Uart poprzez bluetooth za 37zl

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: Wojekkk »

Witam

Temat dla kazdego kto nie lubi ciagle podpinac kabla do ustawiania MK Mwii itp.

Kupujemy http://allegro.pl/wireless-bluetooth-rs ... 64573.html

Oraz jakikolwiek stabilizator 3.3v

Podłaczamy zgodnie ze schematem wyprowadzen TX RX 3.3v poprzez stabilizator oraz GND czyli mase.

Laczymy sie poprzez jakikolwiek kabelek usb => uart lub com => uart i zmieniamy predkosc transmisji na rzadana

MK jest to 57600

Zarabiamy wtyczuszke, plytke wraz ze stabilizatorem obkurczamy termoskorczka i..

Cieszymy sie kabelkiem bezprzewodowym na bluetooth. :)

Oczywiscie musimy miec dzinksa bluetooth na usb lub telefon z odpowiednim oprogramowaniem itp.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

A gdzie kolego ten schemat ?
Druga sprawa to jest jakieś oprogramowanie na Androida ?
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Testowałeś tego dinksa u siebie ? :-)
pozdrawiam
Marcin
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Tak testowalem na MK i zwyklym sofcie MK. Na nokii dziala DUBWISE czy jak sie to tam zwie i laczy sie bez problemu. Na androida chyba tez ten dubwise. Uklad jest wykrywany przez bluetooth jako port COM.

Za chwilke zalacze schemat i fotke mojego dziela tylko mi sie aparat podladuje.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

nie jest tak hop-siup
1) dinksa trzeba programować jako "slave" czyli nie może być "connected" widoczny w kompie, chodzi o to że programowanie samego dinksa BT trzeba w tym trybie prowadzić.
2) Potem, żeby używać do komunikacji z kopterem, we windowsach jest pewien problem, otóż trzeba sobie zainstalować soft który będzie bezkonfliktowo emulował port COM poprzez Bluetooth...więcej o tem Często, markowe laptopy mają wykupioną licencję od Toshiby i używają jej najlepszej nakładki na BT. Więc szary użytkownik np. Dell'a nie ma pojęcia o takim tricku.

0) dla multiwii prędkość 115200

@elektron - w odpowiednim dziale, czyli "software" masz opisane obie aplikacje telefoniczne, na MK jak i dla MultiWii


BTW ja używam i sprzedaję gotowce,z kabelkiem na wyposażeniu... o takie:
Obrazek


Edicao: poprawiłem treść bo troszkę "po łebkach" skrótowo opisałem.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 paź 2011, 18:58 przez Rurek, łącznie zmieniany 4 razy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Rurku.

Dinkska zrobilem 2h temu i nic nie instalowalem zadnych emulacji. Dziala od kopa na 2 kompach. Za chwile sprobuje na win7.

Co do programowania tak jak napisalem wystarczy kabelek osd remzibiego lub jakikolwiek inny kabel uart aby zaprogramowac bluetooth. Wystarczy wkleic komende poczekac na komende zwrotna jakies 0,5 sek i juz mozna smigac.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

A wiec tak.

Laptop Samsung Oryginalny win Vista nigdy nic nie bylo robione z com czy z bluetoothem na tym lap.

Usb Bluetooth wpiety do portu, chwila czekania, zainstalowal sie. Internet explorer strona mk. sciegniety mk tool. Rozpakowany.

Urzadzenia bluetooth. dodaj. znaleziono, zainstalowano jako port 4.

Start mktool wybor jezyka i portu.

Ok

I


i


iiii


Działa od kopa. Nawet szybciej wszytskie dane sie pojawily niz na xp ale moze dlatemu ze procesor szybszy.


Obiecane foto:
Załączniki
P9250811.JPG
P9250812.JPG
schem.gif
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Jaki zasięg ?
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Na tej wbudowanej antence ok 15m W otwartej przestrzeni
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wojekk... ja pisałem o WBUDOWANYM w laptopa module BT z którym bywają jajca. No i w pierwszym punkcie o myku z programowaniem dinksa o którym tu mówimy bo nie dla wszystkich jest takie oczywiste że trzeba go ustawić na baudrate i inne pierdy za pomocą komunikacji jakimś terminalem i komendami AT w trybie "slave"...niektórzy, co jest moooocno widoczne w wątku na multiwii tygodniami się męczyli zanim na to wpadli ;-)
A gdy to się wie to działa jak u Ciebie :-) tym bardziej że masz "zewnętrzny Bluetooth" jako dongielek wpinany w laptopa...który domyślnie dostaje swój numer portu COM i zabawa jest przednia :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

AA. No chyba ze tak.. Nie posiadam w sumie zadnego lapka z wbudowanym BT tak ze w tym temacie zapewne racje masz. ;] Niechaj ten kto bedzie chcial nabyc gotowy interfejs sobie go nabedzie a kto bedzie chcial uczynic samodzielnie to bedzie wiedzial jak. Ja sie ciesze ze nie musze za kazdym razem podlatywac z kablem podpinac itd. Raz podlacze a jak poustawiam wszystko na cacy odlacze. Super sprawa.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Jak ktoś ma lekko lewe ręce do lutowania to tu można kupić trochę drożej ale gotowca:
http://allegro.pl/bluetooth-uart-ttl-rs ... 39820.html

pozdrawiam,
jacek
Awatar użytkownika
dalen
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 24 lut 2011, 19:27
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dalen »

Ostatnio w moje łapska wpadł moduł bluetooth jak na zdjęciach. Rozumiem że mogę go podłączyć do płytki multiwii kukiego ?
Załączniki
2011-11-16_17-34-08_212.jpg
2011-11-16_17-35-18_141.jpg
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Tak. Uzywasz pinow 5V ,Gnd ,tx ,rx A i musisz ustawic baudrate odpowiedni mwii przy pomocy kabelka uart.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
dalen
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 24 lut 2011, 19:27
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dalen »

Wojekkk, czy mógłbyś mi (najlepiej łopatologicznie) wytłumaczyć jak zmienić ten baudrate. Kabelek mam od osd remzibiego ale to o czym napisałeś to dla mnie czarna magia
ODPOWIEDZ