Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kola-83
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 21 mar 2011, 18:02
Lokalizacja: Ursynów City

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: kola-83 »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam nadzieję, że jutro sprawdzę bo padło mi jedno z serw w trakerze :-/
Dam znać czy zadziałało :)

Piotr
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Bihtus »

Witam,
chcę zrobić traker 360 na lrs akurat mam duży lrs w szufladzie. Mam problem z zainstalowaniem konfigutratora. Niby zainstalowany a nie chce się uruchomić. Czy ktoś coś pomoże ???

Pozdrawiam
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Bihtus »

Witam,
udało mi się uruchomić konfigurator "zmusić" do gadania z odbiornikiem i nadajnikiem wszystko ładnie widoczne na diodach .. Fix-a łapie jest ładnie.
Natomiast nie mogę wejść w tryb konfiguracji kompasu. Właściwie nie wiem czy w ogóle widzi kompas. Nie mogę nawet ręcznie wpisać korekcji deklinacji. Ma może ktoś pomysł jak zwalczyć te ostatnie problemy ?
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Dziadek
Posty: 28
Rejestracja: piątek 16 sie 2013, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Dziadek »

Witam serdecznie. Dawno mnie tu nie było( sprawy chorobowe, ciężki zawał, długa rehabilitacja ale już jestem. Moje zabawki stęskniły się za mną).
Ale do rzeczy, jestem szczęśliwym (albo nieszczęśliwym) posiadaczem apki FrSky QX7. Do tego mam moduł dalekiego zasięgu R9M ACCST 868 MHz.
Chciałbym ten moduł zainstalować na maszcie i zmusić go do współpracy z trakerem na eleresie. Myślę że problemem będzie przekonwertowanie
telemetri z sport na zrozumiałą dla eleresa. Może któryś z kolegów mógłby pomóc w tym temacie. A dlaczego taki pomysł ? Po pierwsze trudno dziś kupić eleresa, a po drugie antena yagi jest dużo mniejsza na 686 MHz niż na 433 MHz. A na super odległościach mi nie zależy.
marzenia się spełniają-niektóre po 50-ciu latach
pozdrawiam;Andrzej
Dziadek
Posty: 28
Rejestracja: piątek 16 sie 2013, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Dziadek »

Witam serdecznie. Dawno mnie tu nie było( sprawy chorobowe, ciężki zawał, długa rehabilitacja ale już jestem. Moje zabawki stęskniły się za mną).
Ale do rzeczy, jestem szczęśliwym (albo nieszczęśliwym) posiadaczem apki FrSky QX7. Do tego mam moduł dalekiego zasięgu R9M ACCST 868 MHz.
Chciałbym ten moduł zainstalować na maszcie i zmusić go do współpracy z trakerem na eleresie. Myślę że problemem będzie przekonwertowanie
telemetri z sport na zrozumiałą dla eleresa. Może któryś z kolegów mógłby pomóc w tym temacie. A dlaczego taki pomysł ? Po pierwsze trudno dziś kupić eleresa, a po drugie antena yagi jest dużo mniejsza na 686 MHz niż na 433 MHz. A na super odległościach mi nie zależy.
marzenia się spełniają-niektóre po 50-ciu latach
pozdrawiam;Andrzej
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: arek2081 »

To nie będzie działać
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Dziadek
Posty: 28
Rejestracja: piątek 16 sie 2013, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak z eLeReSa zrobić tracker do anteny

Post autor: Dziadek »

Jeżeli nie będzie działać , to muszę pomyśleć o innym systemie. O ile dobrze pamiętam , to sterownik Pitlaba wysyła telemetrię linkiem Video. Może iść w tym kierunku ?
marzenia się spełniają-niektóre po 50-ciu latach
pozdrawiam;Andrzej
ODPOWIEDZ