHz?

Post autor: Tanner »

lemar pisze:OK, dzięki za info co do wersji.
Czy to ten gość i właściwy adapter https://allegro.pl/oferta/nowa-alfa-awu ... 8396830836 ?
Lepiej TP-Link czy Netis ?

A jaka kamerka z Zero pozwoli coś nagrać (to CPU nie ma tyle mocy, żeby w nagraniu więcej niż 2-3 fpsy zrobić) ? Tego nie rozumiem, bo zaszliście dużo dalej. Chodzi o podanie sygnału analogowego z kamery na Zero i jednocześnie nagrywanie w FHD ? OK, mam Xiaomi Yi, to ma wyjście analogowe, które da się zaadaptować jako sygnał dla klasycznego VTXa.

BTW, EZ-WifiBroadcast wpakowania na 9.4" (https://www.facebook.com/groups/racekop ... 291619801/) ;-).

EZ-wifi z założenia działa tylko na dedykowanej kamerze raspberry podłączanej tasiemką, nie ma tam klasycznego wejścia wideo. Nagrywanie na kartę SD realizowane jest w stacji odbiorczej, parametry nie są złe, 1080@30fps, 720@60fps.
Możesz kupić dodatkowy moduł (np wspomniane wcześniej B101 lub B102) który jest emulatorem kamery raspberry, posiadającym wejście HDMI. I na tym śmiga bez problemu większość podłączonych aparatów/lustrzanek ze standardowym wyjściem HDMI. W blackmagic mamy problem z odpowiedni wyświetlaniem barw, ale czuję że da się to naprawić dodatkowymi parametrami konfiguracyjnymi raspivid'a w ez-wifi.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pixhawk telemetria na 868MHz?

Post autor: lemar »

Czyli to co robicie, ma lustrzankę w roli kamery FPV. Ok.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pixhawk telemetria na 868MHz?

Post autor: lemar »

Long Time No See :-).
Hej. No to sprzęt poleżał na półce (1 szt. ALFA AWUS036NHA), a Open.HD się ładnie rozwinęło.
Tym, razem jestem zdeterminowany, aby temat do końca doprowadzić. Bo jak nie w pandemii, to kiedy :-)?

Jak tam u Was postępy, pewnie wszystko już dawno śmiga :-).
Zakładając, że ALFA pójdzie do AirPi, to co kupić do Ground Station?
ODPOWIEDZ